״העירייה מטרטרת אותי״

שתפו

כך טוען שלמה גלבוע, בעל מגרש שנמצא מעל קיר אשר קרס באזור התעשייה ומוכן להשקיע מכספו בתיקון המפגע, למרות שזה נמצא מחוץ לתחום אחריותו. העירייה דוחה את ההאשמות: הקיר בבעלותו

מאת גיל דובריש

בסוף דצמבר, קרס בעקבות הגשמים העזים קיר תומך ברחוב היוצרים וסלעים גדולים התמוטטו וכיסו את הדרך. מעבר לעוגמת הנפש שנגרמה לבעלי עסקים במרכז המסחרי הסמוך ולנהגים שהשתמשו בכביש על מנת להגיע למרכז ניצנים, מדובר במפגע בטיחותי ממדרגה ראשונה שמסכן את הנהגים ואת הולכי הרגל במקום העושים את דרכם לשוק העירוני ולמתחם רמי לוי הסמוכים. מאז ועד עתה, כמעט שלושה חודשים, לא תוקן המפגע והסלעים ממשיכים לחסום את הדרך. מעל הקיר שקרס, פועלים כמה בתי עסק, בהם מוסך ופנצ׳ריה.

בעל המגרש, שלמה גלבוע, מוותיקי העיר, אומר כי על-אף שהמפגע נמצא מחוץ לגבולות המגרש שלו, הוא מוכן לבנות את הקיר מחדש, על חשבונו, בסך עשרות אלפי שקלים, אולם עיריית כרמיאל היא שמעכבת לטענתו את התיקון.

גלבוע מספר: ״המגרש בבעלותי מאז ראשית ימיה של כרמיאל, אני ניצול שואה ונכה צה״ל, כבר מזמן לא ילד, אבל העירייה ׳מטרטרת׳ אותי הלוך וחזור כבר חודשיים וחצי״.

לדבריו, ״אחרי שהקיר קרס, פנתה אליי העירייה ודרשה שאבנה אותו מחדש. הקיר נמצא בשטח ציבורי, במרחק של 3 מטרים ו-20 ס״מ מחוץ למגרש שלי, כך שאינני חייב לבצע את התיקון, זה מתפקידה של העירייה, אבל בגלל הסכנה הרבה לתושבים, החלטתי לקחת על עצמי את האחריות ולממן מכיסי את בניית הקיר. אני מעוניין לבנות קיר בטון שיהיה עמיד לאורך שנים רבות, כדי שלא יקרוס שוב. הבאתי שני אנשי מקצוע בתחום וקיבלתי מהם הצעות מחיר, פניתי לעירייה לקבל את האישורים הנדרשים לבנייה והם דחו אותי משבוע לשבוע, בשלל טענות כמו למשל, שהמערכת לא מוכנה לקבל את ההצעות שלי, דרישה של תוכניות נוספות ועכשיו הם גם דורשים לשכור ארכיטקט. הם מסרבים לחתום על התוכניות שהגשתי להם. בכל פעם ממציאים סעיף חדש. אני מרגיש שעושים ממני צחוק. מדובר על סכום של כ-100 אלף שקל, אני מוכן לספוג את העלויות ולטפל בסכנה המיידית שבמקום ובכל זאת לא מפסיקים לטרטר אותי. אני לא רוצה שיקרה משהו על אחריותו של אף אחד. במגרש הזה מתפרנסות 10 משפחות למעלה מעשרים שנה, אז למה הם עושים לנו את זה?״

תגובת איל רותם מהנדס העיר: ״הועבר מסמך לבעלים המוכיח שהקיר בבעלותו. כמו כן נמסרו הנחיות למהנדס מטעמו על אופן הגשת הבקשה להיתר, כנדרש בחוק״.

כתבה מעניינת:

נחש צפע צילום אילוסטרציה Depositphotos

בת 17 מכרמיאל הוכשה ע״י נחש ארסי – ולא הרגישה

שתפובת 17.5 מכרמיאל הוכשה ככל הנראה ע״י צפע במהלך טיול לימודי בהר מירון. היא אושפזה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.