בית / חדשות / חדשות משגב / תלמיד ממשגב איתר פירצת אבטחה בוואטסאפ וקיבל פרס
חדשות כרמיאל

תלמיד ממשגב איתר פירצת אבטחה בוואטסאפ וקיבל פרס

שתפו

יובל שפרינץ, תלמיד י״א מהיישוב צורית, דיווח על הפירצה לפייסבוק שתוכנת הוואטסאפ נמצאת בבעלותה

מערכת זהר הצפון 

יובל שפרינץ, תושב צורית ותלמיד כיתה י״א בביה״ס אסיף במשגב, גילה לאחרונה פירצת אבטחה באפליקציית המסרים וואטסאפ. הוא דיווח על הפרצה לפייסבוק אשר וואטסאפ נמצאת בבעלותה. בתמורה, הוא קיבל פרס כספי של 1,250 דולר לצד מחמאות והערכה מקצועית.

יובל מספר כי עלה על הפירצה בעת שניסה לפתח כלי שיבצע איחוד בין שתי קבוצות וואטסאפ והבחין בכך שניתן להוסיף לקבוצה מספרי טלפון מזויפים. פייסבוק הודתה ליובל על הדיווח, תיקנה את הפירצה וכאמור, העניקה לו את הפרס.

יובל לומד בתוכנית ״אתגר״, יחד עם עוד תשעה חברים ממשגב, לתואר במדעי המחשב באוניברסיטת חיפה. הוא מדבר על התוכנית בהערכה: ״פוגשים שם הרבה חברים טובים ולומדים המון, זה תופס הרבה מהזמן אבל בצורה מספקת וכיפית מאוד אם אוהבים את החומר״.

גם בית הספר תומך ומאפשר: ״התיכון מצוין ואני מאוד אוהב אותו ואת האופן שבו הוא הלך לקראתנו, התלמידים שביקשו להתפתח קצת אחרת. התחלתי להתעניין באבטחת מידע כבר מגיל צעיר, ולמדתי בעיקר בעצמי דרך האינטרנט, אבל חשוב שבית הספר יעודד ויאפשר את זה״.

יובל מעוניין להתחיל לעבוד וללמוד בתעשייה, במקביל ללימודיו בבית הספר, ומנהל מו״מ ראשוני עם חברות בתחום. בצבא הוא מקווה לנצל את הידע שלו לשירות בתחום המודיעין.

כתבה מעניינת:

אנדרטה עוז מנדלוביץ משגב השחתה

בזוי ושפל: אלמונים השחיתו אנדרטה לזכר חלל צה״ל

שתפובלילה שבין שישי לשבת הגיעו אלמונים לאנדרטה לזכרו של לוחם גולני עוז מנדלוביץ ז״ל במשגב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.