ישיבת רינה של תורה
ישיבת רינה של תורה. צילום: גיל דובריש

״כולם בישיבה ידבקו בקורונה״

שתפו

יום אחרי חשיפת התפרצות הקורונה בישיבת רינה של תורה בכרמיאל: פיקוח משטרתי על הכניסות למקום. אתר חדשות חרדי מעדכן: למעלה מ-260 כבר נדבקו

מאת גיל דובריש

בחורי ישיבה במתחם רינה של תורה. השערים נעולים. צילום: גיל דובריש
בחורי ישיבה במתחם רינה של תורה. השערים נעולים. צילום: גיל דובריש

יום אחרי חשיפת התפרצות הקורונה בישיבת רינה של תורה (מתחם פלמ״ח לשעבר), מנסים במתחם להתמודד עם הההשלכות. בכניסות למתחם הוצבו ניידות שיטור ומפקחות על השערים. הכניסה למקום אסורה – אלא אם כן מדובר בעובדים או נותני שירות כמו אספקת מזון. אנשי השיטור עצרו אנשים שרצו להיכנס למקום, כמו בני משפחה ואנשים שרצו ללון במתחם – המשמש גם כמקום הארחה למשפחות מכל הארץ בעיקר בסופי שבוע. עם זאת למתחם יש עוד כמה כניסות צדדיות ולא בטוח שבמשטרה מודעים או יכולים לפקח על כל הפתחים הקיימים.

הדיווח הראשוני אתמול (רביעי) נקב בכ-150 חולים, מספר שעד מהרה עלה ל-200, אבל היום דיווח אתר החדשות החרדי אקטואליק כי מספר החיוביים לקורונה בישיבה עלה לאחר בדיקות נוספות ל-263! בישיבה שמשמשת גם כפנימיה לומדים כ-385 תלמידים מכל רחבי הארץ, רק שלושה מהם תושבי כרמיאל בפועל.

האווירה במקום, אגב, נינוחה ורגועה, בחורי הישיבה לא מרגישים לחוצים מהסיטואציה ותורמת לכך העובדה שמרבית החיוביים הם א-סימפטומיים או שמרגישים רק בתסמינים קלים, רובם מתפקדים כרגיל.

מקור בקהילה החרדית בעיר אמר לנו: ״אין שאלה בכלל, ברור לגמרי מה צפוי לקרות – כולם בישיבה ידבקו בקורונה. המקום סגור, אין יוצא ואין בא, כל מי שעדיין לא נדבק – זה רק עניין של זמן. לצערנו הרב, בחורי הישיבה לומדים ביחד, ישנים בחדרים משותפים, אוכלים ביחד בחדר האוכל המשותף, אי אפשר למנוע את ההדבקה בתנאים האלה. ההתפרצות החלה לאחר שהבחורים חזרו מחופשת הקיץ, כמה מהם נשאו את הנגיף אבל לא גילו תסמינים והדביקו את האחרים ללא ידיעתם״. המקור שלל את השמועות כי התלמידים החולים שוהים בכוונה ליד התלמידים הבריאים כדי להדביקם במטרה לזרז את שרשרת ההדבקה – ובאופן טבעי גם את קצב ההחלמה.

ניידת משטרה בכניסה למתחם ישיבת רינה של תורה. צילום גיל דובריש

יצויין כי צוות העובדים במקום, המורכב רובו ככולו מתושבי כרמיאל – וזאת בניגוד לבחורי הישיבה שמתגוררים מחוץ לעיר, כלל לא מגיע לעבודה. חלק מהעובדים נדבקו בנגיף ושוהה בבידוד, וגם מי שלא, נדרש שלא להיכנס למתחם על מנת להימנע מהדבקה. התלמידים ממשיכים ללמוד בהנחיות מרחוק.

לאור העלייה ברמת התחלואה בישיבה, מינה ראש העיר משה קונינסקי את ראש לשכתו המשמש גם כראש מינהלי התרבות, השיווק והדוברות בעירייה, אלי שדה, לפרויקטור לטיפול בישיבה. זאת על רקע החלטת פיקוד העורף ומשרד הבריאות שלא לפנות את כל תלמידי הישיבה כמקשה אחת מהמתחם. לדברי קונינסקי, העירייה הציבה 5 מאבטחים המונעים למניעת כניסה ויציאה מהמתחם.

גם זה כנראה יעניין אתכם לקרוא:

כתבה מעניינת:

ניידת טיפול נמרץ מדא מד״א מגן דוד אדום אמבולנס

3 פצועים בתאונה באזור התעשייה

שתפומערכת פורטל זהר.נט שלושה בני אדם נפגעו בתאונת דרכים שאירעה הבוקר (שישי, 11.6.2021) באזור התעשייה …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.