ציפורים בכלוב צילום רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה 1225
ציפורים בכלוב. צילום: רשות הטבע והגנים ודוברות המשטרה

״איש הציפורים״ של דיר אל אסד: החזיק 14 ציפורים מוגנות בבית

שתפו

מאת מערכת פורטל זהר.נט

תישארו מעודכנים, הצטרפו לאינסטגרם ולפייסבוק שלנו

פעילויות משותפות של שוטרי משמר הגבול של משטרת ישראל, שוטרים ופקחי רשות הטבע והגנים הביאו הבוקר (שני) למעצר חשוד שהחזיק בביתו בכפר דיר אל-אסד 14 ציפורים מוגנות. כמו כן נתפסו חשודים מדיר אל אסד ושכם במהלך צייד ציפורים ליד מושב יסודות שבדרום מישור החוף.

החזקה לא חוקית של ערכי טבע מוגנים ביניהן חוחיות פוגעת בטבע היפה של ישראל ובחיות הבר תוך התעללות אכזרית בחיות ושיתוף הפעולה של משטרת ישראל ומשמר הגבול יחד עם רשות הטבע והגנים נועד בעיקרו לצמצם תופעות לא חוקיות אלו.

במסגרת פעילות אכיפה לצמצום תופעות לא חוקיות של אחזקת ערכי טבע מוגנים, פשטו צוותי משטרה, משמר הגבול ורשות הטבע והגנים על ביתו של תושב דיר אל אסד, בשנות השלושים לחייו, ותפסו 14 ציפורים מוגנות שהוחזקו בכלובים, ביניהן 12 חוחיות, ציפור ממין ירקון ומין חוחית לא ישראלית.

גם זה יעניין אתכם בפורטל זהר.נט: 

בנוסף בשטחים החקלאיים הסמוכים ליישוב יסודות בשפלה, עצרו פקחי רשות הטבע והגנים שהיו ערוכים בשטח יחד עם שוטרי מג"ב 2 חשודים אשר הכינו מלכודות ציפורים בשטח, כשהם החזיקו בכלובים 10 ציפורים מוגנות מסוג חוחית. השניים בשנות ה-30 וה-40 לחייהם, תושבי דיר אל-אסד ושכם, הועברו לחקירה ברשות הטבע והגנים.

לדברי ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון של רשות הטבע והגנים: "החזקה, ציד וסחר חוחיות וציפורי שיר קטנות המוגדרות כערכי טבע מוגנים, אסורים על פי החוק. לצערנו אחת הסיבות לתופעת הציד הלא חוקי של החוחיות הוא הביקוש בקרב מגזרים מסוימים ל-בנדוק, הכלאה של זכר חוחית עם קנרית, שמטרתה ליצור מין ציפור בעל צבעי נוצות יפים וקול ערב. הרשות פועלת בשיתוף גורמי אכיפה שונים על מנת לצמצם עד כמה שניתן את התופעה ולמצות את הדין עם האחראים על מעשים אלו עם העונשים והקנסות הקבועים בחוק, בהתאם לחומרת המעשים".

כתבה מעניינת:

רכב הסעות תלמידים צילום אילוסטרציה

קנסות לנהגי הסעות בכרמיאל: איפה מצפים שנחכה לילדים?

שתפונהגי הסעות טוענים להחמרת האכיפה בקנסות על חניה כשהם מחכים שעות ברכביהם לילדים בקייטנות. העירייה: …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.