שירה איסקוב שומרות הסף מפגש צילום ויצו כרמיאל
צילום: לימור אוזן

שירה שניצלה מרצח בידי בעלה פגשה את שומרות הסף בכרמיאל

שתפו

שירה איסקוב שלפני כשנה וחצי הותקפה ונפצעה קשה על-ידי בעלה לשעבר והפכה מאז לסמל המאבק באלימות נגד נשים, נפגשה עם מסיימות הקורס בויצו כרמיאל

מערכת פורטל זהר.נט
מפגש עוצמתי ומיוחד התקיים בויצו כרמיאל בין שירה איסקוב, ילידת כרמיאל שניצלה מרצח בידי בעלה לשעבר, לבין מסיימות קורס שומרות הסף בקהילה.
בערב ראש השנה תשפ״א, ספטמבר 2020 הותקפה שירה בידי בעלה באותו זמן, שניסה לרצוח אותה באלימות קשה תוך שימוש במערוך וסכין, לנגד עיניו של בנם הפעוט. שירה נפצעה קשה אך שרדה בחיים ועברה תהליך שיקום ממושך וארוך. בניגוד לנשים רבות אחרות שסבלו מאלימות קשה בתוך המשפחה, איסקוב ביקשה לפרסם את סיפורה ותמונתה ולא הסתירה שום פרט. מאז המקרה היא הפכה לסמל המאבק למניעת אלימות נגד נשים, היא מוזמנת למפגשים, אירועים וכנסים ציבוריים רבים שבהם היא מספרת את סיפורה.

בשבוע האחרון חזרה איסקוב לכרמיאל, העיר שבה נולדה, גדלה והתחנכה, ונפגשה עם מסיימות קורס ההכשרה בפרויקט שומרות הסף בקהילה, מיזם פרי שיתוף פעולה של הרשות לביטחון קהילתי בניהולה של סיגל לוצקי, ויצו כרמיאל בניהולה של מירב סארמילי והמינהל לשירותים חברתיים בעיריית כרמיאל בראשות יעל סמלוי. במפגש שהיה מרגש במיוחד, סיפרה שירה את סיפורה, בפנים גלויות, בשקט וברהיטות ותיארה בפני הנשים כיצד חייה כמעט נלקחו בידי בעלה לשעבר מול עיניו של בנה הפעוט.

יו״ר ויצו כרמיאל, מירב סארמילי, הודתה לשירה על ״הנכונות להיחשף, ללמד את כולנו שיעור באומץ, בחוזק, בשיקום ובאנושיות״ וציינה עוד: ״בדבריה שירה העבירה מסר של כוח ותקווה לכל כך הרבה נשים שנמצאות במערכת יחסים מתעללת, שאין מה להתבייש, אסור לשתוק. תדע כל אישה בישראל שחולשה אינה אות קין או בושה, שמותר לבקש עזרה ולפנות לגורמים המוסמכים. שירה הפכה בעל כורחה לסמל, סמל למאבק האלימות כלפי בנשים… דוגמא וסמל עבורנו הנשים שיש לנו את הכוח לשרוד ולנצח את החיים ואת האלימות״.

ויצו שירה איסקוב מירב סארמילי צילום ויצו כרמיאל
שירה איסקוב עם יו״ר ויצו כרמיאל, מירב סארמילי. צילום לימור אוזן

ראש מינהל השירותים החברתיים בעיריית כרמיאל, יעל סמלוי הודתה לראש העיר משה קונינסקי, סגנית ראש העיר אליסה דריקר-מן, מנכ"לית עיריית כרמיאל שולה מנחם וסנ״צ מורדי אלקובי מפקד תחנת משטרת כרמיאל שנכחו במפגש.

קהילת הנשים שומרות הסף בקהילה היא פרויקט ארצי המתקיים ביישובים בכל רחבי הארץ מטעם הרשות לביטחון קהילתי של המשרד לביטחון פנים, ומטרתו לייצר רשת ביטחון לנשים בקהילה. מסיימות הקורס לומדות לאתר ולזהות ״נורות אדומות״ אצל נשים החוות אלימות, גם אם אינן משתפות זאת, ומקבלות כלים משמעותיים המסייעים להן להכווין נשים במצוקה לפנות אל הגורמים המקצועיים המטפלים בנושא.

תקראו על זה בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

חונכים את הקונדיטוריה הלימודית בכפר הילדים בכרמיאל. מיקי שמו משה דולב אורן וזאנה ראובן קרופיק נעמה הלוי מאר סמר בשארה צילום אביב גוטליב

הקשר של מיקי שמו לקונדיטוריה בכרמיאל

שתפומערכת פורטל זהר.נט קונדיטוריה לימודית חדשה נחנכה בכפר הילדים בכרמיאל ביוזמת דירקטוריון בנק הפועלים. לפני …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.