בית / חדשות / חדשות כרמיאל / קרוביה של חיילת מכרמיאל שקיבלה גימלים: המפקד התנכל לה

קרוביה של חיילת מכרמיאל שקיבלה גימלים: המפקד התנכל לה

החיילת (19) מכרמיאל נחבטה בבסיס זמן קצר לפני שהחלה המשמרת שלה בעמדת הש.ג, המפקד התעלם מהגימלים שקיבלה והורה לה להישאר בעמדה עד הלילה. מצה״ל נמסר בתגובה: החיילת דיווחה על מצבה הרפואי רק במהלך השמירה

מאת גיל דובריש

חיילת (19) מכרמיאל המשרתת בבסיס באזור הצפון, מלינה על כך שמפקדה הישיר התנכל לה ואילץ אותה לבצע שמירה חרף העובדה כי חשה ברע והיו בידיה ״גימלים״ ליומיים.

מקורביה של החיילת סיפרו לנו כי ביום חמישי שעבר, היא חשה ברע, פנתה אל המרפאה בבסיס והרופא הורה לה לנוח מספר שעות. אחרי הצהריים אף נפלה החיילת בחדרה ונחבטה בעוצמה. כתוצאה מהכאבים פנתה שוב למרפאה, זמן קצר לפני שהייתה אמורה להתייצב לשמירה בעמדת הש.ג. קרוב משפחתה סיפר לנו כי ״החיילת אף עידכנה את מפקדה כי היא ממתינה לרופא ולא תספיק להגיע לשמירה בזמן. הרופא בדק אותה והעניק לה שני גימלים, כשהוא מורה עליה לחזור לביתה ולהיות במנוחה בסוף השבוע. למרות זאת, המפקד ציווה על החיילת להתייצב בעמדת השמירה עד אשר יגיע בעצמו ויבדוק מקרוב את טופס השחרור הרפואי… המפקד הגיע רק אחרי שעתיים, בדק את הטופס והורה לחיילת לסיים את המשמרת שלה עד הלילה, ואמר לה כי תוכל לנוח בחדרה ולצאת בבוקר לביתה. זאת חרף הכאבים העזים שמהם סבלה כל משך הזמן הזה ולמרות שהפצירה במפקד למצוא חייל שיחליף אותה בשמירה, כי איננה מסוגלת לעמוד או לשבת בגלל הכאבים״.

מקורביה של החיילת מביעים כעס, וזאת לטענתם על רקע ״זלזול של מפקדיה בכל נושא בריאותה. גימלים שמעניק רופא צבאי דוחים כל פקודה אחרת, אך המפקדים בחרו להתעלם מהנחיותיו של הרופא וממצבה הבריאותי של החיילת. תמיד האמנו כי צה״ל הוא צבא שאמור לדאוג לחייליו, אבל לצערנו נוכחנו לגלות שזו איננה המציאות בשטח״.

מדובר צה״ל נמסר כי ״בבדיקה שנעשתה, החיילת דיווחה על קבלת יום המחלה לקצין התורן במהלך השמירה, בשעה בה הבסיס התרוקן מחיילים ובאופן בו לא איפשר למצוא לחיילת מחליף עד לסיום השמירה. משסיימה את השמירה בשעת לילה, תוך הפעלת שיקול דעת, החליטו המפקדים לא לאפשר לחיילת לצאת לביתה עקב השעה המאוחרת ודאגה לבטחונה האישי. החיילת שוחררה משמירה נוספת שהייתה אמורה לבצע בהמשך הלילה לאחר שנמצא פתרון על ידי מפקדיה״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כיכר בית הכרם כיכר החמור כרמיאל 2019-06-11

כרמיאל: שני פצועים בהתנגשות רכבים בשכונת הגליל

מערכת זהר.נט שני פצועים, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בתאונת דרכים שאירעה לפני שעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable