רב קו אילוסטרציה
צילום אילוסטרציה

״סערת״ תעריפי הרב-קו: מי כאן האחראי?

שתפו

בעקבות הכתבה בפורטל זהר.נט ובעיתון זהר הצפון על הפערים בתוכניות טעינת חופשי יומי בעיר טוענים בדואר ישראל כי הדבר לא תלוי בהם. משרד התחבורה יבדוק

מאת גיל דובריש

משרד התחבורה מתכוון לעדכן את חוזי הנסיעות בכול נקודות הטעינה בכרמיאל – כך שגם בסניפי הדואר יהיה אפשר לרכוש את חוזה הנסיעה החופשי יומי בסכום של 6.9 ש״ח (ו-3.5 ש״ח לאזרחים ותיקים).

בעקבות תלונות של תושבים פנינו אל משרד התחבורה ולאחר עיכוב רב של 4 ימים קיבלנו הבטחה כי נעשים מאמצים להפעיל את חוזה הנסיעה הפנימי והמוזל גם בסניפי הדואר.

דובר משרד התחבורה אבנר עובדיה מסר לנו: ״באפשרות הנוסעים לרכוש שני חוזי נסיעה שונים: חוזה חופשי יומי טבעתי בעלות של 13.5 ש״ח לנסיעה התקף לנסיעות בכ-50 יישובים סביב כרמיאל, ולחילופין חוזה היסטורי בעלות של 6.9 ש״ח לנסיעה התקף רק לנסיעות פנימיות בתוך כרמיאל״.

גם זה יכול לעניין אתכם:

״את החוזה ההסטורי הפנימי לנסיעות בתוך העיר, ניתן לרכוש באמצעות רב-קו אונליין ואפליקציית הופאון וכן בסופר-פארם ובבתי עסק שונים. הרשות הארצית לתחבורה ציבורית במשרד התחבורה עוסקת בהוספת חוזה הנסיעה הפנימי למכירה גם בסניפי הדואר, ובקרוב ניתן יהיה לרכשו גם בסניפים אלו״, סיכם דובר משרד התחבורה.

בנק הדואר הוגדר ע"י משרד התחבורה כמפעיל טוען ובמסגרת זו קיבל הרשאה לטעון כרטיסי רב קו בסניפי הדואר הנבחרים . סוגי ההסכמים וחוזי הנסיעה שבנק הדואר טוען מוגדרים כחוזי נסיעה משותפים בלבד .

ציונה שי, מנהלת תחום יחסי ציבור, ציינה כי מדובר ב״חוזה נסיעה מסוג חופשי יומי, קוד הסכם 563 (כרמיאל) המשותף למספר מפעילי תחבורה ציבורית ביניהם אגד, דן, סופרבוס, נתיב אקספרס ועוד בטבעת אזורית רחבה״.

״מדובר בחוזה המאפשר נסיעה חופשית למשך כל שעות היממה (עד חצות ביום הרכישה) בטבעת אזורית הרבה יותר רחבה, ולכן תעריף של חוזה נסיעה זה גבוה יותר מתעריף נסיעה בודדת״.

״בבדיקה שערכנו אצל המפעילים עלה כי כולם מוכרים את החוזה לפי אותו התעריף שנמכר בבנק הדואר (לנוסע רגיל 13.5 ש״ח ולנוסע ותיק 6.5 ש״ח). ״לגבי חוזה נסיעה בכרמיאל בלבד – זהו חוזה פרטי של חברת אגד, ורק חברת אגד ו/או מי מטעמה יכולה למכור אותו. בימים אלו אנו פועלים כרגע מול משרד התחבורה לקבלת אישור למכור / לטעון בסניפי דואר גם חוזי נסיעה פרטיים של מפעילים שונים״.

נותר רק לעקוב ולראות שההבטחה הזו תמומש וכול תושבי כרמיאל יוכלו לרכוש נסיעות בתעריף הרגיל בכול נקודות הטעינה, כולל בסניפי הדואר.

כתבה מעניינת:

ילדה קורונה מסכה בידוד

כרמיאל: מעל 400 מאומתים, מאות תלמידים בבידוד

שתפוהקורונה שוברת שיאים חדשים בכרמיאל: מספר המאומתים זינק ל-429, מעל 900 בבידוד. מתי והיכן יערכו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.