בית / חדשות / חדשות כרמיאל / רגע היסטורי: האופוזיציה גרמה לכינוס ישיבת מועצה – אבל הופיעה בהרכב חסר
ישיבת מועצה אופוזיציה 2018-12-26
ישיבת מועצה. צילום ארכיון

רגע היסטורי: האופוזיציה גרמה לכינוס ישיבת מועצה – אבל הופיעה בהרכב חסר

לראשונה בכרמיאל: המועצה התכנסה לבקשת האופוזיציה, אבל רק שניים מחברי האופוזיציה הגיעו לישיבה. רותם ינאי: ראש העיר דחה את מועד הישיבה המקורית

מאת גיל דובריש

רגע היסטורי בכרמיאל: בהתאם לבקשתם של שישה חברי האופוזיציה במועצת העיר התכנסה אמש (ראשון) ישיבת מועצת עיר שלא מן המניין – אולם בפועל נכחו רק שני חברי אופוזיציה בישיבה. על הפרק הועלו שישה נושאים לבקשת חברי המועצה, בהם מתן דין וחשבון על מצבה הכספי של העירייה, דין וחשבון על פעולותיה, נושא חיזוק קהילות בעיר עם דגש על קהילת יוצאי אתיופיה, תוכנית להנגשה, בנייה ושיפוץ בתים ומוסדות, הצעה לצמצום משמעותי בתקציב הפיתוח והימנעות מנטילת הלוואה וכן בניית תוכנית מיידית לשיפור מצב הפקקים בעיר, בעיקר ביציאה משכונת רבין, באזור התעשייה, במחסום הרכבת ועוד.

גם זה יכול לעניין אתכם בפורטל זהר הצפון:

ראש העיר משה קונינסקי פתח את הישיבה בהקראת הודעה מטעם היועץ המשפטי של העירייה, שנגעה לשני סעיפים בסדר היום שבהם נדרש לתת דין וחשבון בנושאי הכספים והפעילות של העירייה: ״את הסעיפים יש להוריד מסדר היום שכן נקבע… שראש העירייה ימסור למועצה אחת לשלושה חודשים דו״ח על מצבה הכספי של העירייה ודו״ח על פעולות העירייה. חברים יקרים, הישיבה הראשונה שלנו, לא מדבר על הישיבה החגיגית שפתחנו… (אלא) הישיבה הראשונה שבה קיבלתם דוחות היתה ב-26 לדצמבר. אנחנו נסיים את הרבעון הראשון במרץ. באפריל בישיבה – כך יהיה, כמו שחשבתי לעשות. לאור ההוראה בחוק אין מקום לדון בנושאים״.

רותם ינאי העלה את נושא הטיפול בקהילת יוצאי אתיופיה המשוייך למינהלת הרווחה וציין כי יש לבטל את הטיפול הגורף בבני הקהילה האתיופית בכל נושא שהוא במינהל הרווחה וכן לדאוג לחיזוק פרויקטים חברתיים לשילוב עולים מכל המדינות.

ראש העיר ציין בתשובה כי עם כניסתו לתפקיד הוחלט שהטיפול באוכלוסיות העולים לא יהיה יותר סקטוריאלי: ״בשל החשיבות שאני רואה בשילוב העולים מאתיופיה החלטתי כי הקייסים יעבדו ישירות מולי… עוד בטרם כניסתי לתפקיד התחייבתי כי כל תושבי העיר ייהנו מאותן זכויות ומאותם חובות… העולים מממדינות ברית המועצות לשעבר לא יהיו משוייכים ישירות למחלקת הקליטה והעולים מאתיופיה לא ישוייכו לרווחה. ההנחיה היא ברורה, העברנו זאת לראשי המינהלים… ב-30 באוקטובר תם עידן הסקטוריאליזם״. אישור ההחלטה נדחה ברוב קולות.

הצעות נוספות לסדר היום שהעלה נציג האופוזיציה רותם ינאי וראש העיר משה קונינסקי בעצמו, נדחו על-ידי חברי המועצה, אחרי שקונינסקי ציין כי קיימות תוכניות עבודה בכל הנושאים האלה, כמתוכנן מראש. זאת למורת רוחו של ינאי אשר התנגד לדחיית ההצעות באופן גורף. בין ינאי וקונינסקי התפתחו חילופי דברים במהלך הדיונים, אולם באופן כללי נשמר הסדר. הישיבה ננעלה כבר אחרי כרבע שעה, זמן שיא בקדנציה הנוכחית.

רותם ינאי נימק את היעדרותם של חברי אופוזיציה רבים: ״מועד הישיבה המקורי תוכנן ליום חמישי (אז כולם היו מגיעים) אבל רה"ע החליט ביום רביעי לדחות אותה ליום ראשון – וזו זכותו, אבל זה לא הסתדר. לצערי גיא (מרציאנו) טס לצרפת לאירוע משפחתי ונטלי (ביטון) אירגנה והיתה מחוייבת למסיבת פורים בכיתה של בתה… בשורה התחתונה נושאים חשובים הורדו מסדר היום, לא קודמו וספק אם יקודמו באמת״.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כיכר בית הכרם כיכר החמור כרמיאל 2019-06-11

כרמיאל: שני פצועים בהתנגשות רכבים בשכונת הגליל

מערכת זהר.נט שני פצועים, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בתאונת דרכים שאירעה לפני שעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable