בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תושבים מתלוננים: המטווח העירוני מרעיש
חדשות כרמיאל
המטווח העירוני. צילום ארכיון: אלכס הובר

תושבים מתלוננים: המטווח העירוני מרעיש

שתפו

לדברי אזרחים, רעשי הירי מהמטווח גורמים לעוגמת נפש ופוגעים באיכות חייהם. אחד התושבים טוען: מדוע כשהשקיעו בשדרוג המטווח לא התקינו קירוי להפחתת הרעש? בתגובה, החליטו בעירייה להפסיק את הפעלת המטווח בשעות הצהריים 

מאת גיל דובריש

תושבים בשכונת המייסדים ובשכונה הדרומית, מתלוננים על הפעילות המתקיימת במטווח העירוני וטוענים כי המקום מהווה מפגע של ממש.

לדברי אחד המתלוננים, משה, ״בתקופה האחרונה, כמעט בכל יום ובמשך כל שעות היום, מתבצע ירי במטווח העירוני. הרעש הנגרם גורם לעוגמת נפש בקרב אלפי אזרחים שאינם מתלוננים בגלל חוסר האמונה שהמשטרה תטפל במטרד. רעש הוא אלימות ופוגע באיכות החיים ובבריאות. לא יתכן שאלפי תושבי כרמיאל ירגישו שהם חיים באיזור מלחמה״.

משה, המתגורר ברחוב ארבל, מספר כי שלח לעירייה מכתב בנושא הירי מהמטווח העירוני ובו ציין: ״מדובר במטרד רעש שפוגע אנושות באיכות החייםלא יתכן שעיריית כרמיאל תאפשר הקמת מטרדי רעש ביודעין ובניגוד מוחלט לחוק, במתקנים של העירייה בין אם מדובר בהפעלה של העירייה או בזכיין. יש להתנות כל פעילות במניעת מטרדים בכל שעות היממה. משום מה כל מקורות הרעש מרוכזים באיזור אחד שם חיה אוכלוסיה עם מעמד סוציו אקונומי נמוך. לפי הערכתי הירי נשמע ברדיוס של 1.5 ק"מ לפחות בכל כיוון מהמטווח, לפעמים מדובר בירי כל כך אינטנסיבי שנשמע כאילו מדובר בירי של צרורות (אני יודע שזה לא צרורות). עיר רועשת היא עיר אלימה, כמו שמטפלים באלימות צריך לטפל במפגעי הרעש והצעד הראשון זה להעלות מודעות בקרב נבחרי הציבור שמאשרים אירועים רועשים כלאחר יד״.

אזרח נוסף, תושב רחוב הדקל המבקש שלא לחשוף את שמו, מספר: ״הרעשים שבוקעים מהמטווח מהווים מטרד במשך שעות ארוכות. אנחנו אומנם מתגוררים רחוק יחסית אבל שומעים היטב את קולות הירי, כשישנם ימים מרוכזים של אימונים אי אפשר לשבת במרפסת. הרעשים מציקים, מפריעים וגם מפחידים את הילדים שלי. קראתי שהשקיעו תקציבים רבים בשדרוג המטווח והפיכתו למקום אימונים מרכזי בצפון, אינני מבין מדוע לא טרחו בזמן השדרוג להתקין קירוי שיפחית את עוצמת הרעש. זה חוסר התחשבות באוכלוסיה המתגוררת מסביב למטווח״.

אזרח נוסף המתגורר ברחוב הגליל, מציין כי ״רעש בלתי סביר אסור בכל שעות היממה ולא רק בשעות המנוחה ובכלל, אין לפי דעתי מקום למטווח בלב שכונת מגורים. גם אנשים שמטיילים, לא צריכים להרגיש שהם בשטח אש. איכות חיים זה לא רק צמחייה ומדרכות אקרשטיין, זה גם מניעת מפגעי רעש ורואים שאין מודעות בעירייה לדברים האלה. מעניין שתמיד מטרדי הרעש מתנקזים באיזור בו יש אוכלוסיה חלשה״.

מעיריית כרמיאל נמסר בעקבות פנייתנו, כי הפעלת המטווח תופסק בשעות הצהריים על מנת שלא להפריע למנוחת התושבים: ״הפעלת המטווח העירוני הינה באחריות החברה הכלכלית. על פי הנחיית סגנית ראש העיר הגברת שולה כהן, המכהנת כמ"מ יו"ר הנהלת החברה, תופסק פעילות המטווח בשעות הצהרים בין 14:00-16:00״.

כתבה מעניינת:

חדשות כרמיאל

כמעט מחצית מבני הנוער בכרמיאל מודים: נהגנו ללא רישיון

שתפומחקר חדש ומקיף של עמותת אור ירוק בקרב 322 תלמידי י״א בעיר חושף: 46% הודו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.