רק בישראל: כרמיאל דורגה ראשונה, אבל לא עלתה ליגה

שתפו

מאת גיל דובריש

בשורות לא טובות, והפעם מתחום הספורט דווקא. ההתאחדות לכדורגל החליטה לסיים סופית את עונת 2019-2020 בליגות הנמוכות והכריעה כי הפועל עירוני כרמיאל תישאר בליגה ג' עונה נוספת, זאת למרות שהיא מדורגת במקום הראשון בטבלה, נכון לרגע הפסקת המשחקים בשל הקורונה.

ההתאחדות קבעה כי הליגות הנמוכות לא יתחדשו עוד והכריעה כי ממחוז גליל עליון יעלו לליגה ב' שתי הקבוצות עם אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר. לפיכך עלו ליגה אחווה שעב ומ.כ עירוני צפת שדורגו במקומות 3-4 בהתאמה עם שיעור הצלחה של 75.92% ולעומת זאת עירוני כרמיאל וכפר סמיע שדורגו במקומות 1-2 בהתאמה נשאור בליגה מפני השיגו שיעור הצלחה בגובה 73.68%. לכרמיאל וסמיע יש משחק אחד יותר – 19, במקום 18 משחקים לשעב וצפת.

ההכרעה התקבלה בכעס רב במועדון עירוני כרמיאל, שם הביעו תמיהה כיצד יכול להיות שאחרי עונה כל כך צמודה שבה 4 קבוצות רצו ראש בראש בצמרת מחליטה ההתאחדות באופן שרירותי כזה מי תעלה ומי תישאר? עד לסיום העונה נותרו לכרמיאל עוד שלושה משחקים ולשעב וצפת ארבעה משחקים, בין השאר היה אמור להתקיים משחק עונה בין כרמיאל לשעב שהיה יכול להכריע את ההתמודדות על הכרטיס לליגה ב'.

ההחלטה מקוממת במיוחד על רקע העובדה שההתאחדות החליטה לחכות עם רגעי ההכרעה בליגת העל ובליגה הלאומית, מדוע היחס כלפי הליגות הנמוכות צריך להיות שונה? הרי בעוד חודש חודשיים אמורים לחזור לשגרה מסויימת, אפילו אם יתקיימו משחקים ללא קהל, עדיין ניתן יהיה לקיים את משחקי ההכרעה בחודשים מאי או יוני.

כתבה מעניינת:

הפועל עירוני כרמיאל איחוד בני שפרעם צילום מהפייסבוק, שימוש לפי סעיף 27א בחוק זכויות יוצרים

הפועל עירוני כרמיאל: חגיגת הכדורגל הסתיימה בהפסד

שתפומערכת פורטל זהר.נט חגיגת כדורגל אמיתית באיצטדיון העירוני. ביום שלישי אירחה הפועל עירוני כרמיאל את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.