בית / Fun / אהבה וזוגיות / תסתכל לה בעיניים: הקשר בין המבט לאהבה
אהבה ממבט ראשון פורטל זהר.נט צילום יחצ
צילום: יח״צ

תסתכל לה בעיניים: הקשר בין המבט לאהבה

שתפו

קשר עין נחשב לגורם חזק לחיזוק הקשר הזוגי. מחקרים קובעים: אם תביטו האחד לשניה בעיניים תהיו מופתעים מהתוצאה

אומרים כי "העיניים הן החלונות לנפש", אך מסתבר שהן גם החלונות ללב. כשמדובר במציאת אהבה, האופן בו אתם מתקשרים האחד עם השני באמצעות עיניכם יכול לעשות את כל ההבדל. אז אם אתם רוצים להפוך את הוולנטיין דיי הקרוב לרומנטי במיוחד, אתם לא חייבים לקנות שוקולדים ופרחים, אלא פשוט תסתכלו בעיני בן זוגכם לזמן מה. אתם עשוי להיות מופתעים מהתוצאות. אורטל עמר, אופטומטריסטית ומנהלת חטיבת המחקרים ב– CooperVision ישראל, עם המחקרים המפתיעים על הקשר בין קשר עין לאהבה.

קשר עין ממושך עשוי לגרום למשיכה

קשר עין הוא גורם חזק ליצירת חיבה. מחקר שפורסם בכתב העת למחקר ואישיות בו התבקשו שני זרים גבר ואישהלהביט זה בזה בעיניים במשך שתי דקות, מצא כי המבט הממושך מספיק במקרים מסויימים כדי לייצר רגשות נלהבים זה לזו. אגב, אחד הזוגות שהשתתף במחקר, התחתן שנה לאחר מכן!

קשר עין מחבר בינינו

קשר עין ממושך לא רק יוצר חיבה, אלא גם משחרר פנילמתילמין, חומר כימי האחראי לתחושות המשיכה. כמו כן, הוא משחרר אוקסיטוצין, כימיקל האהבה הקשור לחיבור ומחוייבות לטווח הארוך.

אישונים מורחבים – מושכים יותר

על פי מחקר שנערך על ידי אוניברסיטת אדינבורו, נשים נמשכות לגודלאבל לא בהכרח לזה שחשבתם. התוצאות חשפו כי נשים, בחלק הפורה של המחזור שלהן, מצאו כי תמונות של גברים עם אישונים מוגדלים מושכים יותר. זה כנראה קשור לכך שהאישונים שלנו מתרחבים כשהם ממוקדים במישהו שאנחנו מוצאים אותו מושך.

התבוננות בעיניים – סימן לאהבה

מחקרים שנערכו על-ידי מדענים מהמחלקות לפסיכיאטריה ופסיכולוגיה של אוניברסיטת שיקגו ואוניברסיטת ז'נבה, ניתחו את הדפוס החזותי של סטודנטים במכללות הבוחנים תמונות של אנשים מושכים. המחקר מצא שאנשים נטו להתקבע על פניהם של אנשים שעוררו תחושה של אהבה רומנטית ונטו להסתכל על גופם של אלה שגרמו לתשוקה המינית.

קשר עין מעיד על אהבה מתמשכת

ניסוי מפורסם של הפסיכולוג הרווארד זיק רובין מצא כי זוגות שהיו מאוהבים עמוקות לאחר מספר שנים הביטו זה בזה 75% מהזמן תוך כדי שיחה לעומת 30-60% שהוא הזמן הממוצע בקרב שאר הזוגות.

כתבה מעניינת:

מין עבודה צילום אילוסטרציה PixaBay

כולם מדברים על ״שוחד מיני״

שתפובאדיבות נוימרק, בכר, דריקר מן, קונינסקי – חברת עורכי דין, נוטריון וגישור רחוב הגליל 2 …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.