Array
(
  [_edit_lock] => Array
    (
      [0] => 1460540443:5
    )

  [_edit_last] => Array
    (
      [0] => 5
    )

  [_thumbnail_id] => Array
    (
      [0] => 13449
    )

  [tie_sidebar_pos] => Array
    (
      [0] => default
    )

  [tie_post_slider] => Array
    (
      [0] => 184
    )

  [_metaseo_metatitle] => Array
    (
      [0] => זהר הצפון כרמיאל - תקועים בבוקרשט
    )

  [_metaseo_metadesc] => Array
    (
      [0] => בית המשפט לתביעות קטנות הורה לאל על לפצות נוסעים מכרמיאל ומאחיהוד, אשר נתקעו בשל מכירת יתר של מושבים במטוס לארץ. כמה הפיצוי עלה לחברת התעופה של ישראל?
    )

  [_metaseo_metaopengraph-title] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metaopengraph-desc] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metaopengraph-image] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metatwitter-title] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metatwitter-desc] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_metaseo_metatwitter-image] => Array
    (
      [0] => 
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw_text_input] => Array
    (
      [0] => בוקרשט
    )

  [_yoast_wpseo_focuskw] => Array
    (
      [0] => בוקרשט
    )

  [_yoast_wpseo_linkdex] => Array
    (
      [0] => 59
    )

  [tie_views] => Array
    (
      [0] => 2422
    )

  [essb_cached_image] => Array
    (
      [0] => https://zhk.wpengine.com/wp-content/uploads/2016/04/בוקרשט-שדה-תעופה-1036.jpg
    )

  [rank_math_focus_keyword] => Array
    (
      [0] => בוקרשט
    )

  [rank_math_robots] => Array
    (
      [0] => a:1:{i:0;s:0:"";}
    )

)
שדה התעופה בבוקרשט. צילום ארכיון

תקועים בבוקרשט

שתפו

בית המשפט לתביעות קטנות הורה לאל על לפצות נוסעים מכרמיאל ומאחיהוד, אשר נתקעו בשדה התעופה ברומניה בשל מכירת יתר של מושבים במטוס לארץ. כמה הפיצוי עלה לחברת התעופה של ישראל?

מאת גיל דובריש

בית המשפט לתביעות קטנות בעכו חייב את חברת אל על, לפצות תובע מכרמיאל ושני תובעים נוספים תושבי אחיהוד, וזאת לאחר שנתקעו בשדה התעופה בחו”ל בדרכם חזרה ארצה, לאחר שלא נמצאו בטיסות של אל על מושבים פנויים. חברת התעופה תשלם לתובעים סכום כולל של 12,870 ש”ח, שיחולק בין שלושתם.

השלושה פנו אל עורך הדין רונן לפיד מכרמיאל וזה הכווין אותם לאחר ששמע את הסיפור המלא, ייעץ להם ולבסוף המליץ להגיש תביעה קטנה כנגד החברה, המלצה אותה יישמו ואכן, הגישו תביעה משותפת בבית המשפט לתביעות קטנות בעכו.

מכתב התביעה עולה כי בתאריך 17.8.2015 יצאה קבוצה בת 40 נופשים בוגרים ושומרי מסורת ובהם התובעים, לטיול מאורגן ברומניה, כשלכולם נרכשו מראש ובמחיר מלא כרטיסי טיסה הלוך ושוב בחברת אל על. כעבור שישה ימים, סיימה הקבוצה את הטיול והגיעה לשדה התעופה בבוקרשט על מנת לעלות על הטיסה המתוכננת. בעת הליכי העלייה למטוס, כך בכתב התביעה, “…לפתע נאמר לתובעים כי לא נותר להם עוד מקום בטיסה… להפתעת התובעים על אף שנרכשו כרטיסים לכלל הקבוצה, מכרה הנתבעת 1 (אל על, ג.ד) יותר כרטיסים ממספר המושבים בטיסה וכל מי שכבר ביצע צ’ק אין באינטרנט קדם לתובעים בטיסה ולפיכך לא נותר מקום בעבורם”.

התובעים ציינו בכתב התביעה, כי “לא נעשתה כל הצעה… לברר מול הנוסעים האחרים ו/או מול חברי הקבוצה… מי יוכל להתכבד ולוותר על מקומו בטיסה עפ”י לשון החוק כמו גם לא נעשה כל ניסיון לבחון תחלופות אחרות המחייבות לפי חוק שרותי תעופה (פיצוי וסיוע בשל ביטול טיסה או שינוי בתנאיה)… לא היה ולא התקיים כל דיון מול נציג הקבוצה שלנו, לא נעשו ניסיונות בירור ספציפיים לגבי נסיבות מיוחדות ויחודיות ובין היתר: גילו של תובע 3 (התובע תושב כרמיאל, ג.ד) הינו 73, היותו נכה וחולה לב הזקוק לתרופות באופן קבע וכן עת השאיר בארץ אישה סיעודית בלווית טיפול ושמירה יקרה, כלל התובעים אינם דוברי שפות זרות ובכללן רומנית והינם אנשים דתיים ואוכלי אוכל כשר…”

התובעים הוסיפו וציינו עוד כי נציג חברת אל על בשדה התעופה בבוקרשט, הציע דרך חלופית לשוב ארצה בטיסת קישור דרך איסטנבול, מה שהיה מאריך את הטיסה באיחור של שעתיים וכן מאלץ את התובעים לטוס בנפרד משאר חברי הקבוצה המאורגנת. אותו נציג הציע גם כפיצוי כרטיס טיסה לכל יעד בחו”ל עד למרחק 6 שעות מישראל. התובעים הסכימו להצעה, לדבריהם בחוסר ברירה. אלא שבכך לא תם הסיפור. מכתב התביעה עולה כי השלושה המתינו לבדם בשדה התעופה במשך שלוש שעות ארוכות ורק אז התחוור להם לטענתם כי גם כל המקומות בטיסה לאיסטנבול כבר היו תפוסים. “…חשנו מאוכזבים, מותשים, רעבים, צמאים, מרומים, לחוצים ונאלצנו לעשות דרכנו לבית מלון בבוקרשט”.

השלושה הגיעו למלון אחרי חצות, לטענתם “לא הוצע אוכל, ונציגי הנתבעות אף הבטיחו כי טיפלו בעניין וכי מיד עת יגיעו התובעים למלון יחכה להם שם אוכל כשר!!… למותר לציין כי אוכל לא חיכה… גם למחרת בבוקר לא אכלו התובעים מסיבות של כשרות במלון… במלון טענו כי אין להם אוכל כשר, לא שוחחו איתם ולבטח שהמטבח סגור מזה כמה שעות”…
רק למחרת הצליחו השלושה לעלות על טיסה לארץ ולנחות כאן בשלום, כשהם עייפים וכועסים.

בית המשפט הורה לחברת אל על לפצות כל אחד מהתובעים בסכום של 1290 שקלים או כרטיס טיסה שווה ערך ליעד אחר בחו”ל, וכן סכום נוסף של 2500 ש”ח משום שלא נעשה מצד אל על ניסיון לכאורה, כדי לברר בקרב נוסעי המטוס האם יהיה מישהו שמוכן להתחלף עם התובעים ולקבל מושב חליפי בטיסה אחרת לארץ. בסך הכל נפסקו לחובת אל על פיצויים בסך 370 שקלים לכל אחד משלושת התובעים וכן תשלום הוצאות משפט בסך 500 ש”ח לכל תובע.

חברת אל על מסרה כי אין בכוונתה להגיב על הנושא.

כתבה מעניינת:

זירת פיגוע הטרור בכרמיאל צילום דוברות המשטרה

המשטרה שיחררה בני משפחת המחבל: "אין ראיות"

שתפוגוברת ההערכה כי המחבל מכפר נחף שביצע את פיגוע הטרור המחריד בכרמיאל, פעל על דעת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *