בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תושב כרמיאל נפטר באופן פתאומי בארה"ב
חדשות כרמיאל

תושב כרמיאל נפטר באופן פתאומי בארה"ב

המשפחה פנתה אל זק"א כדי לבקש עזרה. מאמצים גדולים ביממה האחרונה להטסת הגופה לקבורה בבית העלמין בכרמיאל

מאת גיל דובריש

מאמצים כבירים להבאת גופתו של תושב כרמיאל, בן 32, שנפטר באופן פתאומי בעת שהותו בארצות הברית, לקבורה בבבית העלמין העירוני.

לזהר הצפון נודע כי המנוח טס לפני זמן רב לארה"ב, שם ניסה להשיג אשרת עבודה. בשבוע שעבר חש ברע אבל מאחר שלא היה ברשותו ביטוח רפואי, הוא נאלץ לרכוש תרופות ממקור מפוקפק בשוק השחור. מצבו הידרדר והוא נפטר ביום רביעי בלילה. באותו שבוע נפטרו מספר אנשים נוספים שכנראה רכשו תרופות מאותו מקור לא ידוע והתקשורת בארה"ב דיווחה כי המשטרה המקומית פתחה בחקירת מקרי המוות. לאחר ביצוע נתיחה שאחרי המוות בבית חולים מקומי הועברה הגופה לסניף חב"ד המקומי.

אביו ואחיו של המנוח נפטרו לפני מספר שנים והוא הותיר אחריו אחות ואם החולה במחלה קשה. אין באפשרותן של השתיים לממן את הטסת הגופה ארצה, בסכום הנאמד בכ-8000 דולרים וזאת בשל הצורך בשילוב של טיסת פנים ביחד עם טיסה לארץ, אגרות והוצאות נוספות. כאשר קיבלו האם והאחות את הבשורה המרה, הן המתינו עד צאת השבת ואז פנו ישירות אל מפקד זק"א בעיר, ישראל ליכטנשטיין, על מנת לסייע להן בהבאת המנוח לקבורה בבית העלמין בכרמיאל. ליכטנשטיין מספר כי בזק"א נרתמו למען המטרה וטיפלו במהירות בכל העניינים הבירוקרטיים הכרוכים במציאת מקום קבורה בבית העלמין בכרמיאל ובמקביל הפעלת איש קשר של זק"א בארה"ב, המטפל בכל הסידורים הדרושים מול הרשויות המקומיות.

לזהר הצפון נודע כי עד כה גוייסה למעלה ממחצית הסכום הדרוש להטסת הגופה. לאחר בדיקה שנערכה מול המשפחה, התברר כי היא אינה מעוניינת בגיוס פומבי של תרומות.

 

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable