בית / כרמיאל / חדשות כרמיאל / שלושה צעירים מכרמיאל נחתו ברכבת האווירית מפרו
חוזרים הביתה מפרו הרחוקה. צילום באדיבות אלון אזולאי

שלושה צעירים מכרמיאל נחתו ברכבת האווירית מפרו

שתפו

הצעירים הגיעו ביחד עם מאות ישראלים ברכבת אווירית של חברת אל על. הודו בין השאר לאיש העסקים מכרמיאל אלון אזולאי שסייע בהחזרתם. עיריית כרמיאל תעמיד דירה שבה ישהו החוזרים בבידוד

מערכת פורטל זהר.נט

בין נוסעי הרכבת האווירית של חברת התעופה אל על שמטרתה להביא במבצע מורכב מאות ישראלים לארץ, ישנם גם שלושה צעירים מכרמיאל. אחד מהם, אילון כהן, סיפר לנו בראיון מיוחד השבוע בפורטל זהר.נט, שהוא מנסה לחזור הביתה.

מעיריית כרמיאל נמסר כי ביוזמתו של ראש העיר משה קונינסקי, תועמד דירה בעיר שבה ישהו בבידוד 3 הצעירים מכרמיאל שחזרו מפרו.

בעירייה מציינים כי כשנודע לראש העיר משה קונינסקי על כך שישנם 3 צעירים מכרמיאל השוהים בפרו ואין ביכולתם לחזור לארץ, הוא יצר קשר שוטף עם הגורמים הנוגעים בדבר במשרד החוץ ועמד איתם ועם בני משפחתם בקשר שוטף בכדי לפעול להחזרתם לארץ בטרם יוטל סגר בדרום אמריקה. כמו כן, דאג לוודא שלכולם יש אישור רשמי והם רשומים על הטיסות.  לנוכח המצב ובכדי להיערך בהתאם לקליטתם בעיר עם שובם לארץ, מינה ראש העיר את מנהלת היחידה לתכנון אסטרטגי בלשכת ראש העיר לימור אוזן לדאוג הן להעמדתה של דירה בעיר לרשותם של 3 הצעירים שבה ישהו בבידוד מלא בתיאום עם משרד הבריאות ופיקוד העורף והן בהכנתן ברמת החיטוי, נקיון, אבזור הכולל מיטות, מקרר, טלוויזיה, עזרי בישול ועוד תוך שמירה על קשר שוטף ויומיומי איתם.

הדירה בכרמיאל שתאכסן את החוזרים מדרום אמריקה. צילום לימור אוזן

ראש העיר משה קונינסקי אף הנחה את הצוות לשעת חירום בעירייה לדאוג להכנתה של דירה נוספת בעיר שבה יוכלו לשהות אם יהיה צורך בכך לתקופת הבידוד תושבים נוספים שיחזרו מחו"ל ולא יהיה ביכולתם לנוכח המצב לחזור לביתם.

קונינסקי: "בתקופה מאתגרת זו שבה אנו מצויים, הנחתי את צוותי העירייה לעשות כל שביכולתה של העירייה בכדי לסייע לתושבי העיר. הערבות ההדדית חשובה ביותר בימים אלה ואני מודה למנהל כפר הסטודנטים איילים בעיר שמוליק אמור על התגייסותו והעמדת הדירות לצורך כך".

אלון אזולאי, בעל חברת תגלית מכרמיאל וראש מטה הליכוד בעיר, סיפר על מה שהתרחש מאחורי הקלעים: "ביום רביעי בבוקר קבלתי טלפון מתושב כרמיאל שבתו יצאה לטיול אחרי צבא ביחד עם עשרות חברים ונתקעה בעיר קוסקו בפרו. היא נשמעה אובדת עצות מכיוון שהממשלה המקומית החליטה על הסגר והפסיקה את תנועת המטוסים למדינה.

אלון אזולאי. צילום ארכיון

שמרתי כול הזמן על קשר רציף עם המשפחות, לא רק של הכרמיאלים, במקביל יצרתי קשר עם לשכתו של שר החוץ ישראל כץ ועידן עוזרו האישי, אלי כהן שר הכלכלה וראש לשכת שר החוץ חגית מועלם איתה הייתי בקשר מסביב לשעון, העברתי צילומי דרכונים של ישראלים שנשלחו אליי כדי לוודא שאכן הם יעלו על הטיסה חזרה. הנחיתי את כולם  להגיע לשדה בלימן ודאגתי לתיאום מלא בין הנוסעים לבין הטיסות שהיו אמורים לעלות עליהן. ביום רביעי בשעה 6 בערב לפי שעון ישראל עברנו על כל השמות לבדוק סופית שכולם יעלו על המטוס. לצערי ידוע לי על עוד 25 צעירים שלא היה להם מקום על המטוסים ונמשיך לעשות כל מאמץ משותף להחזירם".

צפו בסרטון: הכרמיאלים על המטוס מודים לממשלת ישראל, לחברת אל על ולאלון אזולאי

כתבה מעניינת:

קורונה צילום אילוסטרציה pixabay

בתוך 24 שעות: תושב כרמיאל שני נפטר מקורונה

שתפומאת גיל דובריש לא בדרך הזו רצינו לסיים את שנת תש"פ… שני נפטרים מכרמיאל ממחלת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.