רותם ינאי עשוי לפרוש מתפקידו כסגן ראש העיר

שתפו

מועצת העיר בחרה את הרכב המועצה הדתית בניגוד לעמדת סיעת הבית היהודי, חברי הסיעה הצביעו נגד הקואליציה. ינאי תקף בישיבה את הקואליציה ועשוי להודיע על פרישת הסיעה לאופוזיציה.  דוברת העירייה: ראש העיר נתן חופש הצבעה  בישיבת המועצה לכל הסיעות

 

סגן ראש העיר בתואר, רותם ינאי מסיעת הבית היהודי, עשוי לפרוש מתפקידו ומהקואליציה לאות מחאה על מה שמכנים בסיעה כהפרה של ההסכם הקואליציוני.

מועצת העיר אישרה השבוע בישיבה שלא מן המניין את הרכב המועצה הדתית, שתקבע את זהותו של יו”ר המועצה הבא. בעקבות ההצבעה מסתמן כי היו”ר המכהן שאול פרץ, ייבחר מחדש לקדנציה נוספת וזאת בניגוד לעמדתה של סיעת הבית היהודי.

בישיבה הקצרה שנמשכה מספר דקות, ונכחו בה 13 חברי מליאה, העלה ראש העיר עדי אלדר לדיון, את נושא ההצבעה על הרכב המועצה הדתית – שבה 7 חברים בסה”כ, ביניהם שאול פרץ, ישראל ליכטנשטיין, אפרים דורפמן והרב ירון אנגלמאייר. רותם ינאי ולנה פסריוב, חברי סיעת הבית היהודי, הצביעו נגד ההרכב המוצע ולאחר מכן ביקש ינאי את זכות הדיבור. סגן ראש העיר הביע צער עמוק מדרך הבחירה ואי כיבוד ההסכם הקואליציוני  בין כרמיאל ביתנו ושלנו לבין הבית היהודי, שלטענתו כלל סעיף לפיו הרכב המועצה הדתית והיו”ר יבחרו בתיאום מלא עם סיעת הבית היהודי. כמו כן אמר ינאי בישיבה, כי מרגע שנחתם עימם ההסכם, פעלו חברי הבית היהודי ברגישות ותיאום בנושא המועצה הדתית, על מנת לכונן מועצה מגוונת, אבל מאידך נתקלו בחוסר שיתוף פעולה מצד היו”ר הקיים של המועצה הדתית. כמו כן נשמעה הטענה כי הרשימה של המועמדים נמסרה לחברי המליאה זמן קצר לפני ההצבעה.

משמעות ההצבעה הנגדית של הבית היהודי, הוא קרע עמוק בין ראש העיר עדי אלדר וממלאת מקומו רינה גרינברג לבין סגן ראש העיר בתואר, רותם ינאי. למעשה, שני חברי סיעת הבית היהודי הצביעו לראשונה בקדנציה זו נגד הקואליציה בה הם חברים, מה שמעיד על הלך הרוחות במועצה.

גורמים המקורבים לנושא המועצה הדתית, אומרים כי בעבר היה מפתח קבוע לבחירת שבעת חברי המועצה הדתית, לפי מפתח זה שלושה הם מומלצי שר הדתות, שלושה הם מומלצי הרשות המקומית ומועמד נוסף אמור להיות מומלץ מטעם הרבנים הראשיים. לטענת המקורות, במקרה זה לכאורה היה “ערבוב” בין המועמדים.

מועמדותו של שאול פרץ מקובלת על חברי סיעת יחד הדתית-חרדית, שנכנסו לקואליציה בחודש שעבר. בשבועות אלה הופעלו מאחורי הקלעים לחצים ע”י סיעות יחד והבית היהודי על שאלת זהותו של יו”ר המועצה הדתית, כאשר לכל צד מועמד משלו.

לאור תוצאות ההצבעה נראה כי על רותם ינאי לשקול את המשך דרכו, האם לפרוש מהקואליציה, לוותר על תפקיד הסגנות בתואר (ללא שכר) ועל תקציב המחלקה לתרבות וחינוך ערכי, או שמא לבלוע את “הצפרדע” ולהמשיך בתפקיד. אם יפרוש, סביר להניח כי ראש סיעת יחד, פנחס סירוקה יתפוס את מקומו כסגן ראש העיר.

דוברת עיריית כרמיאל לביאה שלו-פישר מסרה: “ההסכם הקואליציוני קובע כי רשימת מומלצי העירייה למועצה הדתית ייקבעו בשיתוף פעולה עם ראש העיר. ראש העיר נתן חופש הצבעה בישיבת המועצה לכל הסיעות.

הרשימה שהועברה על ידי מועצת העיר למשרד הדתות, מייצגת נאמנה את כל סיעות מועצת העיר”.

 

כתבה מעניינת:

ביטוח לאומי כרמיאל

לא להיבהל מקולות הנפץ, זה תרגיל

שתפומערכת פורטל זהר.נט תושבי כרמיאל, הערב (רביעי) עשויים להישמע קולות נפץ ותורגש פעילות מוגברת של …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *