ישיבת מועצת עיר כרמיאל צילום מהפייסבוק
צילום מהפייסבוק

תם ונשלם: עו״ד מאיר עובדיה מונה ליועץ המשפטי בעיריית כרמיאל

שתפו

אחרי 8 חודשים, 2 ועדות איתור, 2 ישיבות מועצה סוערות ועתירה אחת לבית הדין לעבודה, אושר סוף סוף מינויו של עו״ד עובדיה

מאת גיל דובריש

הסאגה סביב מינויו של עו״ד מאיר עובדיה לתפקיד היועץ המשפטי של עיריית כרמיאל הסתיימה בשבוע האחרון עם אישור מועצת העיר: 9 הצביעו בעד, מול 4 מתנגדים ונמנע אחד.

ועדת האיתור של עיריית כרמיאל בחרה בחודש אוקטובר 2021 בעו״ד עובדיה למחליפו של היועץ המשפטי הקודם, עו״ד שלמה גבע, וזאת למרות ניגוד עניינים בין תפקידו החדש לתפקיד שמילאה אשתו רונית עובדיה, מנכ״לית אשכול יישובי בית הכרם – גוף המייצג את יישובי האזור ובראשו עומד משה קונינסקי, מתוקף תפקידו כראש עיריית כרמיאל.

אחרי ישיבה סוערת במיוחד במועצת העיר שבה הצביעו גם חברי קואליציה נגד המינוי וטירפדו אותו, דחו במשרד הפנים את ההמלצה לאחר בחינה משפטית, לאחר שנמצא חשש לניגוד עניינים. בתחילת 2022 עתר עובדיה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה נגד ההחלטה ובחודש מרץ התקבל הסכם פשרה לפיו נקבע שוועדת האיתור תתכנס מחדש. הוועדה בחרה שוב את עו״ד עובדיה, אך כתנאי לאישור המינוי נדרשה רעייתו רונית לעזוב את תפקידה באשכול יישובי בית הכרם. התפנית האחרונה התרחשה בחודש מאי, כשרונית עובדיה מונתה לתפקיד ראש הרשות הלאומית לביטחון קהילתי במשרד לביטחון פנים – ובכך התאפשר לה לעזוב את אשכול בית הכרם ולהסיר את החשש לניגוד אינטרסים.

ביום שלישי האחרון אישרה מועצת העיר את מינויו של עו״ד מאיר עובדיה לתפקיד היועץ המשפטי של העירייה, וגם הפעם גלש הדיון לדין ודברים קולניים.
אבי קוריאט שהיה נציג האופוזיציה בוועדת האיתור הדגיש בישיבה: ״כאחד שהשתתף בוועדות האלה, צר לי שעיריית כרמיאל חיכתה למעלה מ-8 חודשים ללא עורך דין, ללא יועץ משפטי, מזל שיפעת (לוי, המשנה ליועץ המשפטי בעירייה, ג.ד) עשתה את העבודה שלה כמו שצריך… חבל שהעירייה כדי לסגור כל מיני קומבינציות שיכולות להיות, חיכתה 8 חודשים! שתי ועדות היו, בשתי הוועדות הנציגה של משרד הפנים לא תמכה במי שנבחר, זה אומר דרשני… ״

קונינסקי העיר בתגובה: ״קיימנו הליך מכרזי. יש יועץ משפטי שליווה את התהליך. לשם מניעת ניגוד עניינים זכתה גברת עובדיה בתפקיד במשרד ביטחון פנים. משרד הפנים אישר את התהליך והודיע לנו שהוא כשר… המשנה ליועץ המשפטי מאוד מוערכת אבל היא לא נבחרה. אני מודה ליפעת שהתמודדה למכרז, היתה לה חצי שנה של מילוי מקום ועשתה עבודה טובה מאוד״.

הדיון עלה לטונים גבוהים וחריפים וגלש לוויכוח קולני בין קונינסקי רותם ינאי ואבי קוריאט. הפעם המחאות לא הועילו, מינויו של עובדיה אושר סופית והוא יחל לכהן בתפקיד, כשמונה חודשים אחרי שנבחר לראשונה בוועדת האיתור.

גם על זה תוכלו לקרוא בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

רכב דוח חניה תחנת רכבת צילום פרטי

נקנסים וכועסים: נהגים חונים במקומות אסורים בתחנת הרכבת בגלל מצוקת חנייה

שתפומצוקת החנייה מתגברת בתחנת הרכבת בכרמיאל: נהגים שלא מוצאים חנייה פנוייה נאלצים לחנות במקומות אסורים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.