בית / חדשות / חדשות כרמיאל / שנה קשה בכבישים
חדשות כרמיאל

שנה קשה בכבישים

מסיכום נתוני שנת 2015 עולה כי השנה נפגעו בתאונות בתוך העיר כ-90 בני אדם, בהם הרוגה אחת ו-8 פצועים קשה

 

מאת גיל דובריש

בכל הקשור לתאונות דרכים, שנת 2015 הייתה שנה לא קלה בכרמיאל. על-פי נתוני עמותת אור ירוק הפועלת להגברת המודעות לזהירות בדרכים, בתאונות הדרכים שאירעו השנה, גבו כבישי העיר מחיר כבד במיוחד – הרוגה אחת ו-85 פצועים. יצויין כי הנתונים האלה אינם אינם כוללים את החודש האחרון שבו אירעו תאונות נוספות עם נפגעים, כך שבפועל, המספר האמיתי חצה את קו 90 הנפגעים.

ההרוגה היא רות רוטשטיין, שנפגעה ב-8 בספטמבר מאוטובוס נוסע בעת שחצתה את הכביש בכיכר הבאר בדרך השלום בשכונת רבין. נהג האוטובוס לא הבחין בה בחסות החשכה ופגע בה בעוצמה רבה. היא נפצעה באורח אנוש ונפטרה כעבור יומיים בבית החולים. הותירה אחריה בעל ושלוש בנות.

מתוך כלל הנפגעים בתאונות בשנת 2015, 8 בני אדם נפצעו באורח קשה והשאר באורח קל עד בינוני. לאחרונה פורסם בזהר הצפון, כי בממוצע, אחת ליום מתרחשת בכרמיאל תאונת דרכים שמצריכה הזנקת אמבולנס – בגלל חשש לנפגעים.

נקודה המאפיינת מאוד את התאונות בתוך העיר, היא שיעורם הגבוה של הנפגעים בקרב הולכי הרגל, מה שעשוי ללמד על נהיגה רשלנית בכבישים של נהגים מצד אחד – וחוסר זהירות של הולכי רגל, מצד שני.

הנתונים בכרמיאל אינם יוצאי דופן לערים בסדר גודל דומה. כך למשל, בנהריה היו בשנת 2015, 85 נפגעים בתאונות, בהם הרוג אחד, בנצרת עילית 87 נפגעים – בהם הרוג אחד, בעפולה המספר טיפס ל-118 נפגעים אך ללא הרוגים, בעכו 90 נפגעים ללא הרוגים. יצויין כי מדובר בתאונות בתוך הערים והנתונים אינם כוללים את מספר תושבי העיר שנפגעו בתאונות בכבישים בין-עירוניים.

שמואל אבואב מנכ”ל עמותת אור ירוק שמסרה את הנתונים מאשים את הממשלה בריבוי נפגעי תאונות הדרכים בארץ וטוען כי מדובר בכישלון של משרד התחבורה: “מדינת ישראל מפקירה אותנו בכל הקשור לבטיחות בדרכים ומהמרת על החיים שלנו. העלייה במספר ההרוגים בכבישים היא  תוצאה ישירה של סדר עדיפות שגוי וחסר אחריות. המדינה מזלזלת בחיי האזרחים ולכן, הפחיתה את הכסף לתיקון הכבישים האדומים והישנים, צמצמה את תקציב המשטרה ולא מעניקה חינוך לילדינו בבטיחות בדרכים. אני קורא לשר התחבורה: שנה את סדרי העדיפויות ושים את הצלת החיים כיעד המרכזי, כך נוכל לחסוך ממשפחות רבות שכול וכאב וגם נחסוך למדינת ישראל כסף רב”.

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כרמיאל ג׳יפ הפוך

צומת שגיא – הדקל בכרמיאל: נהג ג׳יפ איבד שליטה והתהפך

קצת אחרי חצות איבד נהג ג׳יפ שליטה, פגע בתמרורים ועקר עמוד חשמל לפני שהתהפך על …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable