פאנלים סולריים צילום להמחשה פריפיק
פאנלים סולריים. צילום להמחשה Freepik

רוצים לדעת באיזה מקום מדורגת עכו בייצור אנרגיה מתחדשת?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

משרד האנרגיה והתשתיות השיק מדד חדש המציג את סך הפוטנציאל לייצור אנרגיה סולארית ברשויות המקומיות ואת שיעור מימוש הפוטנציאל. המדד בודק קריטריונים שונים כמו היקף התקנת פאנלים סולאריים ופוטנציאל ייצור החשמל בשטח השיפוט של רשויות מקומיות.

מהמדד עולה כי העיר עכו מממשת רק 15% מהפוטנציאל שלה לאנרגיה מתחדשת ומדורגת מתחת לממוצע הארצי שגם הוא נמוך למדי ומסתכם ב-19%. ההספק המותקן בעיר מגיע ל-21,080 קילוואט של אנרגיה סולרית המותקנת על גגות מתוך פוטנציאל של 59,091 קילוואט, ובסך הכל 0.17 קילוואט בלבד לכל תושב באנרגיה מתחדשת. מעל שליש מתוך פוטנציאל המתחדשות הקיים, הוא בתעשייה וכרבע במגורים.

שר האנרגיה והתשתיות, ח״כ ישראל כ״ץ: ״תחום האנרגיה צובר תאוצה בשנים האחרונות והופך לנגד עינינו לאחד הקטרים המובילים את הכלכלה הישראלית. כממשלה אנו מחוייבים לשלב ידיים ולפעול יחד עם הרשויות המקומיות במטרה לקדם מעבר לאנרגיה מתחדשת, לעמוד ביעדים עליהם מדינת ישראל התחייבה ולממש את הפוטנציאל האדיר ברשויות המקומיות. בהתאם למדיניות שקבעתי, המדד יגביר את השקיפות ויתמרץ רשויות להאיץ את קידום האנרגיה המתחדשת בשטחם, צעד שבראש ובראשונה ייטיב עם התושבים״.

המדד החדש של משרד האנרגיה והתשתיות מנגיש לראשונה מידע לציבור, אודות שיעור ההספק המותקן של אנרגיות מתחדשות המיוצרות על גגות מבנים, ויהווה כלי עבודה יישומי לרשויות מקומיות שמעוניינות להגדיל את היקף האנרגיה המתחדשת בשטחן. המדד מציג את פוטנציאל ייצור החשמל בשטח השיפוט של רשויות מקומיות, בהתבסס על עבודת רשות החשמל (משנת 2020) ואת היקף המימוש של כל רשות ורשות, מתוך פוטנציאל זה, בהתייחס לנתוני הספק מותקן של יצור חשמל סולארי במתקנים עד 700 קילו-וואט בדו שימוש, נכון לדצמבר 2022.

עכואים >>> היכנסו לכתבות נוספות

כתבה מעניינת:

נמלת אש צילום Plegadis ויקיפדיה

נעקצתם? תכירו את הזן הפולש… שלא כדאי להכיר

שתפונמלת האש הקטנה משתלטת על השטח והאזרחים אובדי עצות. היא כמעט בלתי נראית, אבל גורמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *