בית / קהילה / 2 טיפות מחמד / שיא החורף: כיצד נשמור על הכלבים והחתולים?
כלב חורף קור גשם צילום אילוסטרציה Pixabay
צילום אילוסטרציה Pixabay

שיא החורף: כיצד נשמור על הכלבים והחתולים?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

החורף בשיאו, רחובות מוצפים, סופות ברקים ורעמים, בחוץ סוער והטמפרטורות יורדות למטה. אנחנו לבושים היטב, במעילים ומגפיים, אבל מה על חיות המחמד שלנו? הן אינן חסינות מפני קור ועלולות לחלות, למרות שכבת הפרווה שעוטפת אותם.

ארגון הרופאים הווטרינרים ברשויות המקומיות ממליץ להקפיד על מספר כללים שיגנו על הכלבים והחתולים מפני הקור והגשם:

  • מומלץ להכניס את בעל החיים לתוך הבית. אם הדבר בלתי אפשרי חשוב לדאוג שסביבת מגוריו תהיה יבש, חמימה ואטומה לגשמים ורוחות, כולל שכבת בידוד מהקרקע הקרה. אם הכלב או החתול אינם מורשים לעלות על הספה – דאגו להם למצע מרופד – שטיח, מזרון קטן או שמיכה ישנה, שיבודד את גופם מהרצפה הקרה.

 

  • שילוב של קור, רטיבות ורוחות מעלה את הסיכוי למחלות. כלבים עירוניים מתקשים לשרוד בתנאים אלו למשך זמן, ועלולים להיות חשופים להתקררויות, ברונכיטיס ודלקת ריאות ולמחלות נוספות. לכן, לפני יציאה לטיול מומלץ להרגיל את הכלב לקור בחוץ על ידי מעבר בחדר ביניים שבו הכלב יחווה ירידה הדרגתית בטמפרטורה בין הפנים לחוץ וכך יימנע שוק הקשור לשינויי טמפרטורה קיצוניים. חשוב מאוד לשמור על שגרת הטיולים למרות מזג האוויר.

 

  • חזרתם ספוגים במים מהטיול בחוץ? הכינו מראש מגבת לייבוש הכלב בכניסה לבית. יבשו אותו היטב לפני שהוא נכנס הביתה, ואל תתנו לו להתייבש מול התנור.

 

  • מקלחות בחורף הם לא דבר מומלץ, אך אם הכלב התלכלך ויש צורך במקלחת, יש לרחוץ אותו במים חמימים ולדאוג לחימום החדר.

 

  • בעלי חיים מגנים על עצמם מפני הקור והרטיבות בעזרת שומן שהם אוגרים בשכבה התת-עורית שלהם, ובזכות הפרווה שהופכת לשמיכה ועבותה יותר בחורף. לכן, עדיף לא לספר ולגלח את חיית המחמד במשך החורף ולהקפיד על הברשת הפרווה.

 

  • כלבים וחתולים, בדומה לבני אדם, אוהבים להתכרבל מול תנורי חימום ומפזרי חום. אך הם אינם מודעים לעוצמת החום של אמצעי החימום, הם יכולים להיתקל בו, לקפוץ עליו או להפיל אותו, וכתוצאה מכך לסבול מכוויות קשות. בנוסף לכך, שערות פרווה ארוכות עלולות להישרף בקלות, להתלקח, ולגרום לכוויות. חשוב לדאוג שאמצעי החימום יהיה במקום בטוח, ושהכלב או החתול לא יהיו קרובים מדי אליו.

כתבה מעניינת:

כלב בוקסר צילום אילוסטרציה PixaBay

מה זה DCM ולמה הוא מסוכן לבעלי החיים?

שתפוד"ר ארז כהן, תושב כרמיאל, בעל מרפאה וטרינרית משנת 2005 בכרמיאל, מנהל את המרכז ללימודי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.