בית / חדשות / חדשות כרמיאל / שר הביטחון על מעבר ביה״ס הטכני לכרמיאל: לא משימה פשוטה
אביגדור ליברמן. צילום: יוני שלפי

שר הביטחון על מעבר ביה״ס הטכני לכרמיאל: לא משימה פשוטה

אביגדור ליברמן אמר את הדברים בכנסים שנערכו אמש (שלישי) בכרמיאל. על איומי החיזבאללה ציין: אנחנו דרוכים ומודעים לכל התפתחות בגבול הצפוני

מאת גיל דובריש

שר הביטחון ויו״ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, נשמע מחוייב לנושא העברת בית הספר הטכני לכרמיאל אך מודה כי קיימים מכשולים רבים בדרך.

השר התארח ביום שלישי בערב בכרמיאל לעיני כ-400 איש במרכז ברוך, בשני כנסים ברצף, הראשון בשפה הרוסית שהיה מיועד לאוכלוסיית העולים החדשים והסבב השני בשפה העברית. את הכנס כיבדו בנוכחותם ראש העיר עדי אלדר וממלאת מקומו, רינה גרינברג, יו״ר מטה ישראל ביתנו בכרמיאל.

בנושא העברת ביה״ס הטכני של חיל האוויר ממפרץ חיפה לכרמיאל, שעבורו יש צורך להקצות תקציב של כ-200 מיליון שקלים, אמר ליברמן כי ״זו אכן אופרציה מסובכת, מורכבת. מדובר על אזור נמל חיפה, העירייה ומשרד האוצר… עד שנדע מה מקורות המימון, כמה זמן זה לוקח, מתי מתחילים ומתי מסיימים – לא משימה פשוטה, אבל אנחנו נעמוד בה… צריך לשכנע, לצעוק ולדפוק על השולחן, אבל בסוף הכל עובר…״

השר הוסיף ואמר: ״רק אתמול הייתה ישיבה והיום ישבתי עם מנכ״ל משרד הביטחון ודיברנו על זה. אנחנו נמצא את הפתרונות, זה נמצא על השולחן כל הזמן ואנחנו תמיד ערים לכך. עשינו פעולה ענקית – צה״ל דרומה, עכשיו הדגש יהיה צה״ל צפונה״.

על איומי החיזבאללה בנושא פלישה ליישובי הגליל ובמיוחד המנהרות, אמר השר בקצרה כי איננו יכול לפרט על המוכנות של צה״ל לתרחישים האפשריים: ״אנחנו ערניים ועוקבים, דרוכים ומודעים לכל התפתחות על הגבול הצפוני, אני לא רוצה להוסיף שום דבר מעבר לכך״.

השר הדגיש במהלך דבריו כי האיום הגדול ביותר על קיומה של מדינת ישראל היא ״איראן, אחר-כך איראן, אחרי זה שוב איראן ורק אחר-כך כל השאר… חשבו שההסכמים הבינלאומיים יתנו לנו לפחות 10 שנים של שקט, אבל כולנו רואים שזה לא שינה דבר״.

ראש העיר עדי אלדר והמ״מ רינה גרינברג בקהל. צילום: יוני שלפי
ראש העיר עדי אלדר והמ״מ רינה גרינברג בקהל. צילום: יוני שלפי
שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה כיכר בית הכרם כיכר החמור כרמיאל 2019-06-11

כרמיאל: שני פצועים בהתנגשות רכבים בשכונת הגליל

מערכת זהר.נט שני פצועים, האחד באורח בינוני והשני באורח קל, בתאונת דרכים שאירעה לפני שעה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable