ראש העיר הדיח את סגנו רותם ינאי מכל סמכויותיו

שתפו

הסיבה: הצבעתו של סגן ראש העיר נגד אישור התקציב. ינאי: מי שהפר את ההסכם הקואליציוני היה ראש העיר

מאת גיל דובריש

ראש העיר עדי אלדר החליט לבטל את כל סמכויותיו של סגן ראש העיר רותם ינאי, וזאת בנימוק כי הצביע נגד הצעת התקציב לשנת 2018.

במכתב שהועבר לינאי נכתב: ״לאור הצבעתך כנגד תקציב העירייה כפי שהוגש למועצת העיר ב- 29.11.17 אתכבד להודיעך כי אני רואה עצמי פטור מכל מחוייבות להסכם הקואליציוני ונוטל ממך את כל הסמכויות וההטבות שנמסרו לך בתוקף הסכם זה״.

עדי אלדר: "החלטתו חסרת האחריות, הפופוליסטית ובניגוד לכל סיכום מביאה אותי להבנה כי היא מונעת רק משיקולים פוליטיים ומדיפה ריח של שנת בחירות. מר ינאי נפגש עם גזברית העירייה וקיבל הבהרות לתקציב. בישיבת ועדת הכספים דרש תוכנית התייעלות וקיבל תשובה במועצת העיר כי העירייה נכנסת להליך של פיתוח ארגוני שיוביל יועץ אירגוני מוסמך, על מנת לבחון בין השאר את המבנה הארגוני וניצול כח האדם בעירייה. גם הסבר זה לא סיפק אותו. ובתירוץ האחרון להצבעתו היה ׳כי פנה במכתב ולא קיבל תשובה…׳ למרות זאת בחר מר ינאי לפעול מתוך שיקולים פוליטיים ולא מתוך שיקולי מנהיגות ואחריות לטובת התושב. לאור כך החלטתי לראות עצמי פטור מההסכם הקואליציוני וליטול ממר ינאי את סמכויותיו ותנאיו שנתנו לו מתוקף הסכם זה״.

רותם ינאי שהופתע לשמוע על כך מאמצעי התקשורת, אמר: אני שומע זאת לראשונה מכם, ממש עכשיו. לא נדהמתי מהצעד. הדבר מלמד את הציבור דבר או שניים על התנהלות העניינים בין ראש העיר וסגניו״.

בהמשך העביר ינאי תגובה מסודרת בזו הלשון: ״נולדתי, גדלתי ואני מגדל את ילדיי בכרמיאל, אני מאמין בעיר ובאנשים הנפלאים שחיים בה. ב-4 השנים האחרונות פעלתי ביחד עם הצוות שלי במקצועיות, בהתנדבות, בענייניות, באחריות ומתוך מנהיגות למען כל תושבי כרמיאל ובכל נושא אפשרי, בעזרה לתושב היחיד ולטובת קידום פרויקטים ויוזמות לעתיד העיר. מעולם לא ביקשתי דבר לעצמי, נכנסתי למרחב הפוליטי על מנת לסייע לאחר, להשפיע בנושאים הקשורים לכרמיאל ולהוכיח שניתן לפעול במרחב הזה אחרת.

ראש העיר נטל את סמכויותיי מכיוון שעמדתי על כך שבבסיס תקציב של 303 מיליון ש״ח תהיה התייחסות לצרכי הצעירים בעיר בתעסוקה, בדיור, בחינוך ובחיזוקה הדמוגרפי של כרמיאל. ההסכם הקואליציוני מולי הופר ע"י ראש העיר, בכמעט כל אחד מהסעיפים ולמרות זאת פעלתי לכל אורך הדרך מתוך מחוייבות לציבור ולשליחותי למענו. נטילת סמכויותיי איננה פוגעת בי, אני מעולם לא הייתי הנושא, הפגיעה היא בכל תושבי כרמיאל!

כאמור, חוסר ההתייחסות המוחלט לנושא הצעירים בתעסוקה, בדיור ובהחזרת בני כרמיאל לעיר, הגרעון המובנה הצפוי, צמיחת שכר של מיליונים, היעדר תוכנית התייעלות ארוכת טווח המבוססת על הקטנת הוצאות העירייה, התעלמות ממסמך עבודה שהכנתי להשגת תקציבים רבים מהתוכנית לחיזוק הצפון ושהוגש לרה"ע  וכן מטבלת יוזמות ופרויקטים שהגשתי בחינוך, בפנאי איכותי לילדים ולנוער, בבטיחות, בחדשנות, בתעסוקה, בהנגשה לבעלי מוגבלויות ועוד.

ריבוי הליקויים בתקציב, הנושאים החסרים בו והנושאים אליהם, כאמור, לא קיבלתי התייחסות, חוסר שיתוף הפעולה בבנייתו ובקביעת סדר העדיפויות של מרכיביו ושל סדר היום העירוני הביאו אותי להחלטה לבקש לדחות את הישיבה בנושא ומשהוחלט לסרב לבקשתי, החלטתי להצביע נגד התקציב.

אמשיך לשרת את הציבור ולפעול עם חבריי מתוך העיר ובעזרת שותפיי בכנסת ובממשלה מתוך שאיפה לשיתופי פעולה למען כרמיאל וכל תושביה״.

ממלאת מקום ראש העיר, רינה גרינברג, שלה הסכם שבעל-פה עם רותם ינאי, הודיעה כי תשקול את המשך צעדיה בימים הקרובים. האם גרינברג תודיע על פרישתה מהתפקיד ויציאה לאופוזיציה, יחד עם 4 חברי מועצה נוספים המקורבים אליה? התשובה לכך צפויה להתקבל בימים הקרובים.

כתבה מעניינת:

טניה מזרסקי חברת כנסת

מזל טוב, מזרסקי!

שתפוהיסטוריה בכרמיאל: אם לא יקרה משהו חריג במיוחד ב-48 השעות הקרובות, תיכנס ממלאת מקום ראש …


תגובה אחת

 1. טירון פוליטי שעשה את כל הטעויות האפשריות שיש
  חשב שהוא חסין
  ועכשיו גילה על בשרו את הנקמנות העלובה של עדי אלדר
  ככה זה היה תמיד

  ינאי קיבל את אשר מגיע לו
  איך אומרים השם שילם לו !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.