בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תחושת היסטוריה באוויר: נפתחה הקדנציה החדשה
ישיבת כינון מועצת העיר כרמיאל 2018-11-21

תחושת היסטוריה באוויר: נפתחה הקדנציה החדשה

ישיבת כינון המועצה החדשה התקיימה בנוכחות מאות תושבים. ראש העיר החדש משה קונינסקי: "נשים את טובת העיר לפני כל אינטרס אחר". האופוזיציה אותתה על הצפוי בישיבות הבאות

צפו בקטע קצר מתוך הישיבה החגיגית:

מאת גיל דובריש

התרגשות רבה ותחושה של תחילת עידן חדש בכרמיאל איפיינו את פתיחת הקדנציה החדשה של מועצת העיר. הערב (רביעי) נערכה ישיבה חגיגית לכינון המועצה באודיטוריום העירייה, בנוכחות מאות תושבים שגדשו כל מקום פנוי באולם.

ראש העיר החדש, משה קונינסקי פנה בתחילת דבריו אל חברי מועצת העיר הנבחרים ואמר: "אני תקווה שנדע להיות שליחי ציבור, פועלים בנועם הליכות ובדרך ארץ לטובת העיר תוך שימת טובת העיר והתושבים לפני כל אינטרס אחר. זאת הפעם הראשונה שישיבת המועצה משודרת באון ליין באינטרנט ובפייסבוק כחלק מתפיסת העולם שלנו, אני מקווה שכולנו נדע, כמו שאומרים, להתנהג בהתאם".

בהמשך בירך קונינסקי את ראש העיר היוצא עדי אלדר שנפרד רשמית מהתפקיד. "בשבועות האחרונים בהם אתה מלווה אותי, אני חייב להגיד שהם היו לי חוויה. זה לא מובן מאליו שראש עיר מכהן בשבועיים-שלושה האחרונים מעביר באופן כזה מסודר, שיטתי את ניהול העיר". הוא פנה אל אלדר והוסיף: "זה אומר הרבה עדי, על האופי שלך, על הערכיות שלך ועל  האהבה שלך לתושבים ולעיר".

מיד לאחר מכן ציין קונינסקי כי ההצעה הראשונה לסדר היום תהיה קריאת פארק המשפחה על שמו של עדי אלדר. עדי קם ממקומו והשניים התחבקו בחום.

בדברי הפרידה שלו אמר אלדר למשה קונינסקי: "כבר נפרדתי המון פעמים אבל זו פרידה אחרונה בהחלט. אני חוזר אחורה 30 שנה, אני זוכר את כינון המועצה הראשונה שלי, הייתי בן 44… איך אומרים? השאר היסטוריה… אני לא עשיתי את זה לבד, היו לי עוזרים טובים, עובדים טובים, סגנים טובים, כל אחד עשה את שלו בתחום שלו. ביחד הובלנו את העגלה במשך הרבה מאוד שנים. עשינו עיר לתפארת בכל המובנים… אבל השארנו לך ולמועצת העיר עוד עבודה. הייעוד של העיר – להגיע ל-100 אלף תושבים. יש עוד הרבה מה לעשות".

בהמשך הישיבה התפנו חברי המליאה אל השלב המעשי, כאשר התבקשו להצביע על אישור סעיפים שונים שעמדו על סדר היום. בין השאר אושר מינויים של הסגנים החדשים – ממלאת מקום ראש העיר טניה מזרסקי, סגן ראש העיר פנחס סירוקה וסגן ראש העיר בתואר גיורא צ׳שקין. כמו כן אושרו תחומי אחריותם וסמכויותיהם. לאחר מכן אושרה הקמתן של ועדות העירייה. חלק מההצבעות עברו חלק, למשל אישור תב"רים (תקציבים בלתי רגילים) חדשים, אבל בחלק מהמקרים אותתה האופוזיציה על כך שאין בכוונתה לשבת בשקט בישיבות הבאות. חברים באופוזיציה ובמיוחד רותם ינאי ורותם בז'רנו, הביעו מספר התנגדויות והסתייגויות וטענו כי הופתעו לגלות כי חלק מהסעיפים – בין השאר מינוי משרות אמון חדשות, כלל לא הובאו לידיעתם לפני הישיבה. למרות הקולות הכועסים מכסאות האופוזיציה אושרו כל ההחלטות ברוב קולות.

שתפו

כתבה מעניינת:

חורשת קובי שרידי מדורה

ונדליזם ומדורות בחורשת קובי

גימלאים במועדון הפטאנק מתלוננים על הרס של מסלולים והדלקת אש בחורשה שבהם נוהגים לשחק: ״נס …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable