שרת הקליטה ביחד עם ראש העיר עדי אלדר והמ״מ רינה גרינברג בהנחת אבן פינה למקבץ הדיור החדש. צילום: אלכס הובר

שרת הקליטה סופה לנדבר בכרמיאל: עיר שאוהבת עלייה

שתפו

במעמד השרה לנדבר הונחה אבן פינה בפרוייקט מקבץ הדיור החדש שעתיד להיבנות בעיר ובו למעלה מ- 200 יחידות דיור

מערכת זהר הצפון

היום (שלישי), הגיעה שרת העלייה והקליטה, סופה לנדבר לסיור עבודה והנחת אבן פינה בכרמיאל.

ביקור השרה החל בפגישת עבודה בעירייה, בהשתתפות ראש העיר עדי אלדר, מ״מ ראש העיר רינה גרינברג, סגנית ראש העיר שולה כהן, אינה וינצקי מנהלת מרחב גליל עליון של משרד העליה והקליטה, צוות המשרד ועובדי מחלקת הקליטה.

בפתח הישיבה הודה ראש העיר עדי אלדר לשרה על שיתוף הפעולה יוצא הדופן בין המשרד בראשותה לבין עיריית כרמיאל: ״אין ספק כי אנו מרגישים בבית במשרד העליה והקליטה ויש אוזן קשבת לכל בעיה או בקשה״.

שרת העליה והקליטה, ח״כ סופה לנדבר אמרה: ״עבורי כרמיאל מסמלת את הדרך לקליטה מוצלחת ואמיתית של עולים חדשים כי כרמיאל היא עיר שאוהבת עלייה ואוהבת עולים. פרוייקט נגב גליל שקידמתי ויצא בהצלחה לפועל בחודשים האחרונים, הוא דוגמא מעולה לכך שכאשר העיר מוכנה לקלוט עולים, הם מגיעים ומפתחים את העיר. העולים תורמים לתעשייה, לתרבות ולעסקים ומשתלבים בכל תחומי החיים. בחודשים האחרונים מאז החל לפעול, הפרוייקט הצליח מעל למצופה ולכן אני שמחה להודיע שאנחנו ממשיכים להפעילו גם בשנת 2017".

במסגרת הביקור הניחה שרת העליה והקליטה יחד עם ראש העיר וממלאת מקומו את אבן הפינה בפרוייקט מקבץ הדיור החדש שעתיד להיבנות בעיר ובו למעלה מ- 200 יחידות דיור. מדובר בהמשך פרוייקט קרקע חומה, אותו יזמה והובילה השרה תוך שיתוף פעולה עם ממלאת מקום ראש העיר רינה גרינברג בכרמיאל.

כמו כן, ביקרה השרה בבתי עסקים של עולים חדשים שהשתקעו בעיר. במסגרת הרפורמה הרחבה שהובילה השרה סופה לנדבר בתחום עידוד העסקים והיזמות בקרב עולים חדשים, מעניק משרד העלייה והקליטה סיוע נרחב, תמריצים כלכליים, ייעוץ וליווי לעסקים חדשים של עולים.

בזכות תכניות הליווי והתמיכה, מצליחים היזמים ובעלי העסקים העולים החדשים באופן מדהים, ואחוז שרידות העסקים של עולים חדשים גבוהה בלמעלה מ- 20% מזה של עסק באוכלוסייה הכללית. דוגמא נוספת לשרידות המדהימה של עסקי העולים החדשים היא ברמת החזרי ההלוואות הניתנות לבעלי עסקים. רמת ההחזרים של עולים גבוהה משמעותית מזו של האוכלוסייה הכללית.

שרת העלייה הקליטה סופה לנדבר: ״אחד החששות הגדולים של העולה החדש נסובים סביב תעסוקה ודיור. כאשר עולה חדש מצליח להקים עסק משל עצמו, הוא הופך מיידית לאזרח עצמאי, שלוקח את גורלו הכלכלי בידיו. כמו כן, פתיחת עסקים מצליחים ויציבים בעיר תורמת ליציבות, לתנופה ולצמיחה כלכלית במשק. אנו רואים כי עולים חדשים נוטים להעסיק בבתי העסק שלהם עולים חדשים נוספים, כך שעסק של עולה חדש הוא מכפיל כוח לתנופת התעסוקה של עולים חדשים בעיר״.

במהלך הביקור הגיעו השרה יחד עם ממלאת מקום ראש העיר למקבצי הדיור הקיימים, וכן ליריד מידע במרכז הקליטה ואולפני העולים.

ראש העיר והשרה סיכמו על המשך שיתוף פעולה רחב בתחומי העליה הקליטה ויחדיו ביקשו להודות לרינה גרינברג על פועלה לטובת ציבור העולים החדשים בעיר.

שרת הקליטה בישיבת עבודה בלשכת ראש העיר. צילום: לע״מ
שרת הקליטה בישיבת עבודה בלשכת ראש העיר. צילום: לע״מ

כתבה מעניינת:

שריפה מכוש כרמיאל

שריפה גדולה בין שכונת מכוש לדרומית

שתפוצפו בווידיאו הקצר: מערכת פורטל זהר.נט שריפה גדולה מתפתחת ברגעים אלה (יום ה׳ 17.6.2021) באזור …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.