צילום ארכיון

תושב העיר נפל במרכז שווקים ונפצע. העירייה פיצתה ב-10,000 שקל

שתפו

העירייה הגיעה לפשרה עם התובע, עו”ד במקצועו. כמו כן ייערכו בקרוב עבודות שיקום ושיפוץ בטיחותי במבנה הישן

מאת גיל דובריש

עורך-דין שמעד ונפצע באחד המפגעים במרכז השווקים הישן, קיבל פיצוי בסך 10 אלף שקלים מעיריית כרמיאל, בעקבות הליך משפטי זריז. בפשרה שקיבלה תוקף פסק דין תביעה קטנה 35349-05-15 ע”י שופט בימ”ש השלום בעכו, משה אלטר, נקבע הפיצוי על אף טענתה של העירייה כי איננה הבעלים של מתחם מרכז שווקים הישן.

האירוע התרחש בתחילת חודש ספטמבר, כאשר האיש, שסיים לאכול צהריים במסעדה במקום, יצא וצעד ברגל לכיוון משרדו. בשלב מסויים נתקלה רגלו במפגע וכתוצאה מכך נפצע. הוא נזקק לטיפול רפואי ו-22 ימי מחלה.

פניית העו”ד לעירייה נשללה בטענה כי מדובר בשטח פרטי, אך לטענתו, “העירייה לא יכולה הייתה להמציא אישורי בעלות במקרקעין”. הוא מספר כי “מכיוון שהמפגע לא טופל ולא נמצא מי שיסירו מפני ציבור העוברים ושבים ויזהירם פניתי בתביעה קטנה לבית המשפט, שם על אף הכחשותיה הנמרצות של הרשות הוצגו בפני בית המשפט ראיות על היות העירייה נוהגת ‘מנהג בעלים’ ולפיכך מחוייבת באכיפה ובפיקוח גם מתוקף היותה הריבון במקום”.

נציגת העירייה נאלצה לקבל פשרה ולשלם פיצוי בסך 10,000 שקלים כפיצוי לנפגע.

לדברי התובע, “אין לרשות להלין אלא על עצמה עת נמנעה לממש את אחריותה לביטחון התושבים והמשתמשים במבנה תוך הזנחתו ב-20 השנים האחרונות והתעלמותה ממפגעים. בעלי הנכסים המשלמים ארנונה ואגרת שילוט, ביוב ומים וכן העוברים ושבים אזרחי כרמיאל, זכאים לקבל סביבה נקיה ממפגעים – ועל הרשות החובה להגן על בטיחות האזרחים מפני מפגעים בטיחותיים בתחומה ולהסירם”.

עוד נמסר לזהר הצפון מטעם התובע, כי “בסיוע העירייה יבוצעו בימים הקרובים עבודות שיפוץ ושיקום בטיחותי במבנה וזאת הודות לפעולתה התקיפה של רינה גרינברג להוביל לשינוי תדמיתי ובטיחותי במבנה שווקים הישן שכבר כיום הינו מאוכלס בבעלי מקצועות חופשיים, עורכי דין, קליניקות רפואיות, מתחם קריוקי ואולפני הקלטות”.

תביעה קטנה הינה כלי משפטי קל, ידידותי יעיל ומהיר והוא מאפשר לאזרח שנפגע בנושאים שונים להגיש בכוחות עצמו תביעה קטנה ולהופיע בעצמו בבית משפט. גובה סכום התביעה המירבי הינו 33,800 ש”ח ועלות האגרה 50 ש”ח או 1% מערך התביעה, לפי הגבוה מהשניים.  ניתן להגיש 6 תביעות קטנות בשנה. אין כל איסור להתייעץ עם עורך דין או להיעזר בו בשלבים שלפני הגשת תביעה קטנה, באם מדובר בסכום גבוה או בעניין חשוב עצה של עורך דין יכולה להיות לעזר רב. מאידך הן התובע והן הנתבע לא רשאים להיות מיוצגים על ידי עורך דין בהליך התביעה הקטנה.

כתבה מעניינת:

שריפה במקבץ דיור רבין. צילום פרטי

פצועים בשריפה במקבץ דיור מוגן בכרמיאל

שתפו(עדכון אחרון: יום ד' 11.5.2022, 18:10) מערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם, בהם גבר בן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.