עציצים צמחים להמחשה Shahar Shitrit
עציצים צמחים. צילום להמחשה

שימוש בצמחיה מלאכותית – האם זה מומלץ?

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

בשנים האחרונות, אנשים רבים החלו להעדיף צמחיה מלאכותית על פני גידול צמחים אמיתיים. הסיבות לכך ברורות ומובנות, שהרי השילוב המופתי של אפס תחזוקה עם המראה הירוק שלא נעלם לאורך כל השנה הוא למעשה די מושלם, אבל האם ניתן לעצב בעזרת צמחיה מלאכותית גם חצרות ומרפסות? והאם שווה לנסות בכלל?

למה לי צמחיה מלאכותית?

לצמחיה מלאכותית ישנם יתרונות רבים. אחד המרכזיים ביניהם הוא ההשפעה המרגיעה והתמידית שנותנת צמחיה טבעית. כבני אדם שמעריכים אסתטיקה, משמח ומרגיע אותנו לראות את הצבע הירוק והבריא של צמחים. צמחיה רגילה, בעוד שאקולוגית יותר, לא תמיד נראית בשיאה. העלים לפעמים צהובים, חרקים יוצרים חורים בצמח, הם נובלים והופכים חומים. צמחיה מלאכותית נראית מושלם לאורך כל ימות השנה, ומעניקה למקום בו היא נמצאת מראה מטופח ומסודר. קצת כמו לחזור הביתה מיום עבודה ולראות את המיטה מוצעת ואת השמיכה מתוחה, לקום כל בוקר לאותם צמחים יפים זה מאוד מנחם ומרגיע. דבר נוסף שצמחייה מלאכותית מאפשרת הוא בחירת המיקום המושלם לצמח. רב הצמחים הטבעיים זקוקים לחשיפה ישירה לשמש, ברמה כזו או אחרת, מה שמגביל את המיקומים בבית שבהם אפשר לשים אותם. עם צמחים מלאכותיים ניתן ואף רצוי לבחור מקומות ללא חשיפה לשמש כלל, והצמחים יראו יפים ובריאים כמו ביום שבו נקנו לזמן ארוך מאוד.

עיצוב הגינה

ישנם מספר מכשולים בעיצוב הגינה מצמחייה מלאכותית. כיוון שגינות בדרך כלל חשופות לשמש ולשאר איתני הטבע, צמחיה מלאכותית עשויה לעוף ברוח בגלל היעדר השורשים של הצמח לאדמה, או להיהרס בשמש. כיוון שצמחים מלאכותיים עשויים בעיקר מפלסטיק, שכמו רובינו, סובל גם הוא מהשמש מאוד, חשיפה של צמחייה מלאכותית לשמש בטווח הארוך עשויה להיות בעייתית. אבל אל תגידו נואש, כי ניתן לעקוף את המכשולים האלו על ידי פרגולה אטומה, שינוי המיקום של הצמחים לפי המצב העונתי (למשל קרובים לקיר בזמן שיש רוח חזקה ומתחת לגגון בזמן שהשמש קופחת) וגם הדבקת הצמחים לרצפה בכניסה לגינה, אם יש כזו. גם צמחיה רגילה אינה חסינה מהקושי שנובע מחילופי מזג האוויר. צמחים אמיתיים מתים משלל סיבות כמו מעט מדי מים, סוף העונה שלהם, וכו'. אז למרות שעדיין יש מה לתכנן ולחשוב עליו כשעושים מעבר לצמחיה מלאכותית, המאמץ הוא משמעותית פחות תובעני והגינה תמיד נראית ירוקה, מושקעת ומטופחת.

עיצוב מרפסת

תמיד כיף ומרענן לצאת למרפסת ולשטוף את העיניים עם הירוק המרגיע של הצמחים שלנו. צמחים מלאכותיים משתלבים נהדר במרפסות, אך חשוב לזכור שהשמש עשויה להזיק להם בחשיפה ארוכה וישירה. בכל מרפסת שיש בה שמש ואתם אוהבים לשבת בה, יש גם פינה מוצלת, כדי שגם לבני הבית יהיה כיף לשהות בה בלי להנמס מהשמש. הצמחים המלאכותיים שלכם ישמחו גם הם להיות חלק מהפינה המוצלת, כדי שלא יתבשלו בשמש. דבר נוסף שכדאי לזכור הוא לא לשים בזמן רוחות את הצמחים על קיר המרפסת שפונה החוצה, כיוון שהם עשויים ליפול למטה. במרפסות שיש בהן גג שמגן מהשמש ומחלק מהרוחות יהיה יותר פשוט להכניס צמחים מלאכותיים, אך גם במרפסות עם חשיפה רבה לשמש ניתן בהחלט להשתמש בצמחיה מלאכותית, כל עוד מנהלים בצורה נכונה את החשיפה של הצמחייה למזג האוויר.

 

(תוכן מקודם)

*** Shahar Shitrit

כתבה מעניינת:

שטיחים מודרנים צילום להמחשה

שטיחים מודרנים לעיצוב הבית

שתפומערכת פורטל זהר.נט עיצוב הבית שלכם לא צריך להיות משעמם, והרי שאם רק תבחרו לקנות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.