בני זוג עצובים דיכאון עצב צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה: drobotdean www.freepik.com
צילום אילוסטרציה, אין קשר לכתבה: drobotdean www.freepik.com

שיא האטימות: בנקים סירבו להסדר חובות, משפחה מכרמיאל נגררה לפשיטת רגל

שתפו

בני זוג המועסקים כפועלי ייצור נקלעו לחוב של יותר מחצי מיליון ש״ח. שלושה בנקים סירבו להצעות ההסדר שהגישו

מערכת פורטל זהר.נט

משפחה מכרמיאל שנקלעה לקשיים כלכליים נגררה לפשיטת רגל לאחר שכל הבנקים אליהם פנתה עם הצעות הסדר לפריסת החובות, סירבו לבוא לקראתה.

מדובר בבני זוג, בני 40, המתגוררים בדירה בכרמיאל ביחד עם בנם, חייל בשירות סדיר בצה״ל ועם הורי האישה, זוג קשישים בני 70 המתקיימים מקצבת זקנה של ביטוח לאומי. בני הזוג מתפרנסים מעבודה פיזית כמפעילי מכונות במפעלים בכרמיאל במשמרות בנות 12 שעות בכל יום, 6 ימים בשבוע. לאחר שנקלעו לחובות כבדים של למעלה מחצי מיליון שקלים ולמרות שהציעו הצעה להסדר שיכלה להניב לבנקים החזר גבוה יותר, בקשותיהם נדחו על-ידי שלושה בנקים שונים.

בני הזוג נטלו הלוואות מפעם לפעם כדי לעמוד בהוצאות המחייה, אך לא עמדו בהחזרים והחובות שלהם הצטברו לסכומים משמעותיים – בסך כולל של למעלה מ-550,000 שקלים! ההחזרים החודשיים של המשפחה עמדו על כ-8000 שקלים וזאת בנוסף להחזרי המשכנתא בגובה כ-5000 שקלים בחודש, כלומר החזר חודשי של כ-13,000 ש״ח. עם חובות כאלה למשפחה כבר לא נשאר כסף להוצאות המחייה ההכרחיות כמו מזון ומיסים (ארנונה, חשמל, מים).

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט:

בני הזוג רצו שהבינו בשלב מסויים שמצבם חמור במיוחד פנו לעו״ד חיות גרינברג, מומחית בניהול משברים, הבראת חברות וחדלות פירעון, ובאמצעותה הציעו לבנקים ולנושים נוספים הסדר שעתיד היה לפרוע כ-60% מהחובות שלהם – שיעור פירעון גבוה משמעותית מזה שהנושים היו מקבלים מכל הליך פשיטת רגל (הליך חדלות פירעון) בבית משפט.

בקשות אלו להסדיר את החובות נתקלו בסירוב נוקשה מצד שלושה בנקים שונים. בעקבות התנגדות הבנקים להצעות ההסדר נגררו השניים להליך של פשיטת רגל.

לדברי עו"ד חיות גרינברג: ״עד כה ההצעות סורבו בהסברים הנוגעים למדיניות של הבנקים, לסיווג של החובות. כלומר, הבנקים מעדיפים לסווג את החוב כחוב אבוד ולא לקבל תשלום כלל במסגרת הליך חדלות פירעון מאשר ׳למחול׳ על 40% מהחוב. למעשה, הנושים ׳דוחקים׳ בבני הזוג לגשת להליך חדלות פירעון במקום לחסוך את ההליכים המשפטיים ולהסדיר את החובות כבר עכשיו״.

כתבה מעניינת:

קייס אפריים לאווי צילום ארכיון

כבוד: קייס אפרים לאווי מכרמיאל מונה לקייס של מחוז חיפה

שתפו לאווי (35) הוא הקייס יוצא אתיופיה הראשון שהינו יליד הארץ: אני נכנס לתפקיד שיש …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.