בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תושבים ברחוב אביב בגבעת רם סובלים: מרגישים כמו בתוך אתר בניה
משאיות ברחוב אביב

תושבים ברחוב אביב בגבעת רם סובלים: מרגישים כמו בתוך אתר בניה

שתפו

לטענת דיירים, מדובר ברחוב ללא מוצא שהפך לציר תנועה מרכזי לרכבים הכבדים בדרכם לעבודה בהר כרמי. העירייה: לאחר השלמת עבודות הפיתוח, לא יהיה מעבר משאיות בתוך השכונה

מאת גיל דובריש

תלונות חדשות מצד תושבי גבעת רם לנוכח העבודות על הר כרמי. לפני התחלת העבודות, פורסם כי לאתר הבנייה יסללו דרכי גישה נפרדות מחוץ לשכונה, על מנת שהכלים הכבדים לא ייאלצו לעבור ברחובות. תושבים המתגוררים ברחוב אביב, מספרים לנו כי המציאות בשטח שונה לגמרי. ל’ המתגוררת בקצה הדרומי של רחוב אביב, מספרת כי לפני כשבועיים החלו לעבור בכביש כלי עבודה כבדים בדרכם אל הר כרמי. מאותו יום הפכו לדבריה, חיי משפחתה וחיי השכנים לסיוט: “רחוב אביב הוא רחוב שקט ורגוע,  כביש ללא מוצא. במשך שנים התרגלנו לכך שאין כמעט תנועה ברחוב, למעט רכבי השכנים ולעיתים אורחיהם. הילדים התרגלו לשהות בחוץ ולשחק בלי חשש, אנחנו המבוגרים נהגנו לערוך הליכות על הכביש, החנינו את הרכבים במקום בלי שום דאגה… מזה כשבועיים, אנחנו מרגישים כמו בתוך אתר בניה. רכבים כבדים, משאיות, טרקטורים ושופלים מסוגים שונים עוברים כאן מדי בוקר ומדי ערב, מרעישים וגורמים לאבק רב”.

חמור מכך, לדברי ל’, הם הרכבים בהם נוהגים קבלנים ועובדים שמהווים סכנה של ממש. “מי שמגיע לאתר העבודות, יוצא ונכנס דרך הרחוב, במהירות מופרזת, הם שועטים ללא מפריע ב-100 קמ”ש או יותר, כאילו היו בכביש בין-עירוני. אנחנו כבר לא שולחים את הילדים לשחק בחוץ מרוב פחד, למרות שזו תקופת החופש הגדול. הפסקנו את ההליכות בכביש, אפילו את הרכבים שלנו אנחנו לא מחנים קרוב לכאן, מפחד שיפגעו מהרכבים החולפים כאן. מאחד הרחובות הכי שקטים בכרמיאל הפכנו לציר תנועה מרכזי ופרוע”.

דייר נוסף ברחוב מספר כי “בכל בוקר, מתחיל הרעש, הרכבים הכבדים עולים ומרעישים כבר בשעה 7 ומעירים את כל הבית, גם את הילדים. אחר-כך במהלך היום, הם עושים את הדרך חזרה ושוב רעש עצום. בין לבין חולפים בכביש כל מיני רכבים במהירות מטורפת, זו ממש סכנת חיים להיות כאן. הבטיחו לתושבים שלא נרגיש את העבודות, שהכניסה של כלי העבודה לא תהיה דרך השכונה. ההבטחות האלה לא החזיקו מעמד אפילו חודש…”

בתגובה מסרה דוברת העירייה לביאה שלו-פישר: “המשאיות העוברות דרך השכונה, מובילות עפר ממגרשים הנמצאים בתוך השכונה, כאשר אין דרך אחרת להגיע אליהם. לאחר השלמת עבודות הפיתוח במגרשים אלה, לא יהיה מעבר נוסף של משאיות בשכונה, כמו כן כל מגרשי הר כרמי יבוצעו ללא מעבר בשכונה”.

כתבה מעניינת:

סנא פארם רוקח חאלד אסדי

כך נראה בית המרקחת הפרטי הראשון בכרמיאל שמורשה למכור קנאביס רפואי

שתפוהצצה נדירה מאחורי הקלעים בבית המרקחת הפרטי הראשון בכרמיאל ובגליל שמורשה למכור קנאביס רפואי למטופלים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.