בית / חדשות / חדשות כרמיאל / תרגיל רחב היקף בכרמיאל: “ירי טילים” לעבר העיר
חדשות כרמיאל

תרגיל רחב היקף בכרמיאל: “ירי טילים” לעבר העיר

15 צוותי כיבוי “הוזעקו” למפעל שטראוס ומקבץ הדיור ברחוב צה”ל על מנת לחלץ את “הנפגעים” 

מערכת זהר הצפון

אם הבחנתם בפעילות מוגברת של כוחות ביטחון, חילוץ והצלה בשבוע שעבר בכרמיאל ובאזור, אתם יכולים להירגע – ביום חמישי האחרון נערך תרגיל כיבוי אש משולב ורחב היקף בכרמיאל ובאזור, בהשתתפות 15 צוותי כיבוי.

התרגיל התקיים החל משעות הבוקר. התרחיש שנבחר לצורך העניין היה מצב חירום מלחמתי שכלל ירי טילים לעבר אזור הגליל.

בחלקו הראשון של התרגיל סמוך לשעה 11 בבוקר, הוזנקו צוותי כיבוי, בפיקודו של להב מועדי שעלאן למפעל שטראוס מחלבות באזור התעשייה בר לב. הצוותים בשטח התמודדו עם תרחישים מורכבים בשטח המפעל כתוצאה מ”ירי הטילים”. ש האש נדרשו לתת תגובה מהירה ומקצועית לתרחישים, דוגמת פגיעה ודליפת גז ממכלית, כיבוי מחסן שעולה באש, חילוץ לכודים ואטימת דליפת חומר מסוכן מצנרת שנפגעה. התרגיל נערך בשיתוף צוות החירום המפעלי.

סמוך לשעה 11:30 החל חלקו השני של התרחיש, במסגרתו הוזנקו כוחות כיבוי רבים בפיקוד להב טל פפו, למקבץ הדיור ברחוב צה”ל בכרמיאל. הפעם התמודדו לוחמי האש עם אתגר מורכב מאוד הכולל שריפה בבניין גבוה בו מתגוררת אוכלוסייה מבוגרת. הצוותים תרגלו פעולות כיבוי, סריקה בכל הקומות וחילוץ לכודים דרך גרם המדרגות ובאמצעות סולם גבהים.

בנוסף התמודדו המפקדים ולוחמי האש עם מתן תגובה מהירה לתרחישים בלתי מתוכננים, אחד מהתרחישים הללו היה חילוץ לכודים מרכב שעולה באש כתוצאה מתאונת דרכים, לוחמי האש ביצעו פעולות כיבוי, חיתוך של הרכב וחילוץ לכודים.

מפקד תחנת הכיבוי, טפסר שחר צאירי שפיקד על כל התרגיל, ציין לטובה את המקצועיות, הרצינות והמוטיבציה הגבוהה אותה הפגינו המפקדים, לוחמי האש ועובדי התחנה שנטלו חלק בתרגיל התחנתי.

בתחנת הכיבוי בכרמיאל ציינו את רס”ר ניר משב ואת מ”מ קצין ההדרכה סמל אופיר בקשטיין, שהיו אחראים על קיום התרגיל על כל מרכיביו.

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable