בית / חדשות / חברה / ״חיית״ במה
שרון אליה תשובה מומנטס הופעה 2018

״חיית״ במה

שתפו

שרון אליה תשובה מכרמיאל עושה בימים אלה את הקו ישראל – ארה״ב ביחד עם בן זוגה ושותפה בניהול והפקת חברת מומנטס – הרכב המופיע באירועים הנוצצים של האלפיון העליון ובפני אוליגרכים מכל העולם. איך הילדה שסבלה מעודף משקל הגיעה לטופ העולמי וכיצד קשורה לכך ג׳ניפר לופז?

מאת גיל דובריש

אם הייתם מספרים לשרון אליה תשובה, כשהייתה ילדה קטנה בכרמיאל, שכאשר תהיה גדולה, היא תופיע עם הרכב של עשרות נגנים ורקדנים על הבמות המפוארות בעולם בפני מאות אנשים, היא כנראה הייתה חושבת שמשהו לא תקין אצלכם… אבל היום היא חיה את החלום ומופיעה באירועים יוקרתיים בפני אוליגרכים ושועי תבל.

הופעה בתוך ההר

שרון ובן זוגה מאיר בוכבינדר, הם מומנטס גרופ – חברה שאחראית על להקות והרכבים מוזיקליים המופיעים בכל רחבי העולם. השמיים הם הגבול כשמדובר במופעים שלהם (ואתם מוזמנים להתרשם מערוץ היוטיוב של החברה, MOMENTS GROUP INT). הם היוצרים של הקונספט, הם המפיקים והם הלב של ההרכב. שרון היא הפרפורמרית על הבמה ובן זוגה מנהל את הצוות ומנצח על ההרכב.

מומנטס ישראל מופיעה בארץ ובכל רחבי אירופה, בארצות כמו רוסיה, איטליה, גרמניה, אוסטריה, בלגיה, ספרד, צרפת, בריטניה, קזחסטן, מולדובה, אוקראינה, ועוד. בעקבות ביקוש רב, הקימו השניים השנה את מומנטס בארצות הברית וכבר שוקלים הצעה לפתוח הרכב דומה ביפן. מומנטס מופיעה בפני חברות, ארגונים ובאירועי יוקרה בפני לקוחות פרטיים, מחתונות ובר מצוות ועד לאירועי חברות ומוסדות.

שרון תשובה מאיר בוכבינדר מומנטס 2018
שרון תשובה ומאיר בוכבינדר

להרכבים של שרון ומאיר יש רפרטואר של 5000 שירים, מהקלאסיקות המוכרות ביותר ועד לשירים החדשים שיצאו לפני שבוע. מאיר, בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים היה מפיק מוזיקלי במשך 22 שנים ובין האומנים שעבד איתם אפשר למנות את אייל גולן, זהבה בן, חיים משה, רון שובל, מרגלית צנעני, ליאור נרקיס ואחרים.

שרון מספרת כי בין השאר, הופיעה מומנטס בחתונת בתו של ראש ממשלת מולדובה, במסיבת יום הולדת של בתו של נשיא קזחסטן, במסיבת יום הולדתו של ראש הק.ג.ב לשעבר, באירוע יום ההולדת של שרת התרבות האוקראינית, בחתונה של אוליגרך רוסי בקרמלין. היא מגלה כי ״גם השחקן הידוע דיוייד הסלהוף הזמין אותנו להופיע בחתונה שלו באיטליה – וסירבנו כי הוא רצה שנופיע בחינם״.

אחד האירועים הבלתי נשכחים היה מסיבת יום ההולדת שחגגה בתו של נשיא קזחסטן. שרון: ״יום אחד הוזמנו להופיע בספרד… ברוב האירועים הדיפולמטיים האלה אנחנו סוגרים מחיר ואת הקונספט של ההופעה, ואז לוקחים מאיתנו את הדרכונים שלנו ומסיעים אותנו למקום האירוע מבלי שנדע בפני מי נופיע. כשהגענו למקום, סיפר לנו המפיק של האירוע שבתו של נשיא קזחסטן חוגגת יום הולדת והאירוע מתקיים באולם מיוחד שנחצב בתוך הר… היה שם שולחן של 20 אנשים בלבד אירוע קטן אבל נוצץ מאין כמוהו, עם מלצר אישי לכל סועד, עם אוכל גורמה שהובא במיוחד מכל רחבי העולם. וככה הופענו, בתוך הר, עם כל ההרכב שלנו בפני 20 איש״.

אירוע בלתי נשכח נוסף היה בטלוויזיה האוקראינית. שרון משחזרת: ״יום אחד הופענו באירוע של אוליגרך אוקראיני במונטה קרלו. אחד האורחים שם היה שר התרבות של אוקראינה. השר, בוגר אקדמיה למוזיקה במולדתו, ראה אותנו והתרשם כל-כך, עד שהזמין אותנו להופיע ביום הולדתו שנחגג בשידור חי בטלוויזיה האוקראינית. הופענו בתוכנית כשבקהל באולפן נכחו כל המי ומי מעולם הבידור באוקראינה ורוסיה״…

 

לפרוש כנפיים

שרון תשובה נולדה בכרמיאל להוריה לאה ואליהו, שניהם עובדי עירייה בעבר, והיא הגדולה מבין שלוש אחיות. היא מספרת כי בבית חינכו לשמירת הצניעות והענווה ולכן בילדותה שמרה את כשרון השירה בהיחבא – כי לא רצתה להתבלט. למרות זאת, היא מודה כי מעולם לא סבלה מבעיות של חוסר ביטחון. ״הייתי הבדרנית של החבר׳ה, המצחיקנית, תמיד הייתי במרכז העניינים, אבל אף פעם לא הופעתי על במה״ אומרת שרון.

אביה של שרון זיהה את הכשרון של בתו מגיל צעיר וקנה לה קלטות של הזמרות הכי מפורסמות. שרון מספרת על אחד מזכרונות הילדות הצרובים בראשה: ״אבא שלי נהג להכריח את האחיות שלי לשבת בסלון, להאזין לי שרה אלבומים מלאים ולמחוא לי כפיים… בגלל שלמדתי את כל השירים בעל-פה, יש לי אנגלית מצויינת מגיל צעיר״.

תשובה נהגה להופיע בצעירותה בפני בני המשפחה ופעם אחת אף באירוע משפחתי באולם, אבל… בשום אופן לא מחוץ למסגרת המשפחתית. ״מלבד הצניעות שלמדתי בבית, הייתי ילדה שמנה, בגיל 14 שקלתי כמעט 80 קילו, ופשוט לא התחבר לי להיות זמרת עם המראה השלי״ היא אומרת.

כשהתגייסה לצבא, במשקל עודף, גילתה שרון את הנשיות שלה ואת העולם הגדול. ״התעוררתי לפתע, הבנתי שאני חייבת שינוי. למדתי שהגוף שלי הפך לנושא מרכזי אצלי והשליך על כל מה שאהיה, בגלל המשקל שלך אתה מרגיש לא ראוי. כל חיי סבבו סביב המשקל שלי. אומרים ששמן נשאר שמן גם כשהוא מוריד במשקל, יש צורך בעבודה עצמית קשה מאוד. בצבא התחלתי להוריד מהמשקל וזה שינה לי את החיים. הביטחון העצמי שהיה בתוכי, השתחרר ובא לידי ביטוי״.

המהפך נמשך אחרי שהשתחררה מהצבא. ״אני אדם מאוד חרוץ. יש לי מטרות ואני מגשימה אותן, לא משנה באיזו דרך, אני לא רואה קירות לא רואה כלום בעיניים. בגלל הביטחון העצמי שלי, אפילו לא חיכיתי לחופשת שחרור – יום אחרי שסיימתי את שירותי הצבאי, ארזתי תיק ונסעתי לטבריה לעבוד בבית מלון בעבודה מועדפת״.

– לא היה קשה לעזוב את הבית בגיל כזה צעיר?

״כבר כשהביאו אותי לעולם, ההורים שלי ידעו שאני עוף אחר, ושיום אחד אשתחרר ואפרוש כנפיים. זה פשוט קרה מוקדם מאוד״.
בבית המלון התוודעו גם החברים לעבודה לכשרון השירה של שרון. ״היה שם ערב קריוקי של העובדים, עליתי לשיר. זו הייתה הפעם הראשונה ששרתי מחוץ למסגרת המשפחה״ היא מספרת. ״בסוף, כולם עמדו על הרגליים ומחאו כפיים. הבעלים של המלון שנכח במסיבה, היה נפעם. הוא אמר לי ׳תקשיבי, אני לא מאמין שזה אמיתי׳. אני נותן לך במתנה שבוע זוגי ביחידת נופש במיאמי ארה״ב. תתפנקי ואני מאחל לך שמישהו יגלה אותך באמריקה׳. זה היה מדהים״.

שרון נסעה למיאמי ופגשה שם חברה מהשירות הצבאי, שעברה להתגורר בארה״ב. החברה ניצלה קשרים משפחתיים והכניסה את שרון להופעה בערב קריוקי במועדון שנוהל ע״י מפיק יהודי בשם ברי סטלינג. הוא שמע אותה שרה את שיר הנושא של סרט הטיטאניק והתרשם. ״הוא אמר לי שהוא מעוניין לקדם אותי, סיפרתי לו שהגעתי לארה״ב לשבוע בלבד, אז הוא הביט ואמר לי ׳מה את עושה לי פוזות, אני רוצה להשקיע בך׳. הבטחתי לו שאחזור בהקדם לארה״ב״.

חלומות נשברים – וקמים לתחיה

שרון חזרה לישראל אך כפי שהבטיחה לברי סטלינג רכשה כרטיס לכיוון אחד לארה״ב ואף הספיקה להיפרד מחבריה לעבודה. החלום האמריקאי היה קרוב מתמיד. אך כגודל הציפיה, כך גם גודל ההתרסקות…

כמה ימים לפני הטיסה, המנהלת במלון בו עבדה שרון, צ׳יפרה אותה והעניקה לה מתנת פרידה – נופש במלון בים המלח. שרון נסעה יחד עם אחותה ושותפתה לדירה, אך הן לא הגיעו אל היעד. בדרך, בכביש המוביל לים המלח, התנגשה המכונית חזיתית ברכב אחר שהגיע ממול. שרון נלכדה בתוך הרכב ונפצעה באורח קשה. בחודשים הבאים הייתה מאושפזת ועברה מספר ניתוחים, כשהוריה סועדים אותה ומטפלים בה. ״לקח לי הרבה זמן להתאושש מהפציעה״ היא מספרת. ״זו הייתה התקופה הקשה בחיי, הייתי מרותקת למיטה, לא יכולתי לזוז. תחושה של חוסר אונים שאתה לא שולט בגורלך, שאתה זקוק לאחרים כדי לעשות פעולות בסיסיות״.

כאשר החלימה שרון מהתאונה, היא יצרה קשר מחודש עם ברי סטלינג וסיפרה לו על הפציעה הקשה. להפתעתה הוא הגיב בחוסר רצון. ״כולכם הישראלים אותו הדבר, הרבה דיבורים ולא עושים״ אמר לה וניתק. החלום נגוז. למרות זאת, שרון לא מתחרטת, לדבריה ״בדיעבד טוב שנשארתי ולא יצאתי לאותו מסע בארה״ב, מסלול החיים שלי הוביל לפתוח דלתות חדשות אחרות ואני לא מצטערת על דבר״.

תשובה חזרה לארה״ב שם עסקה שנתיים בתחום הנדל״ן בניו יורק, תקופה שהסתיימה לדבריה בטון צורם במיוחד אך היא ממאנת להרחיב על כך את הדיבור. היא חזרה ארצה ופתחה משרד בתחום היזמות והבניה בראשון לציון. ״גם כאן חטפתי ׳סטירות׳ קשות שבסופן קמתי ואמרתי – אני עם נדל״ן גמרתי. רציתי לחזור לשיר, זה מה שתמיד אהבתי לעשות״.

מומנטס בהופעה 2018
מומנטס בהופעה

שרון היתה בת 30 כשביצעה את המהפך הגדול בחייה. היא הגיעה לאודישן הראשון בחייה והתקבלה להרכב מוזיקלי שהופיע בארץ ובחו״ל. שם זה קרה… הניצוץ הזה שהדליק בה אש. ״הופענו באירוע פרטי במוסקבה, משהו מושקע מאוד, בסדר גודל של עשרות מיליוני דולרים. עלינו לבמה והופענו בפני הקהל. כשירדנו אל מאחורי הקלעים, הבחנתי בלהקת בויז טו מן וג׳ניפר לופז עולים על אותה הבמה בדיוק. השתנקתי… הסתכלתי על ג׳ניפר לופז מופיעה ואמרתי – ׳אני רוצה להיות היא, זה מה שאני הולכת לעשות״.

 

לא לעשירים בלבד

כאשר הצטרף להרכב המוזיקלי פסנתרן ג׳אז בשם מאיר בוכבינדר, מפיק ומנהל מוזיקלי מצליח של אומנים מוכרים, נוצר קליק מיידי בינו לבין שרון. השניים הפכו להיות זוג בחיים וזוג על הבמה. ״שיגעתי לו את השכל״ היא מודה בחיוך. ״חלמנו ששנינו עוזבים את הכל ומקימים להקה משלנו, עם מופע גרנדיוזי. תיכננו את המופעים שלנו, החלפת תלבושות באמצע הופעה, ליווי של רקדניות, מגוון שירים ולהיטים, המטרה הייתה להטריף את הקהל בהפתעות בלי לתת לו דקה מנוחה. כשהחלטנו לעזוב ולהגשים את החלום נותרה רק שאלה אחת פתוחה – התלבטנו והתחבטנו זמן רב לגבי השם של ההרכב החדש, ואז זה הגיע – מומנטס. רגעים באנגלית. כבר אז, לפני 9 שנים פיתחנו את הקונספט שמלווה אותנו גם היום – מופעים נוצצים באירועים יוקרתיים״.

בהתחלה אנשים הגיבו בחיוך ואמרו לה: ׳את בסך הכל שרון מכרמיאל…׳ אבל מי שגיחך, נאלץ ״לאכול את הכובע״. נציגי חברה אמריקאית גדולה הבחינו במקרה בקליפ שהעלתה שרון ליוטיוב וצולם באחד המופעים של ההרכב החדש, והזמינו את מומנטס להופיע באירוע גדול בהיכל נוקיה בתל אביב. ״מצאנו את עצמנו מופיעים בפני כ-5000 איש בהיכל. הווידאו שהעלינו מהאירוע הזה פתח לנו דלת מטורפת. קיבלנו מבול של הזמנות״ מספרת שרון. ״פתאום הזמינו אותנו לאירועים של האלפיון העליון בארץ, הפכנו ללהיט. אנשים התלהבו מהרעיון, מהצבעוניות ומהאנרגיות. באירועים שבהם אנחנו מופיעים האנשים לא מספיקים לשבת בשולחן כדי לאכול, כולם עומדים על הרגליים מהרגע הראשון״.

מאירוע לאירוע, נפתחו גם הדלתות לעולם הגדול. פניות והזמנות החלו לזרום מכל רחבי העולם. שרון אומרת כי ״החשיפה גדלה ככל שהתפתחה המדיה החברתית. לא הייתי זקוקה להשקיע בפרסום ללהקה, כי השמועה עלינו עברה מפה לאוזן וברשתות החברתיות״.

– הפכתם ללהקה לעשירים בלבד?

״המחיר שאנו גובים אינו מיועד לכל כיס, אבל עם הזמן פתחנו חברה למוזיקה שכוללת קבוצה של להקות המספקת מענה לכל סוגי האירועים, גם לבעלי תקציב של 200 אלף שקל וגם לבעלי תקציב של 5000 שקל. יש לנו דיג׳יים, זמרי חופות, תזמורת בשם פילהרמומנטס שכוללת 20 כלי מיתר, יש להקות שונות… זה האקס פקטור שלנו. מומנטס נראית הרבה יותר יקרה ממה שהיא עולה, ואנשים נרתעים, כי אנחנו נראים 200 אלף שקל, אבל המחיר הוא הרבה יותר נמוך מזה״.

– ואיך אתם מצליחים לתמרן בין העבודה והחיים הפרטיים שלכם?

״מאיר יותר ריאלי ממני, אנחנו יין ויאנג. יש בינינו התאמה רבה אבל גם המון הפכים. הוא החוט שמושך את בלון ההליום שאני״.

 

החיים בקו ישראל – ארה״ב

בחיים הפרטיים שלהם, מגדלים שרון ומאיר את לביא, בנם בן השלוש ומחלקים את הזמן בין הבתים הנוכחיים בראשון לציון ולוס אנג׳לס. לא פשוט, בהתחשב בכך שהם עושים את הקו ישראל – ארה״ב בערך 10 פעמים בשנה. ״את השנה התחיל לביא בגן ילדים פה בארץ״ מספרת שרון. ״לפני המעבר לארצות הברית הייתה מחשבה מעמיקה וממושכת, האם המהלך הזה כדאי, איך זה ישפיע עלינו ועל בננו״.

– ואיך הילד מתמודד עם הטיסות והמעברים?

״זה מעט מורכב. כדי שלא לפגוע בלביא, החלטנו שלא לשלוח אותו לגן כלשהו. הוא איתנו בבית, אנחנו דואגים לו. אמא שלי שעבדה בגנים במשך 35 שנה חינכה אותי לא רע. בעת השהייה בארה״ב יש לנו מטפלת חמה ואוהבת, נני לכל דבר. אם תשאל אותו הוא יגיד לך ששמו לביא מומנטס, הוא נולד לתוך הלהקה שנקראת מומנטס. הוא איתנו בחזרות, אוהב לנגן ורוצה להופיע כשיהיה גדול. כמובן שאנחנו ניתן לו את החופש להחליט מה לעשות כשיגדל״…

– מתגעגעת הביתה לפעמים, למשפחה, להורים?

״אני מגיעה לביקורים בכרמיאל, תלוי כמובן בלוח הזמנים. כשאני חוזרת הביתה אני כמו ילדה, אני אומרת לאמא שלי ׳תחבקי אותי בלילה׳. לכרמיאל יש קסם שאי אפשר להסביר אותו. אני תמיד אזכור לטובה את העיר, נכון שגדלתי בחדר של 2 מטר על 2 מטר וחברות שלי צוחקות על זה, אבל זה לא הפריע לי – בתור ילדה, עולם הדמיון שלי היה עשיר מאוד. בחדר כזה קטן טיפחתי את החלומות. גם ילדים שמנים רוצים להצליח. עברתי הרבה דברים שגרמו לי לרצות לנצח את עצמי, אני כל הזמן בתחרות עם עצמי״.

שרון אליה תשובה 2018
שרון תשובה. עובדת על אלבום בכורה

רוצה לפרוץ קדימה

אחרי שנים של הופעות על הבמה, רוצה שרון לפרוץ קדימה עם קריירה אישית: ״כל השנים האלה אני מופיעה עם קאברים לשירים אחרים, אז הנשמה משתוקקת ורוצה לזעוק את המוזיקה שלי ולא של מישהו אחר. גדלתי על היפ הופ ומוזיקת מוטאון. ארטה פרנקלין היא הבסיס שלי. כל החיים שלי כתבתי למגירה״.

בשנה האחרונה בונה שרון את הקריירה העתידית שלה כזמרת ומכינה את אלבום הבכורה. בחלק מהשירים שלה היא עובדת עם שותפים לכתיבה, שניים מהשירים אף נכתבו ע״י כותב השירים של ביונסה. הכל באנגלית כמובן. האלבום מופק באופן עצמאי והוא נמצא בשלבי סיום של ה-EP.

״אני מרגישה שכל שיר הוא בול פגיעה. זה מרגש כי זה אני האמיתי. היום אני מוכנה ובשלה לכך״ היא אומרת.

אין רגע דל אצל שרון. במקביל לניהול וההפקה של מומנטס והעבודה על האלבום האישי, היא כותבת תסריט לסרט בנושא העצמה נשית שמורכב מארבעה סיפורים שונים. ״הכתיבה של התסריט באה מהכתיבה של השירים. כל חיי הייתי פמיניסטית אבל לא בקטע הרע, אני עושה כביסות, מבשלת ומתחזקת את הבית אבל בד בבד אני יודעת להיות פייטרית ואשת עסקים היא מדגישה.

– מה הדבר הכי טוב שאפשר לאחל לך?

״מה לאחל? שלביא יהיה בריא והלוואי שאגשים לעצמי חלומות כמו שעזרתי לאחרים להגשים את החלומות שלהם. אני מרגישה ש-2019 תהיה השנה שלי!״

 

כתבה מעניינת:

״תקועים״ בשכונה

שתפותושבים בגבעת רם נאלצים לחכות זמן רב בחום ובצפיפות בסניף הדואר המקומי כדי לטעון את …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.