תאונה ביטוח רכב נזקים צילום אילוסטרציה Best links
צילום אילוסטרציה

תביעת נזק רכוש לרכב

שתפו

מערכת פורטל זהר.נט

כאשר אנו עוסקים בתביעות נזק לרכב, לכאורה מדובר במשהו פשוט שמוסכם על כל הדעות, אך לעיתים העניין מתברר כלא פשוט בכלל, אם זה החל בחברות הביטוח שלא ששות לחלק פיצויים בלשון המעטה ומוסיפות להערים קשיים על הנפגעים וכלה בנהגים שפוגעים ברכב שלנו ולא מודים באשמה ומגדילים לעשות וזורקים את האחריות על הנהגים הנפגעים.

פגע וברח

לא פעם קורה שאוטו פרטי או משאית פוגעים ברכב אחר בחניה ובורחים, יחידי הסגולה כמובן משאירים פתק עם פרטי הנהג, בכדי שבעל הרכב הנפגע יוכל לאתרם בקלות, אך מנגד ישנם כאלה שמעדיפים לברוח מבלי להשאיר פתק או שמשאירים פתק ריק רק למראית עין בכדי "להשתיק" את עדי הראייה, אם היו. מעשה זה הוא רעה חולה בחברה שלנו והוא מתפשט כמו אש בשדה קוצים לאחרונה.

אז מה הנהג הנפגע יכול לעשות?

ראשית עליו לוודא אם היו במקום מצלמות אבטחה שצילמו את אזור החניה, אם ישנה מצלמה, ניתן לבקש מבעל המצלמה אישור לצפות בחומר המצולם, לעיתים ניתן לעשות זאת דרך הגשת תלונה במשטרה, העשויה להיעתר לבקשתכם, בנוסף פנייה למשטרה היא נכונה מכמה מישורים, מכיוון שלעיתים הנהג הפוגע, ישאיר את פרטיו אצל שוטר מזדמן או בתחנת המשטרה, כמובן שזו אפשרות נדירה, אך עדיין יש כמה יחידי סגולה שיעשו כך. שנית, עצם הפנייה והתיעוד של התאונה עשוים לתרום במקרה של תביעת נזק רכוש לרכב, אם תאתרו את הנהג הפוגע. מה שעוד ניתן לעשות, הוא לחפש עדי ראיה או לעשות סבב מוסכים, לבדוק האם יש רכב שהגיע לתקן שפשוף או שבר או תיקון צבע שתואם לצבע הרכב שלכם.

האם לערב חברת ביטוח או לא?

זו שאלת השאלות, מכיוון שעל פניו זו נראית הפעולה האוטומטית, להתקשר לביטוח לשם הגשת תביעת נזק רכוש לרכב, אך ישנם מצבים שזה פשוט לא ישתלם לנו כלכלית. כאשר הרכב שלנו נפגע ואנו נפנה לחברת הביטוח בהנחה כמובן שיש לנו ביטוח מקיף, אנו נתבע את חברת הביטוח שלנו, אך לעיתים זה פשוט לא יהיה משתלם, מכיוון שכל תביעה של חברת הביטוח תפגע בטופס היעדר התביעות שלנו, מה שעלול לייקר לנו את הפוליסה בשנים הבאות. לכן עם הנזק לא גדול או שניתן לחיות איתו בשלום כי הוא קוסמטי בלבד ולא מפריע למהלך הנסיעה, עדיף לחכות ולתקן רק לקראת שנרצה למכור את הרכב.

האם חברת הביטוח תשלם?

לעיתים ההתעסקות מול חברת הביטוח עלולה להיות משולה לקרב של דוד אל מול גוליית, מה שנקרא, לא כוחות ולו בגלל שחברת הביטוח מגיעה עם אנשי מקצוע מיומנים ואנו רק אנשים פשוטים שכל רצונינו הוא לא להפסיד הרבה כסף בגלל נזק לרכב. לכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד תעבורה המבין בעולם הביטוחי ויודע כיצד להתנסח ולהתנצח אל מול סוכני הביטוח.

(תוכן מקודם)

Best Links

כתבה מעניינת:

מולטי טאסקינג. צילום אילוסטרציה: יח״צ

אתם מולטי-טסקינג? בטוח לא כשאתם על הכביש

שתפומערכת פורטל זהר.נט בעולם המודרני מקבלים נקודות זכות על היכולת לעשות כמה משימות במקביל, או …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.