רסל ניסים חבקה תעודת הוקרה הצלת חיים צילום דוברות כבה צפון
רס״ל ניסים חבקה תעודת הוקרה על הצלת חיים. צילום דוברות כבה צפון

תעודת הוקרה לכבאי שהציל משפחה שביתה עלה באש

שתפו

רס״ל ניסים חבקה פיקד לפני מספר חודשים על צוות כיבוי מתחנת כרמיאל שהוזנק לשריפת בית והציל את חייהם של זוג הורים וששת ילדיהם

מערכת פורטל זהר.נט

תעודת הוקרה מיוחדת על הצלת חיי אדם, הוענקה לרס״ל ניסים חבקה, שלפני מספר חודשים פיקד על צוות כיבוי מתחנת כרמיאל באירוע של שריפת בית בעיר.

האירוע התרחש בחודש מרץ השנה. בית ברחוב צאלון עלה באש בשעת לילה מאוחרת, כשבני המשפחה נמו את שנתם ולא היו מודעים לסכנה.

הנס הגדול שללא ספק מנע אסון כבד, התחיל עם שכן ערני שבשעה 3 ורבע לפנות בוקר הבחין בריח עשן עז ברחוב והחליט להזעיק את הכיבוי.

צוות בפיקודו של רס״ל חבקה הגיע אל רחוב צאלון, אך בשלב הראשון לא הצליח לאתר את מקור העשן. הצוות לא ויתר והמשיך לסרוק את הרחוב כמה וכמה פעמים, עד אשר אותר מקור השריפה – לאחר שלוחמי האש הבחינו בעשן שבקע מחלון אחד הבתים. התושיה והעקשנות האלה הצילו חיי משפחה של 8 נפשות.

לוחמי האש העירו את בני המשפחה משנתם, ואלה שלא היו מודעים כלל לשריפה המתחוללת בביתם, חולצו ללא פגע מהבית ובכך נמנע אסון גדול. בהמשך תיגברו את הזירה צוותי כיבוי נוספים בפיקודו של מפקד המשמרת רשף עוזי בשן והשתלטו על האש. נזק כבד נגרם לבית, אך כאמור לא היו נפגעים.

בחקירת האירוע עלה כי מקור השריפה היה מזרן רטוב שהתלקח – לאחר שבערב לפני כן ניסו בני המשפחה לייבשו עם מכשיר פן לשיער.

השבוע כאמור, קיבל רס״ל חבקה ניסים תעודת הוקרה מיוחדת מידי מפקד מחוז צפון טפסר ניזאר פארס ומפקד תחנה גליל מרכזי טפסר/מ שחר צאירי, וזאת על פעילותו הנחושה, במקצועיות ובדבקות במטרה להצלת חיים בעת משימתו.

גם על זה תוכלו לקרוא בפורטל זהר.נט:

כתבה מעניינת:

דליקה רכב שדרות נשיאי ישראל

״פתאום הרחתי עשן״: רכב עלה באש ליד קניון לב כרמיאל

שתפומאת גיל דובריש הבוקר (יום ד׳) בסביבות השעה 9 הוזנקו צוותי כיבוי, שיטור ורפואה בעקבות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.