הפגנה דרוזים צילום דוברות המשטרה
צילום: דוברות המשטרה

שיבושי תנועה וצמיגים בוערים: מפגינים דרוזים חסמו הכביש ליד כרמיאל

שתפו

מאת גיל דובריש

(עדכון אחרון, יום ג׳ 20.6.2023 בשעה 18:52)

מפגינים דרוזים יצאו להפגין היום (ג׳) אחרי הצוהריים בכביש 85 ליד כפר ראמה וכרמיאל, הבעירו צמיגים וחסמו את הכביש, במחאה על עבודות להקמת חוות טורבינות רוח ליד מג׳דל שמס שבצפון רמת הגולן. עקב ההפגנה נגרמו שיבושי תנועה קשים ועומסי תנועה בכבישים באזור במשך יותר מחמש שעות.

הפרות סדר ועימותים עם נרשמו גם ליד יישובים הדרוזים ברמת הגולן. כוחות משטרה שנמצאים במקום נאלצו להשתמש באמצעים לפיזור ההמון וכן פנו להידברות עם המנהיגים, במטרה להביא לסיום המחאה.

המחאות פרצו בעקבות תחילת העבודות בשטח היום, בביצוע חברת אנרג׳יקס, בהתאם להסכמים שנחתמו בעבר בין בעלי הקרקעות לבין החברה ולאחר שהוסדרו התשלומים לבעלי השטחים בעבור החכרת הקרקע.

בחודש מרץ האחרון קיימו הדרוזים כנס חירום בגולן שם וקראו לעצור את הקמת טורבינות הרוח, לבטל את המיזם בשטחיהם החקלאיים ולהסיר את ״העננה מעל חייהם ובריאותם״ של התושבים במקום.

במשטרה מציינים כי ״התוכנית להקמת טורבינות הרוח ברמת הגולן בוצעה ללא הפקעה של אף לא מטר אחד מבעלי האדמה. האדמות הנדרשות למיזם הוחכרו מבעליהם למשך 20 שנה, בתמורה למיליוני שקלים. משטרת ישראל קוראת למנהיגים הפורמלים והבלתי פורמלים לרסן ולפעול למניעת התנהגות בריונית ואלימה, אירועים אלה עלולים להביא לפגיעות בנפש. משטרת ישראל לא תאפשר זאת ותדאג למיצוי הדין עם הפורעים״.

כתבה מעניינת:

רכבים טעינה חשמלית

גיל הרכבים הממוצע בכרמיאל – כ-7 וחצי שנים

שתפוכרמיאל מדורגת במקום טוב באמצע, הרחק מקלאנסווה ובית עילית אבל גם לא קרובה אל רמת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *