תופעה מכוערת: ונדליזם בבית העלמין בכרמיאל

שתפו

מעשה ונדליזם שני בתוך שבוע בבית העלמין: אלמונים ניתצו מצבה. משפחת המנוח הגישה תלונה במשטרה: המומים וכואבים. ראש המועצה הדתית: נתקין במתחם תאורה ומצלמות

מאת גיל דובריש

תופעת ונדליזם מדאיגה בבית העלמין העירוני בכרמיאל. ביום ראשון התקבל בתחנת המשטרה דיווח על כך שאלמונים ניתצו מצבה באחת מחלקות הקבר. זהו המקרה השני מסוגו בתוך שבוע בבית העלמין, לאחר שלפני מספר ימים פרצו אלמונים לחלקה האזרחית והסבו נזקים לכוך קבורה ואף פתחו והזיזו ארון שבו נטמנה תושבת העיר.

ביום ראשון בצהריים הוזעקו בני משפחתו של אחד הנפטרים וגילו כי המצבה על הקבר הטרי של יקירם, שנפטר בחודש דצמבר, נותצה לרסיסים. ״קבלן השיש שבנה את המצבה התקשר אלינו ודיווח על כך שהמצבה שבורה״ מספרים בני המשפחה. ״הגענו מיד והזדעזענו לגלות שהמצבה שבורה לרסיסים ומפוזרת בכל עבר. מדובר במצבת אבן, מחוזקת בברגים, כך שהיה צורך בפטיש כבד כדי לחולל את הנזק הרב. ללא ספק מדובר במעשה בכוונת זדון״.

בני המשפחה דיווחו על הונדליזם להנהלת בית העלמין ולמועצה הדתית בכרמיאל ובהמשך ניגשו לתחנת המשטרה כדי להגיש תלונה על המעשה. המשפחה מוסרת כי ״אין שום סיכוי שמדובר בהתנכלות על רקע אישי, משום שלמנוח או לנו, אין שום אויבים. אנחנו המומים וכואבים, אין יותר כואב מחילול מצבה של יקירך, זה מעליב ופוגע בנימי הנפש, במקום הכי רגיש שאפשר. אנחנו מקווים כי המשטרה תמצה את הדין עם אותם מפגעים״.

מדוע אין מצלמות אבטחה בבית העלמין בכרמיאל?

המשפחה הזועמת הביעה תמיהה, מדוע לא מותקנות מצלמות אבטחה בכל רחבי בית העלמין. לטענתם נמסר להם כי לא ניתן לכסות את כל שטח בית העלמין באמצעות מצלמות. ״זהו שטח ציבורי שבו ניתנים שירותים עירוניים, לכן יש לכסות את המתחם בעמודי תאורה, מצלמות אבטחה ואף להציב שומר בלילה״.

ראש המועצה הדתית, שאול פרץ, מסר בתגובה: ״המועצה הדתית קשובה לטענות של המשפחות ואני יכול לבשר, כי אנחנו עומדים בפתחו של מבצע שיפוץ גדול בבית העלמין העירוני. בין השאר מתוכננת התקנת תאורה בכל בית העלמין ורישות המתחם במצלמות אבטחה. מדובר בתקציב של כמיליון שקלים שמגיע מקופת המועצה הדתית״.

לקריאה נוספת במדור חברה וקהילה – חדשות כרמיאל

כתבה מעניינת:

שריפה כבאים כיבוי

עוד יום ״נשרף״ בכרמיאל: דליקות מבוקרות ומפוקחות

שתפודליקות שפרצו באופן יזום ע״י מערך הכיבוי בשיתוף עיריית כרמיאל גרמו לדאגה ובהלה בקרב תושבים: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.