בית / חדשות / חדשות כרמיאל / ראש העיר הנבחר משה קונינסקי: ״באנו לעבוד בשביל הציבור״
משה קונינסקי תדמית יח״צ 2018-07

ראש העיר הנבחר משה קונינסקי: ״באנו לעבוד בשביל הציבור״

קונינסקי נועד השבוע עם שר האוצר משה כחלון בנושאים הקשורים לכרמיאל, במקביל לתהליך חפיפה עם ראש העיר הפורש עדי אלדר. מבטיח: לא תהיה הפיכה בעירייה

מאת גיל דובריש

את הימים שעברו מאז נצחונו בבחירות, מנצל ראש העיר הנבחר, משה קונינסקי, בצורה מקסימלית. בסוף השבוע הוא כבר הספיק לערוך סיור מקיף  במחלקות ובמינהלים השונים בעיריית כרמיאל, ובמקביל החל תהליך חפיפה מסודר בינו לבין ראש העיר הפורש, עדי אלדר.

״אנחנו נמצאים כעת בתהליך מסודר של העברת תפקיד ראשות העיר. אני זוכה לשיתוף פעולה מדהים מצידו של עדי אלדר וכל הצוות בהנהלת העירייה. הם מלווים אותי בכל התהליך״ מספר משה קונינסקי. ״אני עדיין לא ראש עיר בפועל – אלא ראש עיר נבחר ויש תהליך מאוד מסודר, נכון ואחראי של העברת התפקיד. מדובר בעירייה עם תקציב של 420 מיליון שקל, 900 עובדים, זה לא משהו שמתחיל ונגמר בשבוע. אני יכול להבטיח שיש ניצנים ראשונים לתנופה גדולה מאוד של העיר כרמיאל מכל ההיבטים: מההיבט של השירות לציבור, מההיבט של מקומות תעסוקה, מההיבט של נהלי עבודה מסודרים ועוד״.

קונינסקי צפוי להיכנס רשמית ללשכת ראש העיר ולהתחיל את כהונתו ביום רביעי ה-21 בנובמבר. על השאלה האם כבר החלו מגעים להרכבת הקואליציה, הוא עונה בקצרה: ״אין קשר בין כניסתי לתפקיד לבין הרכבת הקואליציה, יש עוד זמן, אנחנו לא ממהרים לשום מקום״.

– האם הספקת לעכל את הניצחון בבחירות?

״ראשית, אני רוצה להודות לכל תושבי כרמיאל, גם אלה שבחרו בי וגם אלה שלא, על התמיכה. אני רואה היום התגייסות מלאה של כל התושבים מכל הזרמים לטובת העיר, אנחנו ביחד נעשה את המיטב על מנת שהבחירה שלי תוכיח את עצמה. תהיה פה מנהיגות משתפת, שיתוף של התושבים, שיתוף של העובדים, עם הגשמת תוכנית העבודה המסודרת. אני מבטיח לכם שבכל שנה אנחנו נראה עוד דבר ועוד דבר מתקיים מתוך תוכנית העבודה שלנו ונוכל להיות באמת אופימיים לגבי עתידה של העיר. לגבי השאלה אם אני מעכל את הניצחון… לא ישנתי יותר מ-3-4 שעות לפני הבחירות ואני לא ישן יותר מ-4-5 שעות מאז הבחירות, עבדתי לפני כן ואני עובד גם עכשיו, כדי להצעיד את העיר קדימה. כשליח ציבור אני מבין את האחריות המוטלת עליי, וקדימה, באנו לעבוד בשביל הציבור!״

– עובדים רבים בעירייה מסתובבים מאז הבחירות עם חששות לגבי גורלם ועתידם. תוכל להרגיע אותם?

״לא תהיה הפיכה, מה שיהיה זה תהליך נכון של מיצוב מערכת שתהיה מאוד אפקטיבית לציבור, העובד הוא הנכס הכי חשוב בארגון. אנחנו נקבע יעדים לעובדים, יחד איתם אנחנו נשנה את תרבות הארגון, יחד איתם אנחנו נשנה וניטיב עם השירות לציבור ואני מאוד אופטימי. אני זוכה לשיתוף פעולה גם מהעובדים וגם מהנהלת העירייה״.

ביום שני יצא קונינסקי לפגישה עם שר האוצר משה כחלון בירושלים כדי לדון בנושאים הבוערים. ״למרות שעדיין לא נכנסתי רשמית לתפקיד, כבר התחלנו לעבוד כדי לקדם דברים ומהר כמה שיותר״ אומר קונינסקי. ״יש דברים שנסגרים מהר ויש דברים שדורשים תהליך ממושך. אנחנו במו״מ עם משרד האוצר במטרה לבדוק את הדברים, היו לנו מספר בקשות והתחייבויות שעליהן אנו דנים עם שר האוצר״.

 

לחדשות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

 

שתפו

כתבה מעניינת:

דיאנה ויניק 2019-07

תושבת כרמיאל נעדרת

מערכת פורטל זהר.נט משטרת כרמיאל מבקשת את עזרת הציבור באיתור תושבת כרמיאל, דיאנה ויניק בת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable