בית / חדשות / חינוך / תלמידי י׳ באורט פסגות יקבלו פטור ממבחן התיאוריה בעת לימודי הנהיגה
חדשות כרמיאל

תלמידי י׳ באורט פסגות יקבלו פטור ממבחן התיאוריה בעת לימודי הנהיגה

ביה״ס אורט פסגות בכרמיאל ישתתף בפיילוט חדש של משרד החינוך ללימודי בגרות בתיאוריה של הנהיגה. מנהלת המחוז אורנה שמחון: ״תלמידים שישיגו ציון 80 לפחות יופטרו מהמבחן העיוני בעת לימודי הנהיגה״

מערכת זהר הצפון

בית הספר אורט פסגות בכרמיאל נבחר להשתתף בפיילוט חדש של משרד החינוך, ביחד עם 114 בתי ספר נוספים ברחבי הארץ, בהם יתקיימו בחינות בגרות בתיאוריה של הנהיגה. ב-12 ביוני, יגשו תלמידים בשכבת י׳ באורט פסגות למבחן הבגרות הראשון מסוגו. מי שיעבור את המבחן בהצלחה יהיה פטור ממבחן התיאוריה לקבלת רשיון נהיגה ויוכלו להתחיל מיד עם הגיעם לגיל המינימלי בלימודי הנהיגה המעשיים.

מנהלת מחוז הצפון במשרד החינוך, ד״ר אורנה שמחון אמרה השבוע: ״אני מברכת את תלמידי כיתות י' בביה'ס המקיף אורט 'פסגות' בכרמיאל אשר יבחנו בשבועות הקרובים בבגרות בתיאוריה של הנהיגה, לאחר שבית ספרם נבחר לקחת חלק בפיילוט המשרדי ללימוד 'בגרות' בתיאוריה של הנהיגה. תלמידים שישיגו ציון של 80 לפחות, יופטרו ממבחן התיאוריה ואני מאחלת לכולם הצלחה בבחינה״.

הבחינה הוא מיזם משותף של משרד החינוך והרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומהווה חלק מתכנית חומש של משרד החינוך לקידום הזהירות בדרכים, לקראת הגיל שבו ניתן להוציא רישיון נהיגה. במסגרת התכנית המשותפת הוחלט כי בבתי הספר יעברו התלמידים הכשרה לקראת הבחינה, כשלאורך השנה הם ילמדו את הנושא באופן מסודר. את הלימודים מעבירים מורים מתוך בתי הספר שהוכשרו לתכנית ועברו את ההכשרה הנדרשת. הבחינה תכלול, בין היתר, התייחסות לנושאים אשר נלמדו לאורך השנה: היבטים של עייפות בנהיגה, לחץ חברתי, היסח דעת וסכנות השימוש באלכוהול.

בחינת הבגרות חוברה על ידי צוות מקצועי של משרד החינוך, מכון סאלד והרשות הלאומית לביטחון בדרכים. בהתאם לסיכום בין כל הגורמים, תלמיד אשר יעבור את הבחינה בציון 80, יקבל פטור מבחינת התיאוריה למשך שלוש שנים. תלמיד שיקבל ציון פחות מ- 80 יאלץ לעבור בחינה מחודשת.

מטרת משרד החינוך היא להרחיב את מספר הלומדים ולהגיע לשכבת הגיל כולה, ובהתאמה להרחיב גם את מספר התלמידים שייבחנו בבחינות הנהיגה העיוניות (תיאוריה).

לכתבות נוספות בנושא חינוך בכרמיאל ובסביבה לחצו כאן>>>

שתפו

כתבה מעניינת:

תאונה רכב הפוך מכוניות חונות

מסכמים חצי שנה: מספר הנפגעים בתאונות בכרמיאל כפול כמעט

בחציון הראשון של 2019 נפגעו 73 בני אדם בתאונות דרכים בתוך העיר, לעומת 40 בלבד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable