בית / חדשות / חינוך / שלושה בתי ספר מכרמיאל ברשימת התיכונים המצטיינים של משרד החינוך
חדשות כרמיאל
צילום ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה

שלושה בתי ספר מכרמיאל ברשימת התיכונים המצטיינים של משרד החינוך

המשרד פירסם את רשימת מוסדות החינוך שהצטיינו בשנת הלימודים החולפת בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים. אילו בתי ספר מכרמיאל נמצאים ברשימה?

מערכת זהר הצפון

משרד החינוך פירסם השבוע את רשימת בתי הספר המצטיינים ברחבי הארץ בשנת הלימודים האחרונה (תשע״ו), בהישגיהם הערכיים, החברתיים והלימודיים. המשרד מתגמל מדי שנה, עובדי הוראה בגין הישגי בית הספר.

הקריטריונים להצטיינות נוסחו בהסכמה שבין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת ההסכם "עוז לתמורה".

מתוך כ-700 חטיבות עליונות מכל הארץ שעמדו בתנאי הסף, זכו 277 בתי ספר לתגמול שיינתן לצוות החטיבה העליונה. מדובר ב-40% של בתי הספר שהשיגו את ההישגים הטובים ביותר, כאשר צוותי ההוראה זוכים לתגמול דיפרנציאלי כספי בהתאם לרמת ההצטיינות, גובה הפרס נע בין 8000 שקלים ל-3000 שקלים. הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר בקרב תלמידיהם ביחס לשנה הקודמת ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר. הדגש ניתן על שיעור השינוי ולא רק על הציון הסופי. בתי הספר נמדדים על היבטים רחבים בעשייה הבית ספרית והחישוב כולל ממדים חברתיים, ערכיים ולימודיים, בהם: מעורבות חברתית, שילוב ילדי חינוך מיוחד, קליטת עולים חדשים, מניעת נשירה, טוהר הבחינות ועוד.

שלושה בתי ספר מכרמיאל נכללים השנה ברשימה המכובדת: התיכון החרדי לבנות, נוה חוה השייך לזרם החינוך קרן אורה בראשות הרב הראשי של העיר, אברהם מרגלית, מדורג בקבוצת האיכות השניה ויתוגמל בסכום של 6164 שקלים; הבא אחריו הוא ביה״ס התורני-מדעי אמי״ת המדורג בקבוצה השלישית וצוות מוריו יקבל כפרס סכום של 4109 שקלים; בקבוצת האיכות הרביעית מדורג ביה״ס אורט פסגות והוא יזכה לפרס של 3082 שקלים.

שר החינוך נפתלי בנט בירך את בתי הספר הערכיים: "עתיד מדינת ישראל תלוי באיכות המחנכים שבה. זהו הרגע שלכם, בו אנחנו עוצרים לרגע לומר תודה. תודה לכל המחנכות והמחנכים שמשקיעים מדי יום ומדי שעה כדי להכשיר, לחנך ולהקנות ערכים לדורות דורות של נערים ונערות".

מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן: "אני מברכת את בתי הספר הזוכים על פעילותם לחינוך לערכים, טיפוח מצוינות ותרומה לחברה ולקהילה. באמצעות התמונה החינוכית והתגמול הדיפרנציאלי, מקדם משרד החינוך שיח חינוכי שמשקף את מגוון העשייה של המנהלים, המורים והתלמידים במוסדות החינוך, ואשר מביא לידי ביטוי את הייחודיות והרב גוניות של מוסדות החינוך השונים. בהלימה לתמונה החינוכית, גם התגמול הדיפרנציאלי מתגמל בתי ספר שמקדמים הישגים ערכיים ולימודיים, אלו הקולטים תלמידים ממגוון רקעים רחב, ואשר פועלים לשמירה על טוהר הבחינות, מניעת נשירה, מעורבות חברתית וגיוס לצה"ל".

שתפו

כתבה מעניינת:

משה קונינסקי טניה מזרסקי אודי איזק אורנה שמחון 2019-08 copy

9500 תלמידים בשנת הלימודים הקרובה בכרמיאל

ראש העיר משה קונינסקי ומנהלת המחוז במשרד החינוך ד״ר אורנה שמחון נועדו בפגישת עבודה כחלק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable