בית / חדשות / חברה וקהילה / תעלומה: לאן נעלם האסיר המשוחרר שהתגורר בחדר המדרגות?
הומלס אילוסטרציה Pixabay 2019-02
צילום אילוסטרציה: Pixabay

תעלומה: לאן נעלם האסיר המשוחרר שהתגורר בחדר המדרגות?

בשבוע שעבר פורסם בזהר הצפון סיפורו של בחור שהתגורר בחדר מדרגות בכרמיאל, תושבים רבים נרתמו למענו והעירייה אף דאגה למצוא עבורו פתרון דיור – אך בימים האחרונים נעלמו עקבותיו

מאת גיל דובריש

גורמי רווחה ותושבים בכרמיאל מנסים בימים האחרונים לאתר אסיר משוחרר (33) שהתגורר בתקופה האחרונה בחדר מדרגות בבניין מגורים בעיר. בשבוע שעבר פורסם סיפורו של האיש בפורטל זהר הצפון, שם שיתף את הציבור ברצונו לחזור למוטב וביקש מהרשויות סיוע בפתרון דיור מתאים. בהמשך לפרסום הכתבה נודע לנו כי תושבים נרתמו למען האסיר המשוחרר על מנת לסייע בכל מחסורו. כמו כן נודע כי המינהל לשירותים חברתיים ועיריית כרמיאל יצאו מגדרם ודאגו לאתר פתרון דיור הולם בהוסטל מחוץ לעיר, לפני מספר ימים הוא אף קיבל מימון עבור נסיעה במונית מכרמיאל להוסטל, אך משהגיע לשם עקבותיו נעלמו.

קיראו בפורטל זהר הצפון:

כזכור, סיפרנו על כך שאימו של האיש נפטרה לפני מספר שנים בעקבות מחלה קשה, ואביו ניתק איתו קשר ומתגורר באזור המרכז. מאז היותו נער הוא יצא ונכנס מבתי הכלא השונים, בעיקר בשל עבירות בתחום הסמים והגניבות. הוא מטופל על-ידי רשויות הרווחה ובריאות הנפש.

ההומלס משתכר מקיצבת הבטחת הכנסה שהוא מקבל מהמוסד לביטוח לאומי בסך 1647 שקלים לחודש ונמצא בהליכים להכרה בנכותו הנפשית. כמו כן הוא מקבל סיוע של כמה מאות שקלים ממשרד השיכון בעת שכירת דירה. לכתבנו הוא סיפר: ״אי אפשר לחיות עם הסכום הזה, בטח שלא לשכור דירה – אפילו עם הסיוע ממשרד השיכון״ הוא מסביר. ״אני מסתדר בחסדי שמיים, יש אישה שתורמת לי אוכל ויש אנשים טובים שעוזרים אבל אי אפשר להמשיך ככה. אני מרגיש שנפלתי בין הכסאות. במקום שאני אקום על עצמי, אני רק נחלש. אני מותש מכל הניסיונות להתאושש, ואין פתרון ואין שום דבר״.

לגבי הפתרונות האפשריים הוא אמר: ״אני רוצה שתהיה לי פינה קטנה, אפילו חדר קטן עם מקלחת ושירותים, מיטה. שתהיה לי קורת גג. כשאני פונה לרווחה הם לא מצליחים למצוא פתרון מתאים״.

השבוע כאמור נמסר כי האיש ניתק מגע ולא ניתן לאתרו, תושבים שסייעו לו הביעו אכזבה מכך ואמרו: ״אנחנו מקווים שהוא לא הרים ידיים ומאמינים שיבין בקרוב כי עליו לעשות שינוי משמעותי בחייו, אחרת לא יצליח לשרוד״.

שתפו

כתבה מעניינת:

נתנאל בר לב 2019-06 צילום עצמי

״עיזרו לי לצאת מהמצוקה״

נתנאל בר-לב מכרמיאל זועק לעזרה: מאז ששכל את שני הוריו בתוך יממה הוא מתמודד יחד …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable