בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תושבים מודאגים: המים בברזים שלנו לבנים ומסריחים
חדשות כרמיאל

תושבים מודאגים: המים בברזים שלנו לבנים ומסריחים

בתגובה לדיווחים של אזרחים מכל רחבי העיר על כך שהמים הזורמים בבתיהם נראים מזוהמים, פנינו ישירות למנכ״ל תאגיד עין כרמים עוזי אגוז שמרגיע: זו תופעה ידועה ולא מסוכנת בעקבות כניסת אוויר לקו והוספת מים מותפלים. נבדוק את איכות המים

מאת גיל דובריש

עשרות תושבים דיווחו לנו היום (חמישי) בדאגה כי המים בברזים שלהם לבנים ואף משאירים קרום מוזר של פתיתים לבנים.

תושבת העיר, אינה המתגוררת בשכונת רבין, סיפרה לנו כי ״המים יוצאים לבנים מהברז. הרתחתי אותם כי יש לי ילדים ואני חוששת מכך שהמים לא ראויים לשתיה אבל גם אחרי ההרתחה, נשארים פתיתים לבנים מוזרים על גבי הסיר. פניתי לתאגיד המים שלוש פעמים מהבוקר ועדיין לא קיבלתי תשובה מה הסיבה לכך. אמרו לי שכנראה שיש לחץ בצנרת, אבל יבדקו ויחזרו אליי עם תשובה תוך 24 שעות״.

אלעד, תושב רבין כתב לנו: ״אתמול בחטיבת גבעתי, שמתי לב בערב שכל הרצפה של הטוש לבנהעכשיו אני מבין למהמה זה?״ סיים בתמיהה.

תושבים רבים נוספים מכל רחבי העיר נענו לפנייתנו ברשת הפייסבוק ודיווחו גם הם על מים לבנים מלוכלכים לכאורה שזורמים בברזים. אחד מהם, אביב סיפר גם: ״יש גם טעם מסריח למים וגם ריח מסריחולמה לא מודיעים״.

פנינו טלפונית אל מנכ״ל תאגיד המים עין כרמים, עוזי אגוז שביקש להרגיע ואמר כי המים ראויים לשתיה. ״לפני מספר ימים קיבלנו הודעה בכתב מחברת מקורות, על כך שהיא משנה בימים אלה את המהיל של המים ומתכוונת להוסיף מים מותפלים. זו החלטה של מקורות אשר מכוח הסמכות שניתנה לה, אין לנו שום אפשרות להשפיע עליה. בגלל השינוי נכנס אוויר לקו המים והוא זה שגורם לצבע המים להלבין. זו תופעה ידועה ואינה מסוכנת לציבור. אנחנו לא מסתפקים בכך, הטלתי על הדוגם שלנו לצאת לנקודת החיבור של מקורות בגבעת רם, מתחת להר כרמי, על מנת לבדוק את איכות המים. בכוונתנו להוציא הודעה לכלל הציבור על שינוי תמהיל המים מטעם חברת מקורות וליידע את התושבים על כך״.

שתפו

כתבה מעניינת:

חורשת קובי שרידי מדורה

ונדליזם ומדורות בחורשת קובי

גימלאים במועדון הפטאנק מתלוננים על הרס של מסלולים והדלקת אש בחורשה שבהם נוהגים לשחק: ״נס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable