מכבי כרמיאל מכבי נדב כרמיאל 2018-12-09

״האחות״ הקטנה ניצחה את ״האחות״ הגדולה

שתפו

בערב לזכרו של סמ"ר נדב באלוה ניצחה מכבי נדב כרמיאל מליגה ב׳ את מכבי כרמיאל מהארצית

מערכת זהר הצפון

ביום ראשון, נר שמיני של חנוכה, נערך ערב הנצחה והוקרה לזכרו של סמ"ר נדב באלוה מכרמיאל, לוחם סיירת אגוז שנפל במלחמת לבנון השניה, אשר כלל משחק דרבי מרגש בכדורסל בין מכבי כרמיאל מהליגה הארצית לבין ״אחותה הקטנה״ מכבי נדב כרמיאל מליגה ב׳, שנקראת על-שמו של באלוה ז״ל.

הערב נפתח בהדלקת נרות עליהם בירך יורם מימון. לאחר מכן צפה הקהל שנכח באולם במצגת שהעלה אביו של נדב, אליפז, על הקרב בו נהרגו בנו וארבעה חיילים נוספים. המצגת שכללה צילומים מהשטח ותרשימי הקרב בכפר מארון א-ראס שבו נפל סמ״ר באלוה, לוותה בהסבר על מהלכי האירוע.

לאחר המצגת התייצבו למשחק דרבי ידידותי מכבי כרמיאל מהליגה הארצית ומכבי נדב כרמיאל המובילה את ליגה ב׳ צפון. שתי הקבוצות חסרו מספר שחקנים.

הרבע הראשון היה רבע הגנתי של שתי הקבוצות, מכבי נדב התבססה על משחק מהיר ומתפרצות. הרבע הסתיים בתוצאה 14-16 למכבי. ברבע השני המשיכה נדב במשחק הגנה ומתפרצות וירדה למחצית ביתרון 32-34.

את הרבע השלישי פתחה מכבי כרמיאל בשמירה חזקה ובמטר של 5 שלשות, יטסוף גלבאן שמר את נדב בתמונת המשחק עם 8 נקודות. מכבי כרמיאל עלתה לרבע הרביעי ביתרון 48-60. הרבע הרביעי היה מהיר ו-6 חטיפות של מיתר עזרא עם 2 שלשות של מארק קליינר החזירו את היתרון לנדב, שלא נתנה למכבי כרמיאל לחזור ליתרון. המשחק הסתיים בנצחון מפתיע של מכבי נדב 82:86 על האחות הבכירה הנמצאת שתי ליגות מעליה.

המשחק המעניין היווה סיום לערב מרגש ומהנה.

מכבי נדב: יטסוף גלבאן 32, מארק קליינר 4 (18 שלשות), מיתר עזרא 7 (10 חטיפות), גל שלמון 10, אורן בימי 6, אסף דמרי ואורי קויפמן 4 כ״א, אליפז באלוה 2. כן שיחקו יורם מימון, נחום לידר, מוחמד רפאי.

מכבי כרמיאל: טום ספיר 24, עומרי אלטיט 20, נדב שוורץ 11, דן אביב 11, מאור פוליאק 5, נמרוד אלטיט 5, אלי שיפטון 4. כן שיחקו: שליו חרמון, עמית שיטרית, אמיר פלג, אוראן.

כתבה מעניינת:

מכבי עירוני כרמיאל קבוצתי. צילום עידן שוחט

וזה נגמר: מכבי עירוני כרמיאל ירדה לליגה א׳

שתפואחרי שנתיים בליגה הארצית ואחרי המיזוג המדובר בענף הכדורסל, הקבוצה הבכירה ירדה סופית לליגה א׳ …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.