בית / חדשות / שנה לפני בואה של הרכבת: איך מתקדמות העבודות
חדשות כרמיאל

שנה לפני בואה של הרכבת: איך מתקדמות העבודות

שתפו

חנוכת הרכבת תידחה בארבעה חודשים ליולי 2017. שר התחבורה ישראל כץ ביקר במנהרות ובישר: הנסיעה בשלושת החודשים הראשונים תהיה בחינם

מאת גיל דובריש

ביקורו של שר התחבורה ישראל כץ, השבוע בכרמיאל, היווה הזדמנות נהדרת לבחון מקרוב את קצב העבודות על מסילת הרכבת לכרמיאל, כשנה לפני המועד הצפוי של חנוכת הקו החדש. במהלך הביקור התברר כי חנוכת הרכבת תידחה לחודש יולי 2017, כלומר דחייה של 4 חודשים מעבר לזמן המקורי שנקבע מראש (חודש מרץ).

כץ, מלווה בבכירים ממשרדו, סייר בתחנת הרכבת הנבנית באחיהוד ובמנהרות גילון ביחד עם ראש העיר עדי אלדר, בכירים בעירייה, מנכ"ל נתיבי ישראל ניסים פרץ, מנכ"ל הרכבת בועז צפריר, עו"ד קורן נוימרק נציג הליכוד במועצת העיר, ועוד. הפמליה התרשמה מהקצב המהיר של העבודות וכפי שניתן להתרשם מהתמונות שצולמו בתוך המנהרות, הביצוע נכנס לשלבים מתקדמים.

רכבת מנהרה 2016-03בפגישת העבודה בין אלדר לשר כץ, העלה ראש העיר את נושא הקמתו של מחלף בחיבור בכביש 85 ל- 784 (צומת הכניסה המערבית לעיר) על מנת לייצר הפרדה מפלסית בתוואי הרכבת. השר עידכן כי הנושא כבר תוקצב ב-300 מליון ש"ח וביוני 2017 עתיד להתפרסם מכרז לביצוע, כפי שכבר פורסם בזהר הצפון. המשמעות היא שעד לשנת 2018, לא תהיה הפרדה מפלסית במקום אלא מחסום רגיל בכביש, מה שיגרום לפקקים ביציאה ובכניסה לצומת.

כמו כן נמסר כי השלמתו של רחוב דרור, הכביש הפנימי המקביל לכביש הראשי, שיוביל מכפר הילדים אל תחנת הרכבת, תתוקצב בסכום של כ-20 מיליון ש"ח. הנושא נמצא בטיפול נתיבי ישראל. השר ביקש מכל הגורמים לעמוד בלוח הזמנים כך שרחוב דרור יהיה מוכן יחד עם חנוכת הרכבת הצפויה בקיץ הבא. אלדר ביקש כי בחיבור של שדרות קק"ל  לכביש 784 יוצב רמזור.

השר ישראל כץ הודיע עוד, כי על פי סיכום עם משרד האוצר, ב-3 החודשים הראשונים להפעלת הרכבת, הנסיעה אל תחנת כרמיאל וממנה תהיה בחינם ולאחר מכן במשך שנתיים תינתן הנחה בסך 50% בדמי הנסיעה.

מנכ"ל הרכבת בועז צפריר, דיווח בפגישה על הקמת מתחם מסחר ומשרדים בשטח תחנת הרכבת בכרמיאל שישתרע על יותר מ- 3000 מ"ר. כמו כן הוא בישר כי בעקבות בקשתו של אלדר לפני מספר חודשים, תהיה רכבת ישירה מכרמיאל לתל-אביב, אחת לשעה, וזאת ללא צורך בהחלפת רכבות.

רכבת מנהרה 2016-03

כתבה מעניינת:

אולפן בכרמיאל

סדר פסח "לדוגמה" באולפן בכרמיאל

שתפועבור עולים חדשים, סדר פסח ראשון בישראל עשוי להפוך לחוויה מיוחדת במינה.  ואולם, רבים מהעולים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.