בית / חדשות / חדשות כרמיאל / קצר וסוער: ״ישיבת הארנונה״ ננעלה בצעקות
ישיבת מועצת עיר ארנונה צילום מהפייסבוק
ישיבת מועצת עיר. צילום מהפייסבוק

קצר וסוער: ״ישיבת הארנונה״ ננעלה בצעקות

שתפו

העירייה עידכנה את צו המיסים והעלתה אותו ב-1.1% בהתאם ל״טייס האוטומטי״ של משרד הפנים. גיא מרציאנו תקף: ״מנותקים מהמציאות״. ראש העיר הודיע על הפחתה בארנונה להנהלות בנקים ובמתחם הרכבת ובפארק המדע

מאת גיל דובריש

צו המיסים של עיריית כרמיאל לשנת 2021 אושר אמש (רביעי) בישיבת מועצת העיר הקצרה ביותר בתולדות הקדנציה הנוכחית (כרבע שעה) שננעלה בצעקות רמות. בישיבה שלא מן המניין, עודכנה הצמדת הארנונה והעלאתה בשיעור של 1.1% בהתאם לאישור משרד הפנים, צעד שמכונה ״הטייס האוטומטי״ ואשר התקבל בהתנגדות רבה מצד האופוזיציה, בטענה כי הוא מיותר ומכביד במיוחד בימים אלה של אבטלה רבה והתמודדות של משפחות רבות עם משבר הקורונה.

ראש העיר משה קונינסקי הודיע בישיבה על הפחתה של תעריפים בצו המיסים להנהלות בנקים במטרה למשוך לכרמיאל את הבנקים הגדולים המעסיקים כח אדם איכותי בשכר גבוה. הוא גילה כי כבר בשנה הקרובה יפתח בכרמיאל סניף הנהלה אזורי וגדול של אחד הבנקים. התעריף החדש לענף זה יעמוד על 496 ש״ח למ״ר, הנחשב לאטרקטיבי בתחום הבנקאות.

כמו כן אושרה הפחתה של 20% בתעריפי הארנונה בפארק המדע המתוכנן במתחם פרוטליקס ובמתחם הרכבת, לבתי תוכנה והייטק ולמשרדים שיפתחו במתחמים המתוכננים האלה.

גם זה יכול לעניין אתכם:

קונינסקי הבהיר כי העלאת הארנונה בשיעור 1.1% בהתאם ל״טייס האוטומטי״ משמעותה עלייה של של 3.97 ש״ח לחודש בלבד לדירה בשטח של 100 מ״ר.

אבי קוריאט נציג סיעת התחדשות עם אחריות, הביע התנגדות למהלך ״הטייס האוטומטי״. לדבריו, ברשויות רבות אחרות הוחלט שלא להעלות את הארנונה בהתאם להצמדה של משרד הפנים, מתוך התחשבות בקשיים הכלכליים עימם מתמודדת האוכלוסיה בימים אלה של קורונה. ״אני מבין את הצורך בהעלאת מיסים אוטומטית, עירייה צריכה להתקיים מארנונה, מצד שני יש הרבה עיריות – ואני עשיתי בדיקה, שפשוט לא העלו את הארנונה״.

גיא מרציאנו נציג סיעת טב לכרמיאל, ציין כי ״היום יש כמיליון מובטלים בארץ, זה לא הזמן להעלות את הארנונה״. הוא הביע התנגדות להנחה בארנונה שתינתן להנהלות הבנקים ואמר לקונינסקי: ״אתה נותן פה הנחת ענק לתאגיד הכי עשיר במדינת ישראל… בתקופה כזו שיש מיליון מובטלים במדינה ואלפי עסקים שלא קיבלו שקל, אתה נותן הנחה לבנקים? היחידים שמרוויחים היום?״

ראש העיר הדגיש כי לא מדובר בהעלאת הארנונה אלא בעדכון ולהצמדת צו המיסים כנדרש על-ידי משרד הפנים. באשר להפחתת הארנונה לבנקים. ״בפועל הנהלות בנקים יש ב-8 ערים במדינת ישראל, אנחנו נעשה משהו מאוד מרכזי ואזורי, יכנסו לפה הנהלות בנקים שמאחדים שלושה אזורים גדולים בצפון, רק התשלום עבור הארנונה לבנק שלכאורה אמור להיכנס ב-1.1.2021, יניב לנו סדר גודל של 300-400 אלף שקל… יגיעו שתי הנהלות בנקים לפחות״.

ראש העיר הורה על נעילת הישיבה וגם השידור החי שהועבר בדף הפייסבוק של העירייה הופסק בשלב זה, ובכך לא תועדה הדרמה שהתחוללה שם באותם רגעים, כאשר גיא מרציאנו תקף בחריפות את קונינסקי ואת חברי הקואליציה על רקע ״הטייס האוטומטי״. לאחר הישיבה אמר מרציאנו לזהר הצפון בציניות: ״אני רוצה לומר תודה לראש העיר וחברי הקואליציה שהעלו את הארנונה ב-1.1% בעוד שרשויות אחרות לא העלו. בסוף הישיבה אמרתי לחברי הקואליציה שהם מנותקים מהמציאות, יש אנשים שאין להם מה לאכול״

כתבה מעניינת:

סנא פארם רוקח חאלד אסדי

כך נראה בית המרקחת הפרטי הראשון בכרמיאל שמורשה למכור קנאביס רפואי

שתפוהצצה נדירה מאחורי הקלעים בבית המרקחת הפרטי הראשון בכרמיאל ובגליל שמורשה למכור קנאביס רפואי למטופלים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.