השיטור העירוני מתמודד עם נוער משועמם ואלים

תמונת מצב, קיץ 2014: השיטור העירוני מתמודד עם נוער משועמם ואלים

שתפו

תגרה המונית בהשתתפות בני נוער ומשחק רולטת כביש הן רק חלק מהבעיות איתן מתמודדים העירייה והשיטור העירוני

עיריית כרמיאל, משטרת כרמיאל והשיטור העירוני מתמודדים מדי קיץ עם עלייה משמעותית במקרי האלימות והשימוש באלכוהול בקרב בני נוער, באופן יחסי לתקופת הלימודים.

בשבוע שעבר נקראו כוחות השיטור להתמודד עם מספר תקריות אלימות שבהן היו מעורבים חבורות של בני נוער בכרמיאל. באחד המקרים התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה, על תקיפה אלימה וקטטה שפרצה בין קבוצות נערים. פקח ושוטר שהגיעו למקום גילו כעשרה בני נוער או יותר, שהיו מעורבים בתגרה האלימה. לאחר הגעת כוח השיטור נרגעו הרוחות והנערים התפזרו מהמקום.

הקיץ הוא גם תקופה שבה בני נוער המשתעממים ומסתובבים בחוסר מעש “ממציאים” משחקים חדשים להפגת השעמום, לעיתים משחקים אלה גובלים בסכנת חיים של ממש. כך למשל במקרה שבו נצפו נערים המשחקים רולטת כבישים, משחק מסוכן לכל הדעות, שבו על הנער לקפוץ לכביש בדיוק כאשר מולו יש רכב נוסע ועליו להספיק ולחמוק ממנו בטרם ייפגע. ניידת שיטור עירוני הגיעה למקום המשחק בעקבות תלונות של אזרחים והפסיקו את מעשיהם של הנערים. הם הוזהרו.

במטרה לספק לבני הנוער בכרמיאל תעסוקה בימי שישי בלילה, שנחשבים לימים “המועדים” לפורענות, הוחלט על פתיחת פארק המשפחה לפעילות, החל מהשעה 10 בלילה עד 2 לפנות בוקר, בעקבות ההצלחה הרבה לה זכה הפתרון גם אשתקד. על הפעילות אחראים אגף הנוער העירוני ותכנית עיר ללא אלימות. רעיון זה נולד מתוך צורך לתת חלופה לנוער המקומי בשעות המאוחרות של הלילה, כאשר התגודדות של חבורות בשכונות, גורמות למטרדי רעש והפרעות מנוחה לתושבים.

בתקופה האחרונה מוצעות במקום הפעלות מרוכזות, עשירות ומגוונות בכל ערב שישי, ביניהן: כדורגל שולחן, סנוקר, סוני פלייסטיישן, הוקי אוויר, שולחנות פינג פונג, עמדות סוני פלייסטיישן, סימולטורים ועוד, שמספקת חברת האטרקציות הפיראט הקטן. בעל החברה, מאיר מספר: “בכל יום שישי מגיעים כ-200 בני נוער, להיפגש וליהנות. קצת פחות משעמם להם, והם נהנים, זה רעיון מצויין לספק להם עניין. אני משתדל לגוון עבורם מדי שבוע עם אטרקציות חדשות. לפי דעתי אפשר להמשיך כל עוד מזג האוויר מאפשר זאת, יהיה פחות בלגן בעיר”.

יצויין כי בפארק המשפחה נוכחים מדי יום שישי נציגי סיירת הורים מטעם הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול ותכנית עיר ללא אלימות, צוותי שיטור עירוני וכן אנשי ביטחון המאבטחים את המתחם כל זמן הפעילות, הן בכניסה והן ברחבי הפארק.

כתבה מעניינת:

אישה מוכה אלימות צילום אילוסטרציה Deposit Photos

באמצע הרחוב: פצועים בתקרית אלימה בין בני זוג

שתפומאת גיל דובריש גם זה קורה בכרמיאל: שני בני זוג נפצעו בריב אלים באמצע הרחוב. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.