בית / חדשות / חדשות כרמיאל / ״כמעט ולא נתקלנו במקום עבודה שבו ההתאגדות עברה בצורה חלקה״
יואב קליין הסתדרות 2019-08
יואב קליין

״כמעט ולא נתקלנו במקום עבודה שבו ההתאגדות עברה בצורה חלקה״

יואב קליין המכהן בתפקיד היו״ר ב-10 השנים האחרונות: אנחנו עוסקים בתחומים שבהם לא עסקנו בעבר, שיטות העבודה השתנו

מאת גיל דובריש

יו״ר ההסתדרות במרחב כרמיאל ומשגב ב-10 השנים האחרונות יואב קליין, אומר כי ההסתדרות מסתגלת לשינויים ברוח הזמן ומשלבת נושאים ורעיונות חדשים במטרה לתת מענה לציבור רחב ככל האפשר. לאחרונה הסתיימה מתיחת הפנים החדשה בבית ההסתדרות בעיר, שכללה שיפוץ מקיף, חיצוני ופנימי, חידוש המבנה הוותיק ושיפור משמעותי בנגישות למקום.

בשנים האחרונות, ההסתדרות במרחב מצרפת חברים חדשים רבים, הן עובדים המאוגדים בוועדים והן גימלאים רבים. כיום חברים במרחב כ-9500 איש ומספרם הולך וגדל. בין השאר, מאגדת ההסתדרות גופים גדולים כמו ועד עובדי עיריית כרמיאל המונה כ-800 איש, וכן מפעלים רבים בכרמיאל, במשגב ובפארק התעשיות בר-לב. ״ישנם מקצועות ותחומים שבהם שוק העבודה הולך וקטן, מקצועות מסורתיים ייעלמו ומקצועות חדשים יתפסו תאוצה. ההסתדרות נערכת לצורות העסקה שונות התופסות תאוצה, למשל פרי לנסרים״ מסביר קליין.

כנסו לכתבות מעניינות נוספות בפורטל זהר.נט:

יו״ר ההסתדרות במרחב אמר בשיחה עם עיתון זהר הצפון, כי ״כיום אנחנו עוסקים בתחומים שלא עסקנו בעבר. כך למשל, הקמנו אגף פנסיה ואגף כלכלה המעניקים ייעוץ לחברי ההתסדרות. שיטות העבודה השתנו לבלי הכר. אם בעבר ועדי עובדים היו מתאגדים בהסכמים שרירותיים, היום קיימת התחשבות גם במעסיקים. כמובן שהדאגה שלנו בראש ובראשונה לעובדים, אבל אנחנו גם מבינים כי אם המעסיקים יפשטו רגל, לא תישאר לעובדים פרנסה. אין לנו שום כוונה לשפוך את התינוק עם המים. זאת על סמך נסיון העבר״.
יואב קליין ציין כי איגוד ועדים הוא אתגר קשה במיוחד: ״יש לא מעט ועדים במרחב, אבל כמובן שאנו שואפים לאגד הרבה יותר עובדים. לצערנו הרב, עובדים רבים מפחדים להתאגד. מעסיקים הטילו פחד או איימו על העובדים כמעט בכל מקום שבו הקמנו ועד. כמעט ולא נתקלנו במקום עבודה שבו ההתאגדות עברה בצורה חלקה. כמעט בכל פעם אנחנו נאלצים להגיע לבית הדין לעבודה״.

מלבד איגוד ועדי עובדים, עוסקת ההסתדרות במתן השכלה מקצועית בתחומים שונים. בכל שנה מתקיימים כ-12 קורסים שונים המיועדים הן למגזר הציבורי והן למגזר הפרטי, בהם משתתפים מאות בני אדם. בין השאר מדובר בקורסים המעניקים גמול השתלמות לעובדים במגזר הציבורי. ישנם קורסים לדירקטורים, קורסים למנהיגות, דיני עבודה, דיני פנסיה, קורסים במחשבים ובטלפונים לגימלאים ועוד. ״אנחנו שואפים למקצע כל ועד שמוקם, ומביאים לשם כך מרצים מהשורה הראשונה מכל רחבי הארץ״ מסביר קליין.

במקביל מתקיימת בבניין ההסתדרות המשופץ והמחודש פעילות ענפה המיועדת לגימלאים חברי הסתדרות, וכוללת הרצאות ואירועי תרבות ופנאי, מפגשים חברתיים ועוד. אחרי החגים תחל סדרת ההרצאות לשנת 2019-20 המיועדת לגימלאים חברי הסתדרות והיא תכלול ממיטב המרצים בתחום האקטואליה ואנשי התקשורת בארץ, כמו גם מרצים מתחומים מפתיעים במיוחד.

 

שתפו

כתבה מעניינת:

כיבוי אש שריפה תחנת דלק

90% מהשריפות – בגלל מגע אדם

מאות שריפות בשבוע, עבודה מסביב לשעון – כך נראה יום עבודה טיפוסי בתחנת הכיבוי לב …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

SHOP NOW
close-link
//set menu items with childrens to be clickable