Array
(
  [_edit_lock] => Array
    (
      [0] => 1645371717:5
    )

  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 5
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 48496
    )

  [_advads_ad_settings] => Array
    (
      [0] => a:2:{s:11:"disable_ads";i:0;s:19:"disable_the_content";i:0;}
    )

  [_yoast_wpseo_primary_category] => Array
    (
      [0] => 246
    )

  [tie_sidebar_pos] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [tie_post_slider] => Array
    (
      [0] => 184
    )

  [_the_champ_meta] => Array
    (
      [0] => a:5:{s:7:"sharing";i:0;s:16:"vertical_sharing";i:0;s:7:"counter";i:0;s:16:"vertical_counter";i:0;s:11:"fb_comments";i:0;}
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 713
    )

  [_oembed_add7b22a52485538217e1ea5d02669da] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_oembed_time_add7b22a52485538217e1ea5d02669da] => Array
    (
      [0] => 1645347382
    )

  [_yoast_wpseo_opengraph-title] => Array
    (
      [0] => פורטל זהר.נט | רגע לפני שהרכב התפוצץ: המשטרה סיכלה ניסיון חיסול ליד גילון
    )

  [_yoast_wpseo_opengraph-description] => Array
    (
      [0] => פלילים
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => ניסיון חיסול
    )

  [_yoast_wpseo_title] => Array
    (
      [0] => רגע לפני שהרכב התפוצץ: המשטרה סיכלה ניסיון חיסול ליד גילון
    )

  [_yoast_wpseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => רכב ממולכד נעצר רגעים לפני שהתפוצץ, 15 חשודים משתי משפחות יריבות נתפסו עם כלי נשק טעונים. צפו בווידיאו: אחד הרכבים שבהם נתפסו החשודים ע״י שוטרי ימ״ר
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 58
    )

  [_oembed_e566a0af7fe50cc7d2040bec71945d86] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_oembed_time_e566a0af7fe50cc7d2040bec71945d86] => Array
    (
      [0] => 1715859918
    )

)
חשודים חמושים שנתפסו ע״י המשטרה. צילום דוברות המשטרה מחוז צפון
חשודים חמושים שנתפסו ע״י המשטרה. צילום דוברות המשטרה מחוז צפון

רגע לפני שהרכב התפוצץ: המשטרה סיכלה ניסיון חיסול

שתפו

רכב ממולכד נעצר בצומת גילון זמן קצר לפני שהתפוצץ, 15 חשודים משתי משפחות יריבות נתפסו עם כלי נשק טעונים. צפו בווידיאו: אחד הרכבים שבהם נתפסו חשודים ע״י שוטרי ימ״ר. צילום דוברות המשטרה

מערכת פורטל זהר.נט

בפעם הבאה שאתם נוסעים בכביש, כדאי שתשמרו כמה שיותר מרחק מהרכבים האחרים, יכול להיות שהם ממולכדים.

שוטרי מחוז צפון סיכלו ביום חמישי (17.2.2022) ניסיון של פיצוץ רכב ממולכד שבו נסעו שלושה בני אדם, בהם נער בן 14. אחרי מצוד רחב היקף נתפסו חשודים רבים בניסיון החיסול. לפי הערכת המשטרה, אם המטען רב העוצמה היה מתפוצץ תוך כדי נסיעה, היו נפגעים באורח קשה נוסעים חפים מפשע ברכבים הסמוכים לרכב הממולכד.

הבלשים זיהו פעילות חשודה

בלשי ימ"ר (יחידה מרכזית) צפון שניהלו מעקב אחרי עבריינים מוכרים בכביש 85 (כרמיאל-עכו) זיהו פעילות חשודה של חבורת עבריינים יריבה בסביבתם. באזור צומת גילון החליטו השוטרים לעצור רכב שהיה ממוגן ירי לפני שיגיע לאיזור הומה אדם, בשל החשש שהוא ממולכד. שלושה יושבי הרכב, ביניהם נער בן 14, ניצלו.

חבלני מחוז צפון שהוזנקו לזירה איתרו בסיוע כלב גישוש מטען רב עוצמה שהוסלק מתחת לרכב וניטרלו אותו תוך שימוש ברובוטי חבלה ואמצעים נוספים. בדיקת המטען העלתה שהוא מופעל מרחוק ונועד לחסל את יושבי הרכב הממוגן, בשל גודלו, אם היה מתפוצץ, גם עוברי אורח חפים מפשע שהיו נקלעים לסביבה היו נפגעים באורח קשה, ברכב נמצא גם מכשיר מעקב GPS שהוצמד אליו על-ידי המתנקשים.

תוך זמן קצר פתחו בלשי היחידה המרכזית במצוד על מנת ללכוד את העבריינים מהארגון היריב שנצפו בשני כלי רכב בסביבה. המכוניות שבהן נסעו חמישה חברי חוליית החיסול נתפסו והחשודים נעצרו. ברכבי המתנקשים נתפסו פאות, בגדי נשים, כפפות, כובעי גרב ומסכות שבאמצעותן ניסו להסתיר את זהותם.

הבלשים הבינו כי גורמים נוספים מעורבים בניסיון החיסול, המשיכו בחקירה תוך הפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים ואיתרו את דירת המסתור של הכנופיה, במקום נמצאו רחפן, אמצעי איכון, ציוד טכנולוגי מתקדם למעקב, ציוד להפעלה מרחוק של מטענים ואמצעי תצפית מתקדמים. בדירה נעצרו 3 חברי כנופיה נוספים. כמו כן אותר רכב נוסף בו נמצאו רובי סער מסוג M16 וקלצ׳ניקוב. בחיפושים נוספים אותרו עוד 5 כלי נשק, רימוני רסס, לבנות חבלה וכמות גדולה של תחמושת ושני חשודים נוספים נעצרו. בסך הכל נתפסו ונעצרו 10 חשודים תושבי הכפרים בענה ומג׳ד אל כרום.

מפקד מחוז צפון, ניצב שמעון לביא אמר לאחר המבצע המוצלח: ״מטען גדול שאם היה מתפוצץ בהמשך נתיב נסיעתו של הרכב היה עלול לגרום לפגיעה בחפים מפשע, ובוודאי להרוג את שלושת יושבי הרכב ביניהם קטין בן 14. השוטרים שלנו עצרו את הרכב תוך סיכון ממשי מכיוון שהרכב היה עלול להתפוצץ בכל רגע, פעילות מהירה הביאה למעצרם של כל 10 המעורבים בניסיון ההתנקשות, גם בשני כלי הרכב בהם עקבו אחר הקורבן וגם בדירת המסתור שנחשפה. מדובר באירוע מורכב שאם לא היינו פועלים, היה בוודאות מסתיים בפיצוץ, אבדות בנפש, ואף פגיעה באזרחים לא מעורבים״.

נטרול מטען חבלה מכונית צילום דוברות המשטרה מחוז צפון
נטרול המכונית הממולכדת. צילום דוברות המשטרה

רצו ״לסגור חשבון״

הפרשה לא הסתיימה במעצרים האלה. כעבור יומיים, אתמול לפנות בוקר (יום שבת, 19.2.2022) עצרו שוטרי ימ״ר צפון  5 מבני משפחתו של נהג הרכב הממולכד כשניסו ״לסגור חשבון״ עם בני משפחותיהם של החשודים בניסיון החיסול, ארבע נעצרו בדרכם, ככל הנראה לבצע רצח של בני משפחותיהם של העצורים. חשוד חמישי נעצר מייד לאחר מכן בביתו.

ארבעת החשודים הראשונים נעצרו על ידי שוטרי מחוז צפון ולוחמי מג״ב צפון בשעה שנסעו בשני כלי רכב. ברכב הביצוע נעצרו שלושה חשודים: נהג ושני נוסעים חמושים ברובה סער מסוג קלצ׳ניקוב ואקדח מסוג F.N מוכנים לירי, החשודים היו רעולי פנים ועטו כפפות על הידיים, הנשקים שלהם היו טעונים עם כדור בקנה מוכנים לירי. הם נסעו ברכב גנוב אותו התכוונו להצית לאחר ביצוע הרצח.

חשוד רביעי נעצר לאחר מרדף ברכב סיוע מצויד באמצעי תצפית כולל אמצעים לראיית לילה, חשוד חמישי שהיה מעורב בניסיון הרצח נעצר בביתו מיד לאחר מכן.

עם צאת השבת כל חמשת החשודים הובאו לבית המשפט השלום לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם.

כתבה מעניינת:

מוחמד מנאע וזירת הרצח צילומים מדא ורשתות חברתיות

החשד: חיסול בין עבריינים בכרמיאל

שתפוהמשטרה פתחה בחקירה בעקבות מציאת גופתו של מוחמד מנאע (35) בדירת מגורים בכרמיאל. הרקע – …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *