שני ערבים ישראלים מהכפר נחף מואשמים בשיתוף פעולה עם החיזבאללה

שתפו

השניים סוחרי סמים, ניצלו את הקשר שלהם עם סוחר סמים ידוע בדרום לבנון על מנת לתכנן הברחה של אמצעי לחימה לשטח ישראל למטרות פיגועים

 

הותר לפרסום כי שני ערבים ישראלים מהכפר נחף שליד כרמיאל, מואשמים בסיוע לארגון החיזבאללה. השניים הם א-חלים עפיף עבד אל-כרים עבאס ואחיו, עז-אל-דין עפיף עבד אל כרים עבאס, תושבי נחף. יחד עימם נעצרו שני תושבי בית זרזיר: אחמד מוחמד עבדאללה מזאריב וריאד מוסטפא עבדאללה מזאריב. נגד שני האחרונים כבר הוגשו כתבי אישום בפרשה.

העצורים הם סוחרי סמים שנתפסו ע"י השב"כ והמשטרה במבצע משותף שנערך בחודש אוגוסט בחשד  לכוונות לפעילות טרור בהכוונה ישירה של חיזבאללה. שניים מהם הואשמו בעבירות של מגע עם סוכן חוץ, עסקה בסם מסוכן וקשירת קשר לביצוע פשע.

בעקבות החקירה נחשף הקשר בין סוחרי הסמים מנחף ובית זרזיר לג'ורג' נימר, תושב הכפר מרג' עיון שבדרום לבנון, סוחר סמים ופעיל חיזבאללה, שכלל השמשת אמצעי תקשורת, העברת סמים לידיו ובניית תקשורת בטוחה לצורך ביצוע העברת אמצעי לחימה לתוך שטח ישראל. בכוונת נימר היה להעביר את אמצעי הלחימה בנוסף לסמים – ולשם כך בוצעו סיורי שטח בסמוך לגבול לבנון, כדי לאתר מקומות מתאימים להברחות נשק מתחת לאפו של צה"ל. במסגרת החקירה נעצרו ונחקרו על ידי משטרת ישראל 12 סוחרי סמים ישראלים נוספים.

במערכת הביטחון מאמינים כי החשיפה של תא הטרור בלב הגליל, מנע ככל הנראה פיגועים קשים שהיו אמורים להיות מכוונים נגד אוכלוסיה אזרחית בצפון.

כתבה מעניינת:

שתיין צילום אילוסטרציה: Pixabay

קמצן, מתלהב או חבר אמת: איזה סוג של שתיין אתה?

שתפוכמו חבר אמת, אלכוהול תמיד נמצא שם: כשעצוב, כששמח, במסיבה הכי שווה ובאירוע המרגש ביותר. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *