רכיבת אופניים צילום להמחשה Freepik
צילום להמחשה: Freepik

רכיבת אופניים נכונה ובטוחה בחורף

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

האם אתם מתכוננים לתרדמת חורף ארוכה הרחק מהאופניים, מהכבישים ומהשטח? אין מצב? לא חשבנו אחרת! אנחנו מכירים אתכם. אנחנו יודעים שאין שום מזג אוויר שירחיק אתכם מהאופניים שלכם, והאמת, אין שום סיבה שלא תיהנו מרכיבה מדהימה גם כשממש ממש קר במבול, בברד ובשלג. ואתם לגמרי צודקים.

ובכן, בדיוק בשבילכם, רוכבי שטח חורפיים שאתם, הכנו כמה עצות מועילות להכנת האופניים לרכיבת חורף נכונה ובטוחה. אז חִבשו את הקסדה, הכניסו תרמוס חם לתרמיל וצאו לדרך.

1. התאמת הצמיגים לרכיבה בימים גשומים

פריט מהותי בהכנת אופניים לרכיבת חורף הוא הצמיגים. מומלץ להחליף את צמיגי האופניים בצמיגים מעט יותר רחבים שיתאימו לרכיבה נוחה בלחץ נמוך, ושהאחיזה שלהם בכביש הרטוב תהיה טובה. אם הדבר מתאפשר, תוכלו להתאים לאופניים צמיגים מחוֹרצים להתמודדות טובה יותר עם שלוליות המים בכבישים ולמניעת החלקה בפניות.

2. שימון השרשרת

רכיבה בימים גשומים ובכבישים רטובים מחייבת שימון השרשראות בחומר סיכה כבד יותר. לא כדאי לשמן יתר על המידה, כיוון שאז נוזל השמן השחור עלול לטפטף וללכלך אתכם, את סביבתכם וגם את הכביש עצמו, אבל כן כדאי לשמן את השרשראות בקביעות כדי שהן לא יחרקו. כדאי לשמן מעט יותר מהרגיל גם את המְסַבּים בסוגר התחתון וגם את גלגלי הג'וקי. תוכלו להרכיב על הגלגלים מגיני בוץ כדי למנוע מחומר הסיכה ללכלך אתכם, את הבגדים שלכם או את הרוכבים מאחוריכם.

3. תאורת חורף מתאימה

בימים גשומים שבהם השמש נחבאת במשך רוב שעות היום, רצוי ומומלץ להדליק את פנסי האופניים מלפנים וגם מאחור. תאורת אופניים חזקה תעזור לכם להיראות היטב בכביש ותעזור לנהגים אחרים לראות אתכם. תוכלו להדליק את פנסי האופניים במצב של תאורה יציבה בשעות החשכה ובמצב של תאורה מהבהבת בשעות היום.

4. ביגוד רכיבה שמתאים לימות הקור

התחילו בביגוד תחתון מחמם כשכבת בסיס ולבשו עליו חולצת רכיבה חמה עם שרוולים ארוכים. חולצות החורף עשויות מבד פליז מחמם ונוח ששומר על טמפרטורת גוף ממוצעת גם כשבחוץ קפוא. על החולצה כדאי לעטות אפודה מחממת שתחסום את הרוח מגופכם. תמיד תוכלו להוריד אותה אם תרגישו שאין בה צורך. הקפידו על מכנסי טייץ ביב תרמיים, ארוכים ומחממים שישמרו עליכם נינוחים גם בגולן המושלג כשהטמפרטורות הן הרבה מתחת לאפס. קחו איתכם שכמייה להגנה מפני הגשם. השכמייה תחמם אתכם ברכיבה המהירה בירידות. אל תשכחו לחבוש את כובע הרכיבה מתחת לקסדה ולעטות כפפות. זִכרו שבזמן הרכיבה הרבה חום אובד מהראש ומהידיים, ולכן כדאי להקפיד לעטוף גם אותם.

אל תוותרו על הרכיבה היומית בגלל הגשם

אז נכון שסוער, קר וגשום בחוץ, ובחורף כולם מעדיפים להתכרבל עם שמיכה מול התנור, אבל אל תתנו למזג האוויר הזה להשפיע עליכם. רכיבת חורף על אופניים שהוכנו היטב, יכולה להיות מאתגרת אך גם מהנה והזדמנות מצוינת להמשיך לעשות את הדבר שאתם אוהבים ביותר – לרכוב.

(תוכן מקודם)

***אינטרמקס

כתבה מעניינת:

ביטוח מחלות צילום אילטסטרציה פריפיק

איך ניתן להוזיל את המחיר של ביטוח מחלות קשות?

שתפומערכת פורטל זהר.נט ביטוח מחלות קשות הוא אחד הביטוחים החשובים ביותר, אלא שככל שמתבגרים הביטוח …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.