בית / בחירות 2018 / שר האוצר ושר התעשייה והכלכלה השתתפו בכנס תמיכה במשה קונינסקי
משה קונינסקי שר האוצר משה כחלון שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן צילום - אלכס הובר 2018-10-25
צילום: אלכס הובר

שר האוצר ושר התעשייה והכלכלה השתתפו בכנס תמיכה במשה קונינסקי

קונינסקי הציג בפני השרים מספר דרישות, בתחומי הטבות המס, התעסוקה, הדיור ושיפור התשתיות

מערכת זהר הצפון

בסוף השבוע האחרון התקיים כנס תמיכה גדול במשה קונינסקי במרכז ברוך, במעמד שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן ומאות תושבים. קונינסקי יו״ר סיעת רק המתמודד על ראשות העיר, הציג בפני השרים 4  דרישות חשובות ביותר לתושבי כרמיאל:  שיפור ההטבות במס,  יצירת אלפי מקומות תעסוקה  איכותיים ומגוונים, דיור איכותי בר השגה ושיפור בתשתיות הכבישים.

קונינסקי אמר בפתיחת דבריו: ״נמצאים כאן איתנו שני  השרים הכלכליים והחברתיים המשמעותיים בממשלת ישראל – שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה והתעשייה אלי כהן״ ופנה אליהם: ״היו לי לשותפים קודם כל לשמור על הצעירים של העיר, להרחיב כאן ולחזק את ההתיישבות היהודית בגליל  ואת זה נעשה בעזרת תעשייה ופיתוח מקומות תעסוקה. אני מבקש מכם לגדיל את נקודות הזיכוי במס לתושבי העיר ולהעלות לנו את ההנחות האלה  מ-7% ל-11% ול-14%, כמו שנהנים תושבי הערים הסמוכות לנו״.

בנוסף, אמר משה קונינסקי, ״התעשייה עתירת הידע נעצרת בקו הרוחב חיפה, יקנעם מגדל העמק ואני מבקש מכם לבנות יחד איתנו תכנית שתוך 3 עד 5 שנים נוכל להביא את האפשרות לאלפים מבני העיר להישאר כאן ולמצוא מקומות תעסוקה איכותיים ומגוונים״.

משה קונינסקי העלה בפני השרים את נושא מחירי הדיור בעיר: ״אני מבקש את עזרתכם בהבאת אפשרויות  לדיור בר השגה בעיר. אנא מכם, תנו לנו את הכתף והסיוע״.

בנושא תשתיות וכבישים,  אמר  משה קונינסקי: ״כביש 6 המשיך את דרכו אבל הוא כרגע תקוע איפשהו מצפון ליקנעם. אני מבקש את עזרתכם לסלול את הכביש לפחות עד אחיהוד ולהמשיך הלאה לכברי ויותר מכך, לאפשר לתושבי כרמיאל ולתושבי הצפון ליהנות מנסיעה חינם במקטעים הצפוניים.  כמו כן, אנחנו מבקשים מכם לסייע ולקדם את שיפור כביש 85 ואת המחלף בכניסה לעיר שיאפשר לנו לתושבים נוחות ואיכות חיים״.

שר האוצר משה כחלון  שיבח את משה קונינסקי, ואמר: ״אנחנו כאן כי העיר כרמיאל חשובה לנו ואסור לתת לעיר הזאת להירדם בלב הגליל. מה שדרוש לעיר זו מנהיגות אמיצה ומשה קונינסקי הוא האיש שיידע לתת את המענה הזה. ישבתי עם משה קונינסקי על התכניות ונקדם אותן יחד. יוצאי צבא יקבלו כאן עדיפות  והילדים שלכם יהיו לידכם ונעשה זאת יחד אתכם״.

שר האוצר התייחס בדבריו למסע להבאת הפרנסה ולהחזרת הצעירים לכרמיאל שמוביל משה קונינסקי ואמר: ״כרמיאל תקבל תמריצים בכל הקשור למקומות עבודה לתעשיית הייטק ושכר גבוה״.

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן, אמר בדבריו: ״משה קונינסקי האיש המתאים והראוי ביותר להיות ראש העיר כרמיאל, יש לו את האנרגיות הדרושות להיות ראש עיר והתושבים חשובים לו. הבקשות של משה קונינסקי הן לא דרישות, אלא מחויבות שלנו לתושבים. אני מתחייב לבוא אליך בחודש נובמבר ולדון בכל הבקשות שהצגת".

 

לחדשות על כרמיאל והסביבה לחצו כאן>>>

שתפו

כתבה מעניינת:

חיפושים אחרי נעדר מכרמיאל

מערכת זהר.נט תחנת המשטרה בכרמיאל מבצעת חיפושים נרחבים אחרי נעדר תושב העיר, העונה לשם נועם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable