בית / חדשות / חברה וקהילה / שגעון הספינרים
חדשות כרמיאל

שגעון הספינרים

מה זה ספינרים, מי המציא אותם והכי חשוב – איפה ניתן להשיג אותם בכרמיאל?

מערכת זהר הצפון

מאז ימי הטטריס העליזים בשנות התשעים, לא היה עוד להיט כזה ששבר את השוק. תכירו את הספינר: מדחף קטן בעל שלוש צלעות העשוי משילוב של מתכת ופלסטיק שאפשר לסובב במשך דקה, שתיים או יותר על אצבע אחת. הצעצוע הגיע לארץ בסביבות חול המועד פסח והפך לסחורה הכי חמה בשוק. בחנויות מדווחים על היסטריה, כל הילדים רוצים אחד כזה, או שניים, או שלושים – והמחירים בהתאם, מהפשוטים שעולים 15-20 שקלים ועד ליקרים, עם אורות זוהרים ועוד גימיקים שונים ומשונים. המלאי מתחדש בחנויות כל העת, משום שכל הזמנה חדשה אוזלת בתוך מספר שעות. 

מספרים שזה צעצוע שהומצא כדי לסייע לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז, או לילדים על רצף האוטיזם. זה לא מדוייק ונכון אבל גם לא משנה, כי כולם רוצים אחד כזה, גם מי שלא סובל מבעיות קשב. מי שהמציאה את הספינר היא אישה אמריקאית חביבה בת 63 בשם קטרין הטינגר, שביקרה אצל אחותה כאן בארץ בשנות התשעים והעלתה רעיון להמציא משחק שירגיע ילדים. עם שובה לביתה בארה״ב המציאה את הספינר, שמטרתו אחת – להסתובב… וזהו. היא אחזה בפטנט לצעצוע עד שנת 2005, כשהחליטה לבסוף לוותר על זכויותיה עקב הדרישה לשלם מאות דולרים בשנה. עכשיו עושים היבואנים והקמעונאים הון מהצעצוע, ודווקא הטינגר לא רואה דולר שחוק אחד מההצלחה שכבשה את המדינה.  

 הילדים פשוט אוהבים לאסוף את הספינרים במגוון צבעים ודגמים, לסובב על היד ולהתחרות אחד מול השני מי יכול לסובב את הספינר שלו זמן רב יותר. לנו זה מזכיר שילוב של היו-יו האהוב והסביבונים.

אף על פי גישת המורים לצעצוע החדש הזה, כדאי שתדעו שדווקא בבית מומלץ שילדכם ישמור את הספינר שלו לצדו, בייחוד בזמן עשיית שיעורי בית או למידה למבחנים. מעבר ליכולתו לשפר את הריכוז, מומחים טוענים שהצעצוע עוזר "לשחרר אנרגיית שיעמום", כלומר להפיג את הצורך במציאת עיסוק מסוים לשם הפגת השיעמום. מהבחינה הזו, אין הבדל גדול בין סיבוב הספינר לבין צביעת מנדלות למשל, אשר נחשבת גם היא לפעילות מרגיעה ומגבירת ריכוז.
ועכשיו לתשובה לשאלה החשובה שבראש הדף: היכן ניתן להשיג בכרמיאל את הספינרים? אז ככה, אפשר למצוא אותם בין השאר כאן (בכפוף לזמינות במלאי כמובן) – בונוס בקניון לב כרמיאל (קומת האוכל), גמה דיל במרכז מיי סנטר, בריף במרכז מיי סנטר, צעצועים וחיוכים בקניון לב כרמיאל (קומת האוכל), כפר השעשועים ברחוב המסגר באזור התעשייה, פיצוציאפי במרכז מגדלי האקדמיה רבין.
(מוגש כשירות למשפחת המפרסמים של זהר הצפון)
שתפו

כתבה מעניינת:

אריה דהן ארגון נכי צה״ל כרמיאל

יו״ר חדש לארגון נכי צה״ל בכרמיאל: אריה דהן

היו״ר החדש זכה ברוב קולות בבחירות שנערכו לאחרונה. מבטיח: ״המטרה – להחיות את הארגון״ מאת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable