בית / Uncategorized / ״ואהבנו כמו שלא נאהב עוד לעולם״…
חדשות כרמיאל

״ואהבנו כמו שלא נאהב עוד לעולם״…

Joy הכלב שלי שליווה אותי במשך 14 שנים, הלך השבוע לעולמו בשיבה טובה כשהוא משאיר בי זכרונות נעימים של אהבה וגעגוע ושמחה.

הוא הגיע אלי בגיל חודשיים ביום ההולדת שלי, שנה לאחר מותו של הכלב הקודם שלנו, בידי מישהי שפגשתי באינטרנט. הכינוי שלה בפורום היהמאיה. היא זו שהצילה אותו ממוות, כשנטשו אותו ביום חם באזור התעשיה של טבריה, בתוך קופסא גדולה בלי מים ואוכל. ולה אני מודה על המתנה הנפלאה שקיבלתי.

רציתי שהוא יגדל חופשי ומאושר. רציתי לצאת איתו משוחרר מכל רצועה וכבל ובאמת, כך הלכנו בתקופה הראשונה לפארק. אבל אז הוא ראה איזה כלב אחר, נתן ריצה, שמעתי את חריקת המכונית שעצרה והייתי בטוחה שעד שאגיע לכביש אמצע שם שטיח בדמותו. אבל כשהגעתי, לא ראיתי אותו. חיפשתי לשווא, בכל מקום. הוא הגיע רק מאוחר בלילה, מבוהל, עייף ורעב. כלכך שמחתי שהוא חזר אלי ומאז החלטתי לתת לו את מירב החופש שאני יכולה, והמירב הזה כולל רצועה במקומות מסכני חיים. הוא היה כלכך קשור אלי שאפילו כשהרצועה היתה מאוד משוחררת הוא צעד ממש צמוד אלי. קראתי לו Joy והוא אכן הביא לחיי המון שימחה. הוא היה כלב עם חוכמה פנימית מדהימה. הוא תמיד קיבל את כל מי שנכנס הביתה בשמחה רבה, וכל אחד חשב, שרק אותו הוא כך מקבלהוא ידע בדיוק מתי לגשת אל האחר ומתי להניח לו. ילדים שפחדו מכלבים למדו באמצעותו לאהוב אותם. בימים שבהם חליתי הוא לא זז ממיטתי ופעם הוא כלכך הזדהה איתי, שנרפאתי באמצעותו, אבל הוא קיבל בדיוק את הסימפטומים של המחלה בה חליתי. היתה בו קלילות מדהימה שכזאת והוא קיבל כל מצב כך איכשהו. רק מצב אחד הוא לא היה מוכן לקבלאת זה שמידי פעם בפעם עזבתי אותו לכמה ימים.

בשנתיים האחרונות הוא הזדקן מאוד. כל שינוי הפך לקשה בעבורו, אבל אז פתאום גילינו שלעת זקנה הוא התענג על אוכל. התחלתי לבשל בעבורו כבד וחזה עוף. אמרתי לעצמי, אם זה מה שעושה לו טובשיהנה. בחודש האחרון הוא כבר ממש בקושי הלך, התנשם בכבדות מרובה וידעתי שכל רגע הוא יכול למות. הוא בחר למות ביום שנסעתי אל הנכדים שלי. כשחזרתי הוא כבר לא היה. כשסיפרתי למי שפעם טיפלה בו באהבה רבה, שהוא הלך לעולמו, היא סיפרה לי שהיא רוצה לאמץ כלבה, ויש לה כבר שם בעבורה: Joy. צמרמורת עברה בי. שמחתי שהשם שלו ימשיך להדהד בתוך חייה של כלבה אחרת.

תודה לך Joy, על הזכות הגדולה לחיות לצידך.

 

שתפו

כתבה מעניינת:

קריספיתה צילום נורית פלד-min

על קריספיתה שמעתם?

על פיתות טחינה כבר שמעתם? קבלו את הקריספיתה! חברת אחוה, יצרנית הטחינה, בשיתוף אורן בקר ונורית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable