במקום לגרד איך מטפלים בעקיצות באדיבות דר להבית אקרמן צילום: יח״צ
צילום אילוסטרציה: יח״צ

תפסיקו לגרד! יש דרכים אחרות לטפל בעקיצות

שתפו

אתם מגרדים ללא הרף את המקומות שבהם עקצו אתכם היתושים? מדוע זה יכול להיות מסוכן והאם יש פתרונות טובים ויעילים (התשובה היא כן, קיראו בכתבה)

מערכת פורטל זהר.נט

הקיץ מביא איתו לא רק טיולים, ים וכייף, אלא גם שלל חרקים ויתושים אשר ששים להידבק דווקא לאותם אנשים כל הזמן. אם גם אתם מהמתגרדים ללא הרף, כדאי שתיזהרו, זה יכול להיות מסוכן. ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור מציעה כיצד על מנת להפוך את חייכם לפחות אדמומיים ומגרדים.

כידוע, יש אנשים עם נטייה להיעקץ יותר מאחרים. כמו כן, לעיתים במקום העקיצה מתפתחת מעין תגובה אלרגית של העור שבאה לידי ביטוי בגבשושית אדומה ונפוחה שלרוב מגרדת מאד.

את העקיצות מומלץ לא לגרד מכמה סיבות: הגרד פוצע את העור ועלול לגרום לזיהום משני של העקיצה ע"י חיידק, גירוד של העקיצה יובל לריפוי איטי יותר שלה, גרד ופציעה של העור יכולים להותיר צלקות בעור ומהן לא ניתן לעיתים להיפטר, הגרד עצמו (על אף שנראה שמביא להקלה), בעצם מעורר הפרשת חומרים (ציטוקינים) שמעוררים עוד יותר את הגרד כלומר מעין מעגל קסמים שמסרב להיגמר.

איך לטפל בעקיצות:

1. לנסות להימנע עד כמה שניתן מלהיעקץ , על ידי שימוש בתכשירים שונים: תכשירים למריחה על הגוף להרתעת זני יתושים כשאנו בבית או מחוצה לו. כדאי לדעת האזורים בהם מגוון היתושים הוא הגדול ביותר הם לרוב אזורים טרופיים ועשירים בלחות, לכן כדאי לחפש מוצרים המותאמים לאזורים אלו כגון אוטן טרופי.

2. ברגע שכבר נעקצתם ובעיקר אם אתם אנשים הנוטים להגיב בגבשושית ונפיחות מלווה בגרד מומלץ למרוח תכשיר הניתן במרשם רופא (אשר מכיל לרוב סטרואיד חלש ולעיתים גם אנטיביוטיקה) ולמרוח על העקיצה לפני שהיא מתפתחת למשהו גדול, מעין טיפול מונע. תמיד קל יותר לטפל בבעיה לפני שהפכה לבעיה גדולה יותר.

3. במקום לגרד למרוח תכשיר שמרגיע את הגרדתכשיר למריחה על העקיצה להקלה מיידית בגירוד ובאדמומיות כדוגמת אוטן אפטר בייט

4. לטפל בסימני העקיצות מהר לפני שיהפכו לצלקות

5. צלקת של עקיצה לא לחשוף הרבה לשמש, זה מאט את הריפוי ועלול להחמיר את הכתם שנוצר

6.  לאנשים הנוטים להיעקץ ניתן להוסיף במרשם תכשיר אנטיהיסטמין על מנת להפחית את הגרד. הרבה פעמים מה שמגרד זו התגובה האלרגית לעקיצה.

קיץ מהנה ונטול עקיצות!

כתבה מעניינת:

רופא צילום אילוסטרציה

מאמי מייקאובר – הניתוח שמחזיר לך את הגוף הצעיר

שתפומערכת פורטל זהר.נט בתור נשים, החלום האולטימטיבי שלנו הוא להביא לעולם ילד, או כמה ילדים, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.