תושבים מודאגים: המים בברזים שלנו לבנים ומסריחים

שתפו

בתגובה לדיווחים של אזרחים מכל רחבי העיר על כך שהמים הזורמים בבתיהם נראים מזוהמים, פנינו ישירות למנכ״ל תאגיד עין כרמים עוזי אגוז שמרגיע: זו תופעה ידועה ולא מסוכנת בעקבות כניסת אוויר לקו והוספת מים מותפלים. נבדוק את איכות המים

מאת גיל דובריש

עשרות תושבים דיווחו לנו היום (חמישי) בדאגה כי המים בברזים שלהם לבנים ואף משאירים קרום מוזר של פתיתים לבנים.

תושבת העיר, אינה המתגוררת בשכונת רבין, סיפרה לנו כי ״המים יוצאים לבנים מהברז. הרתחתי אותם כי יש לי ילדים ואני חוששת מכך שהמים לא ראויים לשתיה אבל גם אחרי ההרתחה, נשארים פתיתים לבנים מוזרים על גבי הסיר. פניתי לתאגיד המים שלוש פעמים מהבוקר ועדיין לא קיבלתי תשובה מה הסיבה לכך. אמרו לי שכנראה שיש לחץ בצנרת, אבל יבדקו ויחזרו אליי עם תשובה תוך 24 שעות״.

אלעד, תושב רבין כתב לנו: ״אתמול בחטיבת גבעתי, שמתי לב בערב שכל הרצפה של הטוש לבנהעכשיו אני מבין למהמה זה?״ סיים בתמיהה.

תושבים רבים נוספים מכל רחבי העיר נענו לפנייתנו ברשת הפייסבוק ודיווחו גם הם על מים לבנים מלוכלכים לכאורה שזורמים בברזים. אחד מהם, אביב סיפר גם: ״יש גם טעם מסריח למים וגם ריח מסריחולמה לא מודיעים״.

פנינו טלפונית אל מנכ״ל תאגיד המים עין כרמים, עוזי אגוז שביקש להרגיע ואמר כי המים ראויים לשתיה. ״לפני מספר ימים קיבלנו הודעה בכתב מחברת מקורות, על כך שהיא משנה בימים אלה את המהיל של המים ומתכוונת להוסיף מים מותפלים. זו החלטה של מקורות אשר מכוח הסמכות שניתנה לה, אין לנו שום אפשרות להשפיע עליה. בגלל השינוי נכנס אוויר לקו המים והוא זה שגורם לצבע המים להלבין. זו תופעה ידועה ואינה מסוכנת לציבור. אנחנו לא מסתפקים בכך, הטלתי על הדוגם שלנו לצאת לנקודת החיבור של מקורות בגבעת רם, מתחת להר כרמי, על מנת לבדוק את איכות המים. בכוונתנו להוציא הודעה לכלל הציבור על שינוי תמהיל המים מטעם חברת מקורות וליידע את התושבים על כך״.

כתבה מעניינת:

ריבוד כביש 85 צילום עיריית כרמיאל

סוף סוף: עבודות הריבוד בכביש 85 יסתיימו השבוע

שתפומערכת פורטל זהר.נט בשעה טובה ומוצלחת, לאחר עבודה מאומצת שנמשכה מספר חודשים, תסיים השבוע נתיבי …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.